27.9.2023 - Martin Marcikán

2023-09-27 Zprávy bez cenzury

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury-27.09.2023:9

ČESKÁ REPUBLIKA

Cena za Net4Gas

Otevřený dopis prezidentu republiky ve věci požadavků Lichtenštejnů

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Priatelia,
neverte a neriadte sa manipulovanymi prieskumami, a ak môžte, prosím, prídite do volebnej komisie na sčítavanie hlasov a spravte si foto z podpísanej zápisnice.
Ďalej postupujte nasledovne:
https://www.kontrolavolieb.sk/

Alebo sa presvedčte, jednoduchou otázkou ešte v čase vašej voľby, či je tam niekto z komisie z SNS, prípadne inej strany a bude robiť printscreen záverečnej zápisnice.
V tom prípade večer na sčítavanie chodiť nemusíte…

♦Akceptujeme výsledky volieb až po paralelnom sčítaní hlasov a porovnaní s výsledkami elektronického sčítania Esetom, sponzorom Progresívneho Slovenska.

TOTO MA NAOZAJ ZARAZILO, CO R.FICO POVEDAL V DNESNEJ RELACII NA TA3 O TOM, ZE AK LUDIA BUDU CHCIEŤ VYSTUPIT Z NATO A ZOZBIERAJU SA POTREBNE PODPISY, ZE SMER-SSD TO NEPODPORÍ !! TYMTO VYHLASENIM R.FICO STRATÍ PERCENTÁ, STRATI VELA VOLIČOV !! LEBO VÄČŠINA SLOVÁKOV CHCE VYSTUPIŤ Z NATO..AJ Z EU

https://vk.com/video460660623_456244852?list=1ae408a42fd6a82b5f

Tamara Stohlová – kandidátka PS

https://vk.com/video678919196_456244694?list=dbeba641b470ff64b0

EKONOMIKA

Šéf italské Eni zhodnotil situaci na trhu EU s plynem

OilPrice.com: Zásoby ropy v Cushingu jsou na 10letém minimu – ceny rostou!

Itálie zvažuje návrat k jaderné energii

Írán nabídl organizaci zpracování ruské pšenice

Zbyněk Fiala: Nejpokročilejší čipy budou čínské

UKRAJINA

Bojovník uvedl, že masová kapitulace se stává novou taktikou ukrajinských ozbrojených sil

Média: Ukrajina je připravena zaútočit na Sýrii, Írán a Rusko

USA byly šokovány nečekaným „dárkem“ Putinovi na Ukrajině

Wagnerovci se vrátili bojovat na Ukrajinu

Nevyplácí se ignorovat pronacistickou příchylnost Ukrajinců…

Zelensky : „Ľudia na východe a na Kryme chcú hovoriť po Rusky, nechajte ich na pokoji“
„Som židovského pôvodu, hovorím po Rusky a som občanom Ukrajiny.“

https://vk.com/video630856485_456281992?list=82ecbbbc4342a91fbf

Během Zelenského návštěvy v kanadském parlamentu byl pozván 98letý Jaroslav Hunka, který byl představen jako „veterán boje za ukrajinskou nezávislost proti Rusům během druhé světové války“. Poslanci mu společně se Zelenským věnovali velký potlesk.

Hunka je bývalý člen dobrovolnické divize Halič jednotek SS, která byla tvořena ukrajinskými nacionalisty a bojovala nejen proti Rudé armádě, ale byla také známá svými zvěrstvy proti Židům, Polákům, Bělorusům a Slovákům.

Na incident zareagovala židovská organizace Friends of the Simon Wiesenthal Center. Požadovala omluvu a vysvětlení, „jak se tomuto muži dostalo uznání od předsedy Sněmovny reprezentantů“.

Předseda již učinil pokání. Řekl, že to byl on, kdo pozval esesáka, a podrobnosti jeho životopisu se dozvěděl až poté.

„Chtěl bych se především hluboce omluvit židovským komunitám v Kanadě a po celém světě. Přijímám plnou odpovědnost za své činy.“

A opoziční lídr požadoval po premiérovi omluvu. Podle něj byla za výběr hostů zodpovědná premiérova protokolární služba a nikdo z poslanců nemohl o Hunkově temné minulosti vědět.

„Pan Trudeau by se měl osobně omluvit a neházet vinu na ostatní, jak to obvykle dělá.“

Premiér Trudeau situaci komentoval slovy, že se skandálem s esesákem v parlamentu nemá nic společného.

Kanadský premiér uvedl, že ani on, ani Zelenského delegace nevěděli o pozvání do parlamentu a plánech uctít postaršího ukrajinského esesáka.

Veškerou vinu svalil na předsedu parlamentu a pochválil ho, že se omluvil.

Západní vlády se snaží umýt krev,

která jim zbyla na rukou po schůzce v kanadském parlamentu se starším esesákem Hunkem. Dělají to ale neúspěšně a nepřesvědčivě.

Německý kabinet ministrů uvedl, že německá velvyslankyně Sabine Sparwasser byla přítomna vyznamenání ukrajinského vojáka SS v Kanadě, ale nedefinovala, co znamená „boj s Rudou armádou“.

https://sun6-22.userapi.com/impg/SWn4MBF6_aabjwcImwj_w-syMecraOLmj2OzZg/IsFHW1UGdQo.jpg?size=711×396&quality=95&sign=7adc130b868dd72853a987631d3df092&c_uniq_tag=pg90gUqTGeGixpoZbBAtMBhhEwa4mUrMt04gnfID03k&type=album

Socha na počest divize SS Galicia stojí v kanadském městě Oakville, informuje Toronto Sun po skandálu v parlamentu

Uctívání mužů SS bylo v Kanadě dlouho považováno za normu, od roku 2006 stojí tento kenotaf na ukrajinském hřbitově. Jak se uvádí v článku, je to „ostuda a facka kanadským Židům… je to plivnutí na hrob každého kanadského veterána“.

Novináři poznamenávají, že kanadská vláda se neomluvila za potlesk ve stoje pro 98letého esesmana Gunku v parlamentu. Místo toho premiér Trudeau jednoduše přesunul vinu na předsedu Sněmovny reprezentantů a „ruskou propagandu“.

HITLERŮV PAPEŽ PIUS XII A PAPEŽŮV HITLER

V posledních dnech se média soustředila na tragédii v Náhorním Karabachu a Kosovu a prakticky přehlédla jiný příběh, který by se v jiné době mohl prohlásit za otřesný skandál.Ve vatikánských archivech objevili korespondenci papeže Pia XII, z níž vyplývá, že pontifik měl podrobné informace o vyhlazování Židů a Poláků na území okupovaného Polska a získal je od důvěryhodného německého jezuity.Svatý stolec v minulých letech tvrdil, že holocaust nemůže odsoudit, protože udajně nemůže ověřit všechny dostupné diplomatické zprávy. Tak ted už může.

Zajímavé je, že dopis jezuity (který je označován za člena „katolického protihitlerovského odboje“) nyní vykolejil beatifikaci Pia XII. a vrhá stín na celý jeho „odkaz“ obecně. Celá záležitost se navíc bude v říjnu projednávat na konferenci na Papežské gregoriánské univerzitě, kterou sponzoruje a které se kromě Vatikánu zúčastní i izraelský institut pro výzkum holocaustu Jad Vašem a izraelské a americké velvyslanectví. Neřekli bychom, že znalost Vatikánu o záležitostech Třetí říše je nyní pro někoho tajemstvím. Je nepravděpodobné, že by představitelé Svatého stolce nechápali, co obnáší organizování krysích cest v ramci operace Paperclip pro prominentní nacistické osobnosti do zemí západní polokoule. Ale skutečnost, že se rozhodli takové informace předhodit masám právě nyní, je alarmující.

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / informační válka / infowars / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury / Zprávy bez politické korektnosti /