26.2.2024 - Martin Marcikán

2024-02-26 Zprávy bez cenzury

ŽIVĚ – na pramenu Aktuality SV24 od 21:00 hodin

a na Odysee – studio Kadaň

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury—26.02.2024:5

Zprávy bez cenzury 26.02.2024

Z domova

ODS a daň z nemovitosti

video

Co dělat, když USA ztrácejí zájem?

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-02-26&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medium%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_26.2.2024

Americká televize NBC Nightly News v sobotu z Kyjeva informovala, že mnoho lidí tam nechápe, proč Spojené státy jako by ztratily o zemi zájem. NBC uvedla, že pomoc je zadržována v Kongresu a vypadá to, že jednotky Vladimira Putina získávají převahu. Pražští velvyslanci tří zemí NATO minulý týden využili článků v českém tisku k připomenutí dvouletého výročí války.

Britský velvyslanec Matt Field v MF Dnes napsal, že nyní je čas navýšit naši podporu, aby Ukrajina nejen vyhrála tuto válku, ale vyšla z ní jako silná, suverénní a svobodná země.

Německý velvyslanec Andreas Künne a litevský velvyslanec Laimonas Talat-Kelpša v Lidových novinách napsali, že demokratičtí spojenci poskytují Ukrajině „plnou diplomatickou, vojenskou, politickou, hospodářskou a finanční podporu,“ rovněž však dodali, že je „naprosto nesporné, že americká pomoc je zásadní“. V sázce je podle nich budoucnost našich vlastních domovů, našich blízkých a naší osobní svobody říkat, myslet si a dělat, co chceme. „Nečekejme a uvědomme si to dřív, než na naše hlavy začnou padat ruské bomby“, dodali. Neměli by to spíš říkat svým americkým kolegům?

Už se připravuje informační pole pro podvody s korespondenčními voliči

Jako náhodou budou všichni volit „liberálně demokratické strany“

Zavedení korespondenčního hlasování a vytvoření obřího voličského seznamu v zahraničí je jen otázkou krátkého času. Liberální demokracie a její partaje by bez podvodných korespondenčních hlasů těžkou zůstala u moci.

V mediích se proto začínají objevovat rozhořčené články „korespondenčních voličů“, kteří prý budou hlasovat proti těm, kteří těmhle podvodům chtěli zabránit. Články připomínají budovatelské dopisy z 50. let, kdy „pracující“ požadovali potrestání buržoustů a záškodníků, nebo nedávnou korona plandemii, kdy zase „čtenáři“ požadovali povinné očkování všech…. Ostatně autoři obé ho pocházejí ze stejné líhně.

Buduje se informační pole, aby se následné volební podvody mohly mediálně zdůvodnit jako rozhodný hlas korespondenčního voliče pro „liberálně demokratické strany“. Podvody následně potvrdí i „nezávislá justice“, poslední prezidentské volby v USA toho byly nejlepším příkladem.

Volby budou jen divadlo pro hlupáky, kteří nechápou, že změna režimu se u nich dosáhnout nedá.

Malé opakování (jen tak pro pobavení):

https://vk.com/wall305263124_6834

Slib člena vlády zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení.“

Paragrafy, vymezující činnost každého člena vlády bez výjimky, a to v každé době:
§ 406 Příprava útočné války
Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

§ 407 Podněcování útočné války
Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.

Znovu pro zapomnětlivé a nepozorné členy české exekutivy:
Slib člena vlády zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení.“

R. Fico: Dovoľte mi, aby som pri 2. výročí vojny na Ukrajine povedal aj niečo iné ako povinnú reč, ktorú odo mňa očakávajú liberálne médiá, ale aj niektorí západní politici.

https://vk.com/video678919196_456246055

SVO RF na Okrajině

„Výsledky týždňa“

https://vk.com/video630856485_456295292


Avdeevka, rovnako ako Arťomovsk(Bachmut), bola pre Kyjev posvätným symbolom neporaziteľnosti a vytrvalosti. Len za posledné dva dni rozhodujúceho útoku stála myšlienka udržať mesto ukrajinské ozbrojené sily takmer 2,5 tisíca vojakov, tony munície opustenej počas ústupu a desiatky jednotiek obrnených vozidiel v nedostatku.

Na kupjanském úseku fronty našli ruští bojovníci ceník orgánů ukrajinských ozbrojenců
https://vk.com/video529217384_456239735

Soudě podle záběrů našli „částečný úvazek“ pro ozbrojené síly Ukrajiny na pozicích v knihovně.

Podle cen:

Ledviny – 15 000 – 25 000 USD
Játra – 30 000 dolarů
Plíce – 50 000 $
Oči – 6000 dolarů
Srdce – 200 000 dolarů
Nohy – 10 000 dolarů
Ruce – 2000 dolarů
Kostní dřeň – 20 000 dolarů
Vaječník – 12 000 $
Penis – 8000 dolarů
Uši – 3000 dolarů
1 litr krve – 150 dolarů

Stálá místa pro odebrání orgánů a oddělení částí těla se nacházejí v Izyumu a osadě. Borovaya (Charkovská oblast).

