1.3.2024 - Martin Marcikán

2024-03-01 Zprávy bez cenzury

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury—29.02.2024:0

Zprávy bez cenzury 29.02.2024

Z domova

Korporace prohrávají své bitvy

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-02-29&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medium%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_29.2.2024

Stínový premiér hnutí ANO Karel Havlíček před pár týdny pro Lidové noviny prohlásil, že Fialova vláda slibovala, že bude hájit rodiny a potřebné, ve skutečnosti však s těmito skupinami neuvěřitelným způsobem vyběhla. Zemi podle něj ovládají velké korporace. Přesto právě velké korporace, které v září podepsaly dopis premiéru Petru Fialovi na podporu stejnopohlavních manželství, včera ve sněmovně prohrály velkou kulturní bitvu: Havlíčkovo ANO a většina vládní koalice schválily zákon upírající stejnopohlavním párům právo na uzavření manželství. Dokonce i sám Petr Fiala byl přítomen a zvedl ruku pro zamítnutí manželství osob stejného pohlaví. Stalo se tak měsíc poté, co Senát odmítl jiný progresivní dokument, Istanbulskou úmluvu. Velkovýrobci nápojů, kteří stojí za návrhem zákona o zálohách na PET lahve, rovněž narážejí na tvrdý odpor místních a regionálních politiků. Ani v otázce přijetí eura nejsou hlavní svazy zastupující velké korporace vyslyšeny. Že by tohle všechno bylo součástí nového českého národního obrození?

Nerudová: Mladí odmítají válčit za ČR, protože neprošlo manželství pro všechny

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nerudova-Mladi-odmitaji-valcit-za-CR-protoze-neproslo-manzelstvi-pro-vsechny-751486

Co se divíte? Tahle země na mladé kašle. Chtěli manželství pro všechny, nemají ho. Chtějí dostupné bydlení, nemají ho. Chtěli euro, nemají ho. Chtějí být slyšet, starší jim říkají, ať raději mlčí. Jediné co, možná budou mít  – důchody. Proč by mladí chtěli bránit zemi, která na ně kašle?“ zeptala se Danuše Nerudová v reakci na příspěvek europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL).

Fascinuje mě, kolik rozruchu se děje kolem administrativních odvodů. Chceme žít v bezpečí, ale nikdo se na tom bezpečí podílet nechce. Nejde o žádnou povinnou vojnu. Jde o to, že Armáda ČR bude mít důležité informace a v případě bezpečnostního ohrožení země člověka přidělí na pozici podle jeho profesních kvalit a zkušeností. Nestrašme,“ uvedl Zdechovský.

Na slova Nerudové reagoval mimo jiné výsadkář Ivo Zelinka, který ve svém tweetu rozporoval i výzkum Seznam Zpráv o tom, že středoškoláci odmítají vojenský výcvik i případnou válečnou obranu Česka. „Na jeho konci plaše uvedou tohle: Nejedná se o reprezentativní vzorek společnosti,“ zvýraznil Zelinka. „Nedělejme ukvapené závěry a nelámejme nad mladými hůl,“ podotkl Zelinka.

V minulém týdnu téma návratu povinné vojny otevřel náčelník generálního štábu Karel Řehka. Podle prezidenta Pavla by bylo namístě zavést administrativní odvody. 

Na velkou krizi potřebujeme mít dostatečný počet vygenerovaných záloh. Na to, abychom zavedli nějakou vojnu, na to je potřeba společenskou shodu, ale ta tu není. Česko bude muset zvážit nějaké jiné formy povinné nebo dobrovolné služby nebo mechanismu, který nám vygeneruje dostatečné zálohy. Je nad slunce jasnější, že současný personální model je neudržitelný, armáda není naplněna a stárne,“ nechal se slyšet Řehka.

Jeho předchůdce a dnešní prezident Petr Pavel souhlasí s tím, že česká armáda potřebuje mít daleko větší počet záložáků, než má nyní. Podpořil by proto tzv. administrativní odvody, díky kterým by stát získal povědomí o tom, s jakou záložní silou může v případě konfliktu počítat.

Co se týče samotné povinné prezenční vojenské služby, ministryně obrany Černochová a premiér Fiala v reakci na probíhající diskusi opáčili, že se nic takového nechystá.

TOTO SOM POVEDAL PRE RUSKÚ TELEVÍZIU ROSSIJA 1

https://vk.com/wall708437710_32353

Som veľmi rád, že v hlavnej ruskej televízii Rossija 1 mohol zaznieť aj hlas zo Slovenska

1. Ruský novinár mi vravel, že vraj som prvý z vládnych politikov z členských krajín EÚ, ktorý mu dal rozhovor – o to viac ma to teší

2. Vždy je pre mňa potešením, keď môžem diskutovať s profesionálnymi novinármi zo zahraničia, či už zo západu alebo z východu.

3. Dnes som mal napríklad hodinový rozhovor s nemeckou ARD, kde som im vyvracal všetky lži, ktoré o Slovensku šíria PS-kári v Európe.

4. Rozhovor s ruským novinárom trval takisto asi hodinu, do svojej reportáže vybral časť o poľnohospodárskych protestoch, sankciách a našom vzťahu k Rusku.

5. Samozrejme, hovorili sme v angličtine. Je o mne známe, že nehovorím po rusky – patrím ku generácii, ktorú už žiaľ ruština na škole nezastihla.

6. Vtipné je, že liberálne kaviarne zo mňa robia ruského agenta – ja len, že už ste videli ruského agenta, ktorý by nehovoril po rusky?

7. Novinára z Rossija 1 zaujalo aj moje video jesenného upratovania, v Rusku z toho bol vraj hit – je fajn, že Duchoňova melódia sa šíri svetom

8. Tak som mu s radosťou vysvetlil, že som chcel svojim gestom s európskou vlajkou zdôrazniť, že Slovensko je pre nás na prvom mieste.

9. Sme vlastenci a sme na to hrdí. Nechceme vojnu, nechceme sankcie, hľadáme cesty k porozumeniu.

10. Slniečkari môžu aj puknúť od zlosti, ale my sa budeme rozprávať s Rusmi, budeme komunikovať s ruskými médiami, budeme sa snažiť o dialóg.

11. Rusko nie je náš nepriateľ a ja urobím všetko pre mier

12. Tu je krátky zostrih z reportáže na Rossija 1, aj s titulkami

13. Mimochodom, mrzí ma, že dnes večer nebudem v Prešove a Sabinove na našich podujatiach k MDŽ, ale parlament stále rokuje

14. Škoda, tešil som sa na východ – srdečne vás aspoň na diaľku pozdravujem do Prešova a Sabinova, priatelia.

15. Robert Fico za vami príde, to je najdôležitejšie. A my poslanci Smeru sa k nemu pridáme zajtra v Košiciach a Rožňave, venceremos

SVO RF na Okrajině

BREAKING: VÁLEČNÉ ZLOČINY AVDĚJEVKY:

Setkal jsem se s obyvateli Avdějevky a odhalili mnoho válečných zločinů spáchaných ukrajinskými silami během bitvy, kde Rusko dobylo město. Jak tito lidé uvádějí, ukrajinské síly využívaly obyvatele jako lidské štíty, zaměřovaly se na civilisty a dokonce prováděly hromadné popravy. Všichni říkali, jak čekali, až jim ruské síly přijdou na pomoc.

Bombový dokument z roku 2018 odhaluje americké biolaboratoře na Ukrajině

https://vk.com/video722877106_456243046

#Report pro ráno 29. února 2024

https://vk.com/wall722877106_14737

Na chersonském směru se nepřítel pokusil vylodit na Tendrovské kose (jihozápadní okraj oblasti). Zapojil do toho až 30 mužů a několik člunů ze Střediska SDF „Jih“ (dříve 73 Středisko námořních speciálních operací, Očakov). V důsledku silné palby našich vojáků se 3 čluny potopily, 1 se ocitl na břehu s těly nepřátelských speciálních jednotek. V Krynkách pokračují boje. V oblasti tzv. dačů u Antonovského mostu jsou ukrajinské ozbrojené síly v malých skupinách v domech; dělostřelectvo je nedokáže rozebrat, je třeba silnějších ničivých prostředků.

Na Záporožské frontě probíhají boje v Rabotinu. Ruská armáda zesiluje palebