19.2.2018 - Martin Marcikán

018-02-18 Zprávy, rychlý přehled

 

Stáhnout nebo přehrát

 

Neděle, 18.2.2018 – ráno a dopoledne:

1; Nové letecké neštěstí u Rostova na Donu se ukázalo jako falešná zpráva. Informaci o zmizelém a havarovaném letadle poblíž Rostova na Donu nepotvrzují žádné kompetentní zdroje.

2; Německé ministerstvo obrany jmenovalo největší světovou hrozbu. Německá ministryně obrany Ursula von Leyen prozradila, čím budou v blízké budoucnosti nejvíc znepokojeny státy světa. Jedná se o hrozbu kybernetických útoků.

3; V Německu byly zveřejněny podmínky pro realizaci „Severního proudu – 2“. Německý ministr zahraničí prohlásil na snídani s představiteli podnikatelských kruhů Ruska a Německa, že podmínkou je zachování tranzitu plynu do Evropy přes Ukrajinu.

4; Balkánská Pandořina skříňka: Co pro Kosovo znamenalo deset let nezávislosti. Deset let žije Kosovo na účet USA a Evropské unie a přitom zůstává jedním z nejchudších regionů Evropy.

5; Vysvětlete už konečně těm náckům z S14, že jejich „akce“ nemají sebemenší vliv na nákup plynu nebo lipecký Roshen, volají Ukrajinci v souvislosti s útokem na ruské kulturní centrum Rossostrudničestvo v Kyjevě. Kdepak nacisti! Ti přece na Ukrajině vůbec nejsou! Všechno jsou to ryzí patrioti!

6; Okamžik pravdy pro Porošenka – mnichovské šílenství. Novinář Andrej Babickij píše o tom, jak Petr Porošenko při svém vystoupení v Mnichově porušil veškeré normy politické etiky.

7; Výnosné hry s kompromitujícími materiály. Jak to vypadá se soudní praxí? V tak „delikátní“ sféře, jakou jsou pomluva nebo kompromitující materiály, je velmi těžké průkazně určit objednatele a přivést jej k odpovědnosti.

8; „Wagnerův seznam“.: Seznam jmen stovek ruských dobrovolníků, kteří údajně zahynuli v důsledku amerického leteckého útoku v Sýrii, je falešný. Obsahuje směs jmen smyšlených a výhradně ruských jmen, často příjmení slavných ruských osobností, a jmen osob, které se v Sýrii ztratily nebo zahynuly před rokem a více.

9; Evropa musí platit své dluhy. Německý ministr zahraničí zveřejnil podmínku pro zrušení protiruských sankcí. Evropská unie může začít postupně rušit sankce proti Rusku poté, co budou rozmístěny mírové síly v Donbasu.

10; Sýrie: Nový chemický útok NATO proti Asadovi. Natáčecí skupina už v této vesnici, kam ozbrojenci dodali otravné látky, už jednou pracovala. Inscenace bude znovu stejná. Jen se ještě neví, zdali použijí chemickou zbraň proti skutečným lidem, nebo si na oběti jen zahrají sami ozbrojenci Džebhat an-Nusrá.

11; O hrdinném idiotismu. Mezi námi na Ukrajině žije plno lidí, kteří jsou přesvědčeni, že žít s jednou nohou je lepší než se dvěma, říká blogger Andrej Vadžra. Mění prostředí, ve kterém žijí, v peklo, a ještě se chlubí, jací jsou hrdinové, že v tom dokážou žít. To nemůže být nic jiného než hluboká psychická porucha.

12; Neúspěch Pentagonu. Islámský stát se připravuje na ovládnutí Afghánistánu. Členy teroristické organizace Islámský stát lze dnes najít i v Egyptě, Libyi nebo Somálsku.

13; Žumpa potřebuje své víko. Jak má rusko odpovědět na útok kyjevských nacistů? O ztrátě své cti, důstojnosti nebo image samotné kyjevské vlády není třeba si dělat starosti. Co neexistuje, toho člověku není líto.

14; Jsi separatista! Jak se příslušníci ukrajinské námořní pěchoty vraždí vzájemně. Vraždy vlastních spolubojovníků nejsou v 36. brigádě jedinými kriminálními úlety. V registru soudních rozhodnutí jsou stovky nejrůznějších trestných činů.

15; Staré přístupy: Porošenko chce jednat s Ruskem na základě svých vlastních podmínek. V Moskvě Porošenkova prohlášení považují za projev „primitivní úrovně politiky a za pokus udržet si pozornost Západu“.

16; V Jižní Koreji zatkli přeběhlici z KLDR kvůli dodávkám rýže severokorejským tajným službám. Žena je obviněna z toho, že poslala 130 tun rýže za 105 milionů jihokorejských wonů (zhruba 97 tisíc dolarů).

17; Sankcemi a tlakem donutíme Rusko k pokroku v otázce mírových sil, říká generální tajemník NATO. Německý ministr zahraničí ale říká, že Evropská Unie může zahájit postupné rušení sankcí.

18; Je nejvyšší čas přiznat Asadovo vítězství a změnit strategii v Sýrii, píší americká média. Co je neméně důležité, je na čase přiznat porážku Islámského státu, píše americký list The National Interest.

19; Skutečná debanderizace: Jak Polsko zahájilo to, o čem se jinde jen hovoří. Jak sympatie k Banderovi brání zaměstnávání Ukrajinců v Polsku. Článek Anny Golubčenko podrobně pojednává o neřešených otázkách ve vzájemných vztazích mezi Polskem a Ukrajinou. Výhrady jsou oboustranné.

20; V Petrohradě dělník pomocí rypadla uhasil hořící automobil. Osobní automobil začal hořet poté, co vyletěl z vozovky a narazil do sloupu. Duchapřítomný řidič rypadla vyklopil na hořící předek automobilu obsah své lžíce.

21; Velení amerického loďstva vysvětlilo smysl vstupu dvou torpédoborců do Černého moře. Připomeňme, že včera večer vplul do Černého moře torpédoborec Ross vybavený systémem protiraketové obrany Aegis a raketami s plochou dráhou letu.

22; V Íránu havarovalo letadlo s více než 60 cestujícími na palubě. Zpočátku se tvrdilo, že se několika cestujícím podařilo přežít. Tato zpráva se však nepotvrdila.

23; Policisté natočili video na podporu ruských olympioniků. Zvolili si jednu z typicky zimních disciplín – snowbord.

24; Trump: FBI je posedlá „ruským vměšováním“. Místo toho by mohla předejít střelbě na Floridě. Připomeňme, že v jedné ze škol na Floridě došlo k další americké tragédii. V důsledku střelby zahynulo 17 lidí.

25; Íránské letadlo narazilo do hory. Navzdory dřívějším informacím se ukázalo, že zahynuli všichni, kdo se na palubě nacházeli.

Zdroj: rusvesna.su

Připravil: Medvěd Brtník

Archiv pořadů / Studio Kadaň / Zprávy bez cenzury Česká republika / Írán / NATO / Německo / Ruská federace / Svobodný vysílač CS / Ukrajina / USA / Zprávy / Zprávy bez cenzury /