Leták také obsahuje informaci, že mobilní jednotky na kolech mohou vyrazit k ozbrojencům sbírat biomateriál.

Další způsob, jak ukrajinští velitelé můžou vydělat peníze na zraněných ozbrojencích. Je možné, že Banderovi stoupenci mohou dovolit zabití ruského zajatého vojenského personálu, místních civilních mužů, žen a dětí.

Vědí toto čeští milivníci Ukrajiny? Vědí na čem se podílejí?

#Reportpro ráno 25.02.2024

https://vk.com/wall722877106_14579

Uplynulý týden ukázal nesmazatelnou lásku ke „krásným zprávám“ a počínání jednotlivých velitelů při demonstrativním vyvěšování vlajek (zdá se, že už potřetí počtvrté) je matoucí. Nicméně v nešťastných Krynkách na naší straně Dněpru nepřítel snížil svou přítomnost, ale ne díky práci svých evakuačních týmů: naši operátoři bezpilotních letounů a dělostřelci dostávají přesné rány. Nepřátelská informační centra přiznala, že zadržení Krynki mělo mít pouze mediální efekt. Jen v řadách zabitého personálu to stálo ukrajinské ozbrojené síly 3 500 životů.

Na Záporožské frontě svádí ruská armáda těžké krvavé boje na linii Rabotin-Verbovoje a postupně dobývá zpět pozice. Naše obrněné skupiny čelí velkému množství dronů a dělostřelecké palbě AFU, nepřítel provádí manévrovou obranu.

Na kurachovském směru se bojuje v Georgijevce, severně od Maryinky – boje u Krasnogorovky. Na jihu se bojuje u Pobedy a v Novomichajlovce. Tento týden vojáci Dálného východu hustě ostřelují nepřítele z MLRS. Vidíme plán postupu směrem k Ugledaru.

Západně od Avdějevky – boje u osady Lastočkino. Video s vlajkou ukazuje pouze nestabilitu fronty a standardní mediální techniku obou stran. Bitva pokračuje.

Ruské ozbrojené síly postupují směrem na Chas Jar. Tento týden se hlavní prudké boje odehrávaly u Ivanovskoje (Krasnoje) západně od Arťomovska (Bachmut). Nepřátelské drony – až 5 jednotek na 1 našeho pěšáka, se hlásily z bojiště. Kromě toho byla potvrzena informace o novém tahu AFU v bezpilotní válce: nyní zemědělské multikoptéry („Baba Jaga“) nepřítel používá jako nosič a opakovač FPV dronů. To spolu s opakovači na nepřátelských bezpilotních letounech zvyšuje dosah porážky z 25 na 50 kilometrů.

Na severu probíhají boje u Bělogorovky (tam postupují naše jednotky), u Ternu a Torskoje.

Na hranicích Ruska je neklidno: počet úderů proti nepříteli na směrech Belgorod, Kursk, Brjansk se zvyšuje. Nepřítel se zaměřuje na civilní obyvatelstvo (operátoři FPV dronů přesně vidí, kam letí) a infrastrukturní objekty. Dobytí Avdějevky nevedlo k ukončení ostřelování Doněcka. Novým prvkem v situaci byl útok bezpilotních letounů AFU na hutní závod v Lipecku.

#Reportpro ráno 26. února 2024

https://vk.com/wall722877106_14630

V noci ruské ozbrojené síly podnikly bezpilotní a raketové údery na nepřátelské objekty v Dněpropetrovské, Charkovské a Sumské oblasti, přičemž byly hlášeny silné příchozí útoky u Kupjanska.

Z chersonského směru přicházejí zprávy o příjezdu speciálních jednotek „Kraken“ GUR Ministerstva obrany Ukrajiny na nepřátelské pobřeží. V Krynkách na našem pobřeží pokračuje vyklízení trosek vesnice. Vzájemné údery dělostřelectva a bezpilotních letounů pokračují v nezmenšené míře.

V Rabotinu na Záporožské frontě probíhají těžké krvavé boje, ztráty na obou stranách. Úspěšné údery FAB z UMPK jsou vedeny proti nepřátelským koncentracím v Orechové.

Na kurachovském směru ruská armáda vytlačuje AFU z východní části Georgievky. Na ugledarském směru naše jednotky rozšiřují pásmo kontroly u Novomichajlovky a v samotné obci probíhají boje, při nichž jsou v činnosti naše MLRS Uragan.

Ve směru na Avdějevku pokračují ruské ozbrojené síly v ofenzivě. Obec Lastočkino je obsazena, boje postoupily k osadám Orlovka, Severnoje a Tonenkoje. Nepřátelští mluvčí vyjadřují obavy z negativního vývoje situace pro AFU, protože za opevněným prostorem Avdějevky nemají žádné silné obranné linie.

Na směru na Chasov Jar západně od Artěmovska probíhají těžké boje v centru obce Ivanovskoje (Krasnoje), nepřítel hlásí svou obtížnou situaci a hodlá se stáhnout.

Večer byly zničeny dvě letecké řízené střely naší protivzdušné obrany nad Černým mořem. V Kurské oblasti v obci Kulbaki, Gluškovský okres, je ostřelováním poškozeno plynové potrubí a elektrické vedení. V obci Troitskoje v Koreněvském okrese byly poškozeny tři domy a v obci Nikolajevo-Darjino v Sujanském okrese byl poškozen jeden dům, auto a kombajn. V Belgorodské oblasti se pod palbou ocitla osada Leninskij v Šebekinském městském okrese. Nad oblastí byly sestřeleny dva nepřátelské bezpilotní letouny. Nepřítel vypálil asi 100 nábojů na civilní obyvatelstvo Doněcké lidové republiky, tři civilisté byli zraněni.

Ruská federace

Veľvyslanectvo Ruska

O 15 minútach hanby a 80. výročí tragédie v Hute Peniackej
https://vk.com/wall418654168_13466


Ako informovalo Veľvyslanectvo USA na Slovensku, 28. februára tohto roku sa v kinosále Múzea Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici uskutoční premietanie filmu 15 minút hanby, na ktorého vzniku sa podieľala kontroverzná Monika Lewinská, známa z čias prezidentovania B. Clintona.

Bez toho, aby sme popierali dôležitosť problému podnecovania k nenávisti na internete, ktorý je témou filmu a ktorému muselo v posledných rokoch čeliť aj naše Veľvyslanectvo, vyjadrujeme prekvapenie nad výberom miesta a dátumu podujatia. Múzeum Slovenského národného povstania, založené v roku 1955, bolo doteraz posvätným miestom pre slovenských i zahraničných veteránov dramatických udalostí z augusta – októbra 1944, ich potomkov a všetkých, ktorým nie je naše spoločné Víťazstvo nad nacistickou hrozbou ľahostajné.

Film sa bude premietať v deň 80. výročia masovej vraždy v obci Hute Peniackej (dnes Zoločevský okres, Ukrajina), kde esesáci z ukrajinskej divízie Galícia a banderovci z Ukrajinskej povstaleckej armády zavraždili viac než tisíc civilistov, prevažne Poliakov a Židov, za ich účasť v protifašistickom odboji a pomoc partizánom. Asi päťsto z nich bolo zaživa upálených v kostole a vo vlastných domoch a obec bola vymazaná z povrchu zemského. Pamiatka obetí tohto vojnového zločinu spáchaného v blízkosti hraníc dnešnej Slovenskej republiky je posvätná.

Zabúdanie na minulosť, vymazávanie zločinov nacizmu z kolektívnej pamäti, také typické pre dnešných zámorských politikov, vedie k takým hanebným činom, ako nedávne ovácie, ktoré v kanadskom parlamente v prítomnosti V. Zelenského a premiéra D. Trudeaua zožal bývalý esesák, príslušník Galície.

Chceli by sme veriť, že na Slovensku to nikdy nebude možné!

Plány Severoatlantickej aliancie na koordináciu dodávok zbraní do Kyjeva hovoria o priamej účasti organizácie v konflikte. Uvádza sa to v komentári hovorkyne MZV Ruska Márie Zacharovovej k ukrajinskej kríze

https://vk.com/wall418654168_13462

„Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg urobil pozoruhodné vyhlásenie. Dal jasne najavo, že teraz sa o otázkach pridelenia vojenskej pomoci Kyjevu bude diskutovať nielen vo formáte Ramstein, ale aj na zasadnutiach Rady Ukrajina-NATO“

– Inými slovami, vzhľadom na ťažkosti s jej prideľovaním zo strany USA a EÚ má aliancia v podstate v úmysle prevziať úlohu koordinátora dodávok zbraní Zelenského režimu. Ukazuje sa, že NATO otvorene hovorí o svojom priamom zapojení do konfliktu.“

Ozbrojené sily Ukrajiny (OSU) neprestávajú útočiť pomocou dronov na územie RF, všetci, ktorí sa na tomto podieľali budú súdne stíhaní. Uvádza sa to v komentári hovorkyne MZV RF Márie Zacharovovej k ukrajinskej kríze

https://vk.com/wall418654168_13461

OSU neprestávajú útočiť pomocou dronov. 17. februára ruskésily protivzdušnej obrany zlikvidovali 33 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad Belgorodskou, Brjanskou, Voronežskou, Kalužskou a Kurskou oblasťou“, – uviedla diplomatka.

