24.2.2022 - Martin Marcikán

2022-02-24 Ukrajinská krize? Nebo krize Západu?

Spravedlnost podle Putina
24. 02. 2022 – EB

Rusko dnes ráno zahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu, v tuto chvíli však není jasné, kde to skončí. Nejděsivější částí dnešního válečného prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina (anglická verze zde) je, že cílem této speciální vojenské operace je „ochrana lidí, kteří jsou po dobu osmi let vystaveni zneužívání a genocidě ze strany kyjevského režimu. Za tímto účelem budeme usilovat o demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny a o postavení před soud těch, kteří se dopustili četných krvavých zločinů proti civilnímu obyvatelstvu, včetně občanů Ruské federace.“ Hodlá to provést bez „okupace“, ale tak, aby se „ochránilo samotné Rusko před těmi, kdo si vzali Ukrajinu jako rukojmí a snaží se ji využít proti naší zemi a jejímu lidu“. Putin se zjevně snaží tyto lidi zastrašit, možná dokonce přimět k odchodu do exilu. Český stát by nyní pravděpodobně měl soustředit své humanitární úsilí na pomoc právě těmto osobám.

 Ukrajinský poslanec prosí Rusko, aby ich prišli oslobodiť!

 https://vk.com/video334651977_456239099 Zuzana Belicová (sestra Igora Matoviča):

„Toto všetko je len dôsledok ignorovania a mnohoročného ponižovania Ruska, jeho politikov a ignorovania jeho bezpečnostných záruk od USA, západných krajín a Ukrajiny. Je to dôsledok mnohoročného zvyšovania napätia zo strany vojnychtivých štváčov zo strany USA, západných krajín a žiaľ, aj štváčov zo Slovenska, ktorí sa cítia byť “bohovia”, keď prišli niektorí z nich k moci. Je to výsledok mnohoročného ignorovania a mlčania, keď fašisti na Ukrajine masakrovali a masakrujú rusky hovoriacu menšinu v Doneckej a Luhanskej oblasti. Teraz sú už na seba naši vojnoví štváči pichnutí v zadku Ameriky hrdí? Hanbite sa, špiny a opovážte siahnuť na našich slovenských chlapcov, aby išli brániť fašistických banderovcov a zabijakov na Ukrajinu!“

Zuzana Belicova

ll22tl.lu 1Sún9opr9ih05a 07v 1ag9:3ed12  ·

Chcela by som sa našich pánov a dámy dočasne vo vysokých funkciách a platených z daní ľudí, opýtať:

– či boli pohoršení a odsúdili, aj keď ukrajinskí fašisti v roku 2014 za spevu ukrajinskej hymny a pokrikov “Rusi, usmažte sa!” za živa upálili 48 rusky hovoriacich občanov, vrátane žien a detí, ktorí nesúhlasili s novou vládou, ktorá vznikla na základe protištátneho puču po Majdane v Kyjeve?

– či zaregistrovali, že v Doneckej a Luhanskej oblasti po masakre v Odesse bolo REFERENDUM, v ktorom sa drvivá väčšina obyvateľov vyjadrila ZA štátnu suverenitu Doneckej a Luhanskej republiky, ZA nezávislosť od Ukrajiny, a teda za nezávislosť od krvavého diktátu bábkovej ukrajinskej vlády? Áno, REFERENDUM, ktorých posilnenie malo OĽaNO vo volebnom programe.

– či boli pohoršení, a či to dali vrcholným predstaviteľom USA najavo, keď USA po “humanitárnom” bombardovaní Srbska uznala nezávislosť Kosova a jeho odtrhnutie od Srbska?

– či boli vrcholne pohoršení a odsúdili, keď na územie Kosova následne napochodovala americká armáda a vybudovala si tam jednu z najväčších vojenských základní v Európe, a či aj to vnímajú ako akt vojenskej agresie, a či to vrcholovým predstaviteľom USA aj pohoršene pripomínajú pri každej príležitosti?

– a či zvyknú bývať vrcholne znepokojení, pohoršení a pripravení odsudzovať všetko, čo sa týka len Ruska, (keď to nerobí nič iné, len chráni ruskú menšinu za hranicami) a či pri USA budú vždy len tichúčko, v predklone s hlavami strčenými v piesku bez hrdosti, bez vlastného názoru …? 

Vyjádření pana europoslance generála Hynek Blaško :

Dnes začalo to, co jsme nikdo nechtěl.
Prezident Putin se rozhodl silou vymoci splnění „Minských dohod“ a protože jsem v různých komentářích napadán za svoje postoje, dokonce jsem byl Polčákem nazván Putinovým agentem, a protože nikdo z mých kritiků vůbec neví o čem ty „Minské dohody“ jsou tak je zde uvedu:

cit.: čl. 4 Zvláštní režim v Donbasu -Počínaje prvním dnem po stažení (za linie stanovené v čl.2) zahájit dialog o způsobech provedení místních voleb v souladu s ukrajinskými zákony a zákonem Ukrajiny „o dočasném uspořádání místní samosprávy v jednotlivých regionech Doněcké a Luhanské oblasti“ a rovněž o budoucím režimu těchto regionů na základě uvedeného zákona.
Neprodleně, nejpozději do 30 dnů od podpisu tohoto dokumentu, přijmout usnesení Nejvyšší rady Ukrajiny s uvedením území, kterého se týká zvláštní režim v souladu s ukrajinským zákonem „o dočasném uspořádání místní samosprávy v jednotlivých regionech Doněcké a Luhanské oblasti“ na základě linie stanovené minským memorandem z 19. září 2014. Konec cit.

Tyto Minské dohody byly vyjednány nejvyššími představiteli Ukrajiny, Ruska, Německa, a Francie.
Co se stalo poté? NIC, všichni jsme jen přihlíželi fašizaci Ukrajiny (jiný termín nemám, protože uctívání Bandery, přehlížení nošení nacistických symbolů, veřejné hajlování to vše termín naplňuje), nenašel se nikdo z evropských politiků, kdo by vynucoval naplnění těchto dohod. Dneska všichni lkáme nad agresorem Putinem, ale co jsme dělali celých těch dlouhých 8 let, aby k dnešní situaci nedošlo. Mysleli jsme si, že můžeme do nekonečna zkoušet trpělivost Ruska, že ho budeme neustále sankcionovat a ono bude ustupovat. Pohár přetekl a medvěd ukázal své drápy a zuby. My slouhové „západní kultury“ Urajině posíláme munici a finanční dary, místo toho, abychom se snažili požár hasit.
My slouhové!!!

Ať je to jak chce nikdo z nás si nepřeje válku!

  Obyvatelé Charkovské oblasti potkali Ruskou armádu

https://vk.com/video-54012242_456244382

 </
Ukrajinská krize očima Dr. Josefa Staňka

  Prezident Srbska usadil Kyjev
23.02.2022 – 1:30
Ukrajinský velvyslanec v Srbsku Oleksandr Oleksandrovyč vyzval Bělehrad, aby odsoudil „agresi Ruska na Ukrajině“. Srbský prezident Aleksandar Vučič v reakci vyzval Kyjev, aby odsoudil agresi NATO a Západu proti Srbsku z roku 1999.
“On (velvyslanec Ukrajiny – poz. RV) od nás požaduje, abychom jasně odsoudili ruskou agresi a tak dále. Jsme malá země a nechceme se připravit o možnost s někým pokračovat v přátelských vztazích. O osudu Ukrajiny nerozhodujeme.
Ale pokud ano, vyzývám ho, aby zavolal svému prezidentovi Zelenskému a požádal ho, aby odsoudil hroznou a tragickou agresi, kterou USA, Spojené království a další země NATO spáchaly na Srbsku. Jsem si jistý, že Zelenskyj to udělá“, řekl Vučič 22. února.

https://rusvesna.su/news/1645563436?fbclid=IwAR28t7F7..

STANOVISKO ANS :

Jednoznačně podporujeme Ruskou federaci a její legitimní kroky při obraně vlastního území.
Odsuzujeme neustálé útoky na Rusko a občany ruské národnosti žijící v Luhanské a Doněcké republice. Chceme vztahy s Ruskem vrátit na přátelskou úroveň a nepřejeme si žádné sankce vůči Rusku. Vláda i opozice jedou zřetelně podle not posílaných z USA. Chceme pryč z EU a z NATO! Chceme ekonomickou spolupráci s Ruskem a vztahy na vzájemně výhodné spolupráci.


Odsuzujeme podlost většiny českých politiků, kteří „apelují“ na Rusko, ale neřeknou ani slovo kritiky na adresu ukrajinských fašistických banderovců, štvavé válečné politiky USA a NATO vůči Rusku. Podporujeme snahy Ruska o demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny.

Zvrácenou protiruskou politiku bohužel podporují i všichni ti, kteří schvalují nesmyslné a nebezpečné kroky naší vlády a prezidenta ČR proti Ruské federaci.Předsednictvo ANS

Praha 24. 2. 2022

Martin Huďo

včera v 17:50

„Myslím, že stojí za to si položit otázku, protože to teď začíná být docela vážné, o co vlastně jde? Proč tak nenávidím Putina? Nazval mě někdy Putin rasistou? Vyhrožoval mi někdy, že mě vyhodí za to, že s ním nesouhlasím? Odeslal každou práci střední třídy v mém městě do Ruska? Způsobil celosvětovou pandemii, která zničila můj obchod a zamkla mě na dva roky v domě? Učí mé děti o rasové diskriminaci? Snaží se zničit křesťanství? Jí psy ? To jsou legitimní otázky. A odpověď na všechny zní ne! Putin nic z toho neudělal.“ ❤❤❤https://t.me/absurdnisvet

Rusko zahájilo vojenskou operaci na Ukrajině, podle Vladimira Putina je cílem operace nejprve demilitarizace celého státu a následně denacifikace! Ruská armáda vstoupila na Ukrajinu z Donbasu, z Krymu a z Běloruska!

https://aeronet.cz/news/rusko-zahajilo-vojenskou-operaci-na-ukrajine-podle-vladimira-putina-je-cilem-operace-nejprve-demilitarizace-celeho-statu-a-nasledne-denacifikace-ruska-armada-vstoupila-na-ukrajinu-z-donbasu-z-krymu/

Severozápadne od Donecka boli zničené pozície amerických žoldnierov

https://sk.news-front.info/2022/02/23/severozapadne-od-donecka-boli-znicene-pozicie-americkych-zoldnierov/

Časť ukrajinských vojakov sa vzdáva. Člen najvyššej rady vyzval Zelenského, aby odstúpil. Ozvala sa aj Čína

Putin ponúka Ukrajine riešenieNeutralita

https://www.hlavnespravy.sk/putin-ponuka-ukrajine-riesenie-neutralita/2870970

Ruská technika na Donbassu

https://vk.com/video-70965775_456257259

Zprávy bez cenzury Krize / Ruská federace / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Ukrajina / Zprávy / Zprávy bez cenzury / Zprávy bez politické korektnosti /