11.5.2019 - Pavel Slovan

2018-05-11 Šachy ve Venezuele, v kritickém myšlení, inkluzi, integraci i v české bídě současnosti – od srdce s pedagogem Jirkou


2019-05-11-Jirka_Sachy-Venezuele-krit-mysleni-inkluze-integrace.mp3

Se zkušeným šachovým vychovatelem a školským pedagogem Jirkou, moudrým člověkem – nejen o šachách ve Venezuele, kritickém myšlení, bídě českého školství a srovnání ze Zlými sociálními státy EU (Skandinávií, Rakouskem), o Májových oslavách a dluhovém otroctví i otroctví mysli už od dětských krůčků.

Archiv pořadů / Rozhovory / Studio Slovan Češi ve Venezuele / egregor / Hugo Rafael Chávez / Isla Margarita / Latinská Amerika / Nicolás Maduro Moros / Porlamar / Radmil / Venezuela /

Komentáře

 • pablohk napsal:

  Dobrý den. Mám dotaz. Proč nejde přehrát ze záznamu? Děkuji. Urbánek Pavel H.K.

  • Pavel Slovan napsal:

   Dobrý den, momentálně jsem upravoval část technického začátku záznamu, který mátl posluchače
   Děkuji za upozornění a Vaší reakci
   Krásnou neděli
   Pavel Slovan

   • pablohk napsal:

    Děkuji. Nečekal jsem takovou rychlost. o:))) Rád si Vás poslechnu. Máte zajímavé názory k zamyšlení. Ať se daří…Pavel.

 • dompter napsal:

  A takhle to taky může dopadnout, pokud není u člověka dostatečně vyvynuto ono kritické myšlení:

  https://youtu.be/1pPOk81MbIY

  • Pavel Slovan napsal:

   Právě o to jde, změnit lidi v nemyslící hovada/goyim, kteří nechápou rozdíl mezi Má dáti a Dal 😀
   1. Židovský zákon: Zboží nebo úhrada za zboží musí být vždy na MÉ STRANĚ
   2. Židovský zákon: Nejlepší je, když určitou dobu mám v hrsti obé: Zboží i úhradu 😉
   Oba prioritní Židovské zákony zná každá pouliční rajda ve svobodné „dýmůkrásy“ a požaduje od samsterů tzv. Platbu předem, nicht wahr?

   • dompter napsal:

    Ja natürlich,
    někdy, jako v tomto případě, je až s podivem, jak se jim to daří. Stačí se např. podívat na fb na různé profily lidí a jeden se nestačí divit.
    Ještě se mi chtělo dodat k výše sdílenému:
    Hrajte šachy, rozhodně ušetříte.

    • Pavel Slovan napsal:

     Aber, gucken Sie da mal rein, wenn Sie wollen:

     http://avalon.wz.cz/Dusevni_rust/Goebbelsatalmud.htm

     A bude Vám jasný, Kdo z domova prostitující bněnské dievčici pomátl hlavici, nicht wahr?

     • dompter napsal:

      Ale ano, přesně. Ti, co vědí jak systém funguje, taky vědí, že systém mohou zachovat tak, že nás v něm budou udržovat prostřednictvím naší nevědomosti, ze které systém čerpá energii potřebnou pro svou existenci. Je to jako s tou dětskou hračkou, s káčou. Když jí jednou roztočíte, už jí stačí v pohybu udržovat občasným popostrčením. Proto využívají našich slabostí a útočí na naše primitivní, nízké pudy. Debilizace je vítána. Ovládají vše v námi vnímané realitě. V podstatě určují co se nám má líbit, co nám má chutnat, jak se máme tvářit a co si myslet, když zrovna vidíme, slyšíme, nebo jinak vnímáme to či ono. Kam jezdit na dovolenou atd…atd..A k tomu si tisknou peníze, za které pak nabýzejí prostřednictvím nejen reklam různá lákadla. Vždyť i ta dívka řekla, že už přemýšlela, co si za ty peníze koupí.
      Řešení vidím v obrácení pozornosti z vně dovnitř. Dovnitř sebe sama. Zaměřit svou pozornost na své nitro. Odpoutat se od vnějších lákadel a soustředit se na sebe. Pak mohu vidět, že to vně nás je pouze pozlátko, které nás šťastným neučiní. Jak praví mudřec:
      “Není trvalého štěstí v žádném předmětu světa, ani v žádném jiném člověku. Je pouze v nás.”

      V některém z Vašich pořadů jste to říkal. Jak je pro našince těžké si představit, že na takové ty prkotiny, jak je nám v těch úžasných hollywoodských filmech vykreslováno, kterými jsou oni herci obklopeni, různé ty “hračky”, zbytečnosti,na které se u nás díváme jako na něco extra a které jsou na západ od našich hranic bez problému dostupné. Ale na konec ani ty “celebrity” nejsou šťastný. Berou drogy, pijí a mnohdy jejich životy končí předčasně, sebevraždou. Když se zeptám lidí kolem sebe jak si představují co by jim stačilo ke štěstí, tak mi většina odpoví: Auto, barák a nějaká slušně placená práce a hlavně žít v klidu a míru. Kdyby jim bylo umožněno dosáhnout na ony zbytečnosti, spousta z nás by si po chvíli uvědomila, že nám stačí jíst, spát a kálet, což je nevyhnutelné. Dělali bychom to co máme dělat a starali se sami o sebe. Jenže to právě ti, co systém řídí vědí a tak dělají vše proto, aby nám toto odepřeli a udržovali nás v nevědomosti. Uvrhli nás do dluhů a jiných problémů a tyli z našeho utrpení. Nechám se píchnout do krku, že to ČT odvysílala s prasečí radostí a možná tím tu slečnu donutí k něčemu, o čem budou moci natočit další reportáž. Však si vzpomeňme na Ivetu Bartošovou, kam ji až dohnali.

     • Pavel Slovan napsal:

      Dobrý den, možná mě nebudete mít rád, ale to, co složitě popisujete, už pred 35 lety vystihl Milan Kundera pod pojmem IMAGOLOGIE.
      I proto je v Havlující Gottlině Kundera nežádoucí a zároveň otupělou zdejší „pravicující“, „havlující“ a „okamurující“ současnou massou Kundera opovrhuje a netvoří do českého „egregoru“.
      Tzn., že jste jeden z mála, kdo v Havlující Gottlině není otupělý (či jste se probudil z otupění), ale fakt resp. to, že Kundera vše popsal před 1/3 století, bude pro Vás patrně těžce zkousnutelné.
      Přesně tak jsme voděni, paseni, stříháni, jařmeni i jatečněni. Pro VyVolené, jejich Knihu a Svět od Boha, jako ubozí Gojim/Hovada 😉