Ruské orgány činné v trestnom konaní všetky tieto zločiny zaznamenávajú. Osoby, ktoré sa na tom podieľajú, budú určite identifikované a postavené pred súd“, – zdôraznila Zacharovová.

Ukrajinským neonacistom sa nehnusí obchodovať s dokladmi mŕtvych ruských vojakov, to nezostane bez odozvy, hovorí sa v komentári hovorkyne MZV RF Márie Zacharovovej

https://vk.com/wall418654168_13460

Hĺbka ich morálneho úpadku je taká, sa im nehnusí predávať veci padlých príslušníkov ruských ozbrojených síl, vrátane ich osobných dokladov – občianskych a vojenských preukazov. Je spoľahlivo známe, že jeden z obyvateľov mesta Geelong z austrálskeho štátu Viktória dostával z Ukrajiny a predával cez miestne sociálne siete predmety, patriace padlým príslušníkom ruských ozbrojených síl“, – poukázala Zacharovová.

Sme presvedčení, že ruské orgány činné v trestnom konaní náležite právne vyhodnotia takéto konanie banderovcov a ich prisluhovačov. Takáto do neba volajúca svätokrádež a cynický výsmech pamiatke našich vojakov bojujúcich proti novodobým nacistom nezostanú bez odpovede“, – zdôraznila hovorkyňa diplomatického rezortu.

Veľká Británia otvorene nabáda Ukrajinu, aby útočila na ciele hlboko na území Ruska. Ozbrojené sily RF odpovedia adekvátne. Uvádza sa to v komentári hovorkyne MZV RF Márie Zacharovovej

https://vk.com/wall418654168_13459

Zacharovová pripomenula správy z Ministerstva obrany Spojeného kráľovstva, že Londýn a Riga povedú „koalíciu dronov“. „Súdiac podľa všetkého Londýn ledva čaká, aby opäť zvýšil latku konfliktu, zintenzívnil jeho eskaláciu“, – dodala hovorkyňa.

Podľa diplomatky boli oznámené plány o dodávkach Kyjevu „tisícky“ dronov. „Na tieto účely sa Briti chystajú minúť asi 200 miliónov libier z balíka 2,5 miliardy libier, ktorý v Kyjeve 12. januára britský premiér Rishi Sunak prisľúbil [ukrajinskému prezidentovi Vladimírovi] Zelenskému vyčleniť pre potreby OSU“– poukázala Zacharovová.

V Moskve sa koná druhý kongres Medzinárodného rusofilského hnutia

https://vk.com/wall630856485_141111

Podporujem návrat Krymu Rusku a skutočnosť, že Rusko uznáva nezávislosť republík Donbass, Lugansk a Doneck“ – Japonský politik a aktivista Mitsuhiro Kimura

„Ľudstvo sa stáva svedkom, ale čo je najdôležitejšie, účastníkom formovania spravodlivejšieho sveta, multipolárneho sveta“ – Maria Zacharova

„Západ sa rasisticky, imperialisticky stotožnil s ľudskosťou“
–Alexander Dugin

„Kedysi dávno Británia vyhlásila všetky moria a oceány za svoj majetok. Západná civilizácia vyhlásila celé ľudstvo, predovšetkým svoje vedomie, za svoj majetok. Takto sa vyvinul unipolárny svet,“ povedal.

„Západ nie je celé ľudstvo, ale len jeho časť, jeho región. Západ je provincia, spolu s ďalšími“
– Alexander Dugin

„Éra jedinej hegemónie Západu sa skončila, ukončilo ju predovšetkým postavenie Ruska a osobne náš prezident Vladimir Vladimirovič Putin, keď sme odmietli obetovať svoju suverenitu a vstúpili do smrteľného boja so Západom na Ukrajine“ – Alexander Dugin

„Na Ukrajine nebojujeme s Ukrajincami, ale s unipolárnym svetom“ – Alexander Dugin

„Naše nevyhnutné víťazstvo nebude len naše, ale víťazstvo celého ľudstva, ktoré na vlastnej koži uvidí, že sila Západu nie je absolútna, že možno povedať rozhodne „nie“ a trvať na svojom,“ povedal.

Evropa

V Bruselu evropští farmáři na traktorech prolomili policejní zátarasy, aby vjeli na náměstí, kde sídlí ústředí EK a Rady Evropy

https://vk.com/video722877106_456243029

Další gesto podpory Ukrajiny ze strany Poláků

https://vk.com/video722877106_456243023

Je tu však jedna nuance.

Podle ukrajinských masmédií neznámí polští aktivisté poškodili osm nákladních vagonů a vysypali všechno ukrajinské obilí, které se v nich převáželo.

Poláci natočili video, na kterém je vidět rozsah „gesta“. Nejpozoruhodnější je, že v pozadí hrají řádky polské písně:

Novodobí otroci, všichni svobodní vzdělaní,
před královnou si sundali kalhoty a ještě jásají.
Složili zbraně bez boje, tančí jako v loutkovém divadle,
lehkost života je mottem této generace.

Další připomínka z Polska, co si skutečně myslí o Ukrajincích.

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire chce „zmobilizovat spící“ úspory všech Evropanů – a nastartovat tak ekonomiku budoucnosti, včetně „obrany“ EU

https://vk.com/video722877106_456243020

PŘEKLAD: Evropě došly peníze. Tuto radu přináší občanům génius, který prohlásil, že sankce EU „způsobí kolaps ruské ekonomiky“.

Blízký východ

VIDEO: Americký vojenský pilot sa podpálil pred izraelským veľvyslanectvom vo Washingtone:

Už sa nebudem podieľať na genocíde. Sloboda pre Palestínu,“ kričal.

K incidentu v americkom hlavnom meste došlo v čase, keď izraelská armáda pripravuje vpád do mesta Rafah na juhu Pásma Gazy.

Pilot amerického letectva Aaron Bushnell v aktívnej službe utrpel v nedeľu vážne zranenia po tom, čo sa na protest proti vojne v Pásme Gazy podpálil pred izraelským veľvyslanectvom vo Washingtone. Informovala o tom agentúra AP.

Muž v armádnej uniforme, ktorého identita nebola bezprostredne známa, prišiel pred veľvyslanectvo krátko pred 13.00 h miestneho času (19.00 h SEČ). V ruke mal telefón, ktorým svoje počínanie začal vysielať naživo na streamovacej platforme Twitch.

„Už sa nebudem podieľať na genocíde,“ povedal muž podľa denníka New York Times. Potom sa polial sa čírou tekutinou a zapálil, pričom zakričal „Sloboda pre Palestínu“.

Video bolo neskôr z platformy odstránené, no vyšetrovatelia získali jeho kópiu.

Muža po uhasení previezli do miestnej nemocnice. Jeho zdravotný stav je naďalej vážny, uviedol policajný hovorca.

Hovorca letectva potvrdil, že čin vykonal vojak v aktívnej službe. Prípad vyšetruje miestna polícia a tajná služba.

K incidentu došlo v čase, keď izraelská armáda pripravuje vpád do mesta Rafah na juhu Pásma Gazy, zatiaľ čo prebiehajú rokovania o dočasnej dohode o prímerí s palestínskymi militantmi z Hamasu.

Podobný prípad sa stal vlani v decembri v Atlante, kde sa pred izraelským konzulátom podpálila žena. Na mieste činu sa našla palestínska vlajka.

Izraelská armáda vypracovala operačný plán ofenzívy v Rafahu

Izraelská armáda predložila vojnovému kabinetu pred plánovanou ofenzívou v meste Rafah na juhu Pásma Gazy plán evakuácie civilistov a operačný plán. Oznámil to v noci na pondelok úrad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, informovali agentúry DPA a AFP. Schválený bol aj plán poskytnúť humanitárnu pomoc pre Pásmo Gazy, aby sa predišlo rabovaniu na jeho severe a iných oblastiach.

V krátkom vyhlásení sa neuvádzajú podrobnosti o tom, ako a kam budú civilisti presunutí.

Do Rafahu ušlo pred bojmi medzi izraelskou armádou a hnutím Hamas v iných častiach Pásma Gazy okolo 1,5 milióna Palestínčanov.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce napriek prebiehajúcim rokovaniam o prímerí urýchlene spustiť ofenzívu v Rafahu. Cez víkend oznámil, že začiatkom týždňa zvolá kabinet, aby schválil operačný plán, ktorého súčasťou bude aj evakuácia civilného obyvateľstva.

Od ofenzívy v Rafahu preplnenom utečencami odrádzajú Izrael aj mnohí jeho spojenci vrátane USA. Netanjahu však tvrdí, že cieľ eliminovať Hamas by nebolo možné dosiahnuť, ak by v Rafahu zostali jeho štyri prápory.

141. den: Izrael zaútočil na civilní úkryt v Deir el-Balah, zatímco v Paříži pokračují rozhovory o příměří

24.února 2024

Izraelské síly zaútočily na budovu v Deir el-Balah, kde se ukrývalo více než 120 lidí, zabilo nejméně 24. Zdravotnický personál v nedaleké nemocnici Al Aksá očekává mnohem více obětí a snaží se vypořádat s přílivem zraněných civilistů.

Klíčový vývoj

  • Izraelský nálet zasáhl Rafah a zabil nejméně sedm lidí
  • Izrael zaútočil na úkryt v Deir el-Balah a zabil nejméně 24 lidí
  • UNRWA již nemůže poskytovat služby v severní Gaze
  • Zprávy, že Izrael zadrží více daňových příjmů Západního břehu
  • Izraelská armáda tvrdí, že zasáhla několik pozic Hizballáhu v jižním Libanonu
  • V Paříži právě probíhají jednání o příměří
  • Americká armáda tvrdí, že zničila rakety Houthi v Rudém moři
  • Húsíové požadují zákaz“ izraelských, amerických a britských lodí v Rudém moři
  • Brazilský prezident Lula da Silva odsuzuje izraelské akce jako „genocidu“

Izrael útočí na úkryt v Deir el-Balah, zatímco rodiny v severní Gaze „shánějí potravu a jídlo, které za sebou zanechaly krysy“

Izraelský nálet právě zasáhl Rafah a zabil sedm lidí , což ukazuje, že ani Rafah, kde se ukrývá většina vysídlených Palestinců, již není v bezpečí.

Útok přichází po krvavé noci, kdy izraelské síly zaútočily na budovu v Deir el-Balah, kde se ukrývalo více než 120 lidí. Při útocích bylo zabito nejméně 24 Palestinců, z nichž většinu tvořily ženy a děti. 

Můžeš vidět těla sama. Všichni mrtví byli ženy a děti. Neexistuje žádné klidné místo, kam bychom mohli jít. Všichni jsme byli vysídleni, všichni jsme přišli o domovy. Kam chceš, abychom šli? Celý svět nás sleduje. Smiluj se nad námi,“ řekla jedna žena Al-Džazíře.

Zdravotnický personál v nedaleké nemocnici Al Aksá údajně stále přijímá zraněné civilisty a nemocnice se snaží vypořádat s přílivem zraněných civilistů.

Očekáváme, že dostaneme mnohem více sanitkami, které jsou stále na místě,“ řekl Al-Džazíře doktor Khalil al-Degran, lékař z nemocnice Al Aksá .

Nejsme vybaveni, abychom přijali tak velký počet obětí,“ řekl a dodal, že útok byl součástí izraelské „genocidy proti našemu lidu“.

I když je nemocnice Al-Aksá stěží funkční, zůstává jedním z mála funkčních zdravotnických zařízení v pásmu Gazy – zejména s nemocnicí Nasser v Khan Younis v obležení. Jeden palestinský lékař, který v současné době pracuje v nemocnici Al Aksá, porovnal své zkušenosti lékaře v Gaze s těmi, které měl na Ukrajině – kde byl studentem medicíny, během začátku rozsáhlé ruské invaze.

Sloužil jsem téměř jeden rok v ukrajinských nemocnicích,“ řekl Dr. Musa Abdul Khaliq Al-Džazíře. „Situace v Gaze je úplně jiná. Od prvního dne této války do této hodiny izraelské síly ničí, zabíjejí a ničí Gazany. Jsme zaplaveni mrtvými těly a kriticky zraněnými Palestinci,“ pokračoval a vysvětlil, že se musí každý den rozhodovat mezi životem nebo smrtí, včetně toho, zda si podá anestetikum či nikoli.

Pokud uděláme rychlé srovnání, nemocnic na Ukrajině je mnoho, jsou velké co do velikosti a dobře vybavené. To je důvod, proč jsou šance na přežití jak pro zdravotnický personál, tak pro zraněné vysoké. V Gaze je to naopak.“

Mezitím UNRWA – agentura OSN pověřená doručováním humanitární pomoci palestinským uprchlíkům – již údajně nemůže pracovat na severu Gazy , a to z důvodu nedostatku personálu a „kolapsu společenského řádu“, vzhledem k pokračujícímu vojenskému útoku na civilisty a také omezením. o potravinách a přístupu k humanitární pomoci.

Nyní polovina obyvatel Gazy denně čelí nedostatku chleba, čisté vody a základních životních potřeb – a humanitární situace je ještě horší na severu, kde 90 procent dětí mladších dvou let a těhotných a kojících žen čelí potravinové chudobě. Podle humanitárních agentur jsou rodiny nuceny shánět listí a jíst jídlo, které za sebou zanechaly krysy, protože hladovění se stává akutním rizikem.

Organizace jako OCHA volají po bezpečném a neomezeném přístupu k poskytování nouzové humanitární pomoci a vyhnutí se hrozící katastrofě.

USA oznámily další údery na Jemen, protože Húsíové hrozí uzavřením průlivu Bab Al-Mandab

Ústřední velení Spojených států (CENTCOM) 24. února oznámilo, že jeho síly zničily sedm protilodních řízených střel Húsíů (Ansar Allah) v Jemenu o den dříve v tom, co nazývalo „sebeobrana“.

Střely byly připraveny odpálit směrem k Rudému moři, uvedlo velení v prohlášení a dodalo, že představovaly bezprostřední hrozbu pro obchodní plavidla a lodě amerického námořnictva v regionu.

Tyto akce ochrání svobodu plavby a učiní mezinárodní vody bezpečnější a bezpečnější pro americké námořnictvo a obchodní plavidla,“ stojí v prohlášení.

Jemenská televize Al-Masirah, kterou provozují Húsíové, uvedla, že tři údery zamířily 23. února na oblast Ras Issa v západní provincii al-Hodeidah. Zpravodajský kanál však nehlásil žádné oběti.

Samostatně Hussein al-Ezzy, náměstek ministra zahraničí jmenovaný Húsíy, na sociální platformě X, dříve známé jako Twitter, uvedl, že skupina zvažuje „úplné uzavření průlivu Báb al-Mandab v příštích dnech“ pod tlakem. Izrael skončil v pásmu Gazy. Válka si dosud vyžádala životy více než 29 000 Palestinců.

Húsíové, kteří jsou podporováni Íránem, se od 19. listopadu v reakci na pokračující izraelskou válku a obléhání Gazy zaměřili na desítky plavidel přidružených k Izraeli a dalších lodí vlastněných USA a Spojeným královstvím v Rudém moři a Adenském zálivu.

USA a Spojené království odvětily na opakované útoky Húsíů v Rudém moři a Adenském zálivu provedením desítek úderů na oblasti kontrolované skupinou v Jemenu. Skupina však zůstává neohrožená.

Ze světa

Príslušníci kanadských ozbrojených síl dislokovaní vo Varšave doteraz v rámci operácie Uniter vycvičili približne 40 000 ukrajinských vojakov – Justin Trudeau

https://vk.com/video630856485_456295293

Mnohé európske krajiny, ako napríklad Poľsko, sa snažia zbaviť sa závislosti od Ruských fosílnych palív. Kanada je pripravená stať sa poskytovateľom čistej energie vrátane našej jadrovej energie, ktorú bude hospodárstvo s nulovou čistou energiou potrebovať na posilnenie energetickej bezpečnosti v neistom svete“ – Justin Trudeau

Merkelová dostala facku

https://vk.com/wall657895158_44492

Bývalý Trumpův, respektive americký velvyslanec v Berlíně Richard Grenel řekl, že Angela Merkelová může za válku na Ukrajině: „…kdyby nás poslouchala, nebyla by válka ani na Ukrajině, ani v Gaze“.

Chorota vajrus, kočkování

Očkovanie proti covidu bola globálna vojenská operácia, ktorá ovládla celý medicínsky a súdny systém

(Lance D. Johnson, Natural News) Keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) 30. januára 2020 vyhlásila „globálnu zdravotnú núdzovú situáciu medzinárodného významu“, Ministerstvo obrany Spojených štátov amerických už bolo pripravené prevziať kontrolu nad celým medicínskym a súdnym systémom v USA aj zahraničí.

Vládni predstavitelia a úradníci verejného zdravotníctva sa vo svojich opatreniach jednotne stali militantnými – zatvárali a kontrolovali pohyb obyvateľstva, obmedzovali zhromažďovanie sa osôb, vzdelávanie, bohoslužby, slobodné podnikanie atď.

Americké ministerstvo obrany v súčinnosti so svetovými vládami poverili farmaceutické spoločnosti, aby vykonávali deštruktívne lekárske experimenty na globálnej populácii

Ešte predtým, ako bolo možné identifikovať a izolovať pôvodcu údajnej globálnej pandémie, ministerstvo obrany už poverilo farmaceutické spoločnosti Moderna, Pfizer a Johnson&Johnson, aby hromadne vyrábali génovú sekvenciu pre nový lekársky experiment, ktorý sa mal podvodne uskutočniť pod zámienkou „očkovania“.

Pomocou manipulácie, podplácania, podmaňovania, nátlaku a sily tento „očkovací“ program militantne maximalizoval poslušnosť populácie podriadiť sa tomuto experimentu. Vtedajší prezident USA (Trump) sa k programu pripojil a dokonca sa chválil, že je jeho architektom.

Lockdowny, príkazy zostať doma, pozastavenie rodičovských práv, masová distribúcia podvodných PCR a antigénových testov, nezákonné opatrenia a rôzne operácie na pranie špinavých peňazí boli použité na vynútenie masovej poslušnosti s medicínskym experimentom, ktorého deklarovaný cieľ bol „návratu k normálu“.

V skutočnosti bol medicínsky experiment od samého začiatku vojenskou operáciou a jeho rôzne aspekty boli v roku 2019 koordinované členmi Svetového ekonomického fóra (WEF) na podujatí Event 201.

Tento vopred plánovaný „očkovací“ program bol navrhnutý tak, aby preprogramoval syntézu proteínov v ľudských bunkách a zaviedol do ľudského tela laboratórne vyvinuté hrotové proteíny (s katastrofálnymi následkami).

Farmaceutické spoločnosti boli len pešiakmi vo väčšej schéme kontroly populácie. Ich takzvaným vakcínam bolo udelené povolenie na núdzové použitie bez riadneho testovania na zvieratách, pričom už počas ich zavádzania v rokoch 2020-2021 spôsobili množstvo rôznych zdravotných poškodení.

Neúčinnosť uvedeného programu sa naplno prejavila o rok neskôr, keď bol dvojdávkový protokol pre „úplné očkovanie“ zrušený a nahradený viacerými „posilňovacími dávkami“.

Plně očkovaný a opakovaně posílený americký herec zemřel v pouhých 50 letech na Covid

Pamatujete si na předpovědi nezkorumpovaných odborníků, kteří upozorňovali na to, že genové injekce totálně zlikvidují imunitní systém lidí, kteří si je nechávají opakovaně aplikovat? Každý další posilovač ukrojí“ imunitu, čemuž se začalo říkat syndrom VAIDS.

Již někdy v roce 2021 upozorňovali na to, že každá další dávka bude znamenat další hroucení imunity, což postupně povede k tomu, že tito lidé budou umírat třeba na obyčejné respirační onemocnění, které by jinak přečkali bez větších problémů.

Přesně to je zřejmě i případ jistého amerického herce, který žil velmi zdravě – a jako správný, systému oddaný liberál se nezapomněl nejen naočkovat, ale také pravidelně posilovat.

I když podle informací v Hollywoodu kvetl černý trh s falešnými potvrzeními o očkování, část herců skutečně až fanaticky uvěřila tomu, že jde o „život zachraňující vakcíny.“

Asi tak jako jistý u nás méně známý herec, který by byl nejspíš bez svých pravidelných genových injekcí stále naživu.

Zcela zdravý“ herec středního věku zemřel příliš brzy a zanechal po sobě zdrcenou milovanou snoubenku.

Jak informoval TMZ, herec ze seriálu „Všechny moje děti“ Alec Musser zemřel náhle v pátek večer ve svém domě v Del Mar v Kalifornii. Bylo mu pouhých 50 let.

Musserova snoubenka Paige Press prozradila, že trpěl „těžkým průběhem COVIDu,“ přestože byl plně očkován a pravidelně posilován, jak poznamenala Fox News. Příčinou Musserovy smrti byl zřejmě COVID.

Až 17 milionů mrtvých po očkování proti covidu!“ Carlson po Putinovi vypustil další bombu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Az-17-milionu-mrtvych-po-ockovani-proti-covidu-Carlson-po-Putinovi-vypustil-dalsi-bombu-751258

Tucker Carlson se zase jednou rozjel a vypustil do veřejného prostoru spoustu třaskavých vět. Třaskavých vět o tom, že během covidové pandemie údajně padlo tolik lží, které je obtížné po jejím skončení držet v mysli, ale podle Carlsona bychom tak měli učinit „Už proto, že ti, kteří je vyslovili, stále zůstávají ve svých funkcích.“ Konkrétně jmenoval bývalou ředitelku Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walensky. Faktem však je, že tato žena opustila post šéfky CDC v polovině roku 2023, což už Carlson nedodal.

Ta nám říká, že kdyby se někdo i přes očkování nakazil covidem, což se nestane, ale kdyby přece jen, tak už nenakazí nikoho dalšího,“ zaznělo od Carlsona, který na potvrzení svých slov pustil jedno starší video, na němž bývalá ředitelka amerického CDC přesně toto tvrdí.

Tyto údaje nebyly zahrnuty do klinických studií, ale nyní se objevily údaje, které prokázaly, že i kdybyste se nakazili během postvakcinace, že nemoc nemůžete předat nikomu jinému,“ pronesla Walensky.

Proč nebyla obviněna ze spáchání trestného činu?“ zeptal se Carlson. „No, to se nikdy nestane,“ odpověděl si okamžitě. „Ale samozřejmě se o pár let později ukáže, že celá věc byla katastrofou světových historických rozměrů. Budou o tom napsány i knihy,“ dodal jedním dechem.

V té době bude podle Carlsona možné říct, kolik lidí po očkování zemřelo nebo bylo trvale zmrzačeno. Tady se odvolal na slova profesora Bretta Weinsteina, který v rozhovoru před kamerou s Carlsonem prohlásil, že na očkování proti covidu „mohlo zemřít až 17 milionů lidí po celém světě“.

Nedávno jsem byl na konferenci v Rumunsku o covidové krizi a tam se hodně pracovalo na tom, aby se rozkrylo, čemu vlastně rozumíme. Viděl jsem věrohodný odhad, že na tuto technologii zemřelo něco kolem 17 milionů lidí,“ řekl doslova profesor Weinstein. Brett Samuel Weinstein je americký podcaster, autor a profesor evoluční biologie.

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / informační válka / infowars / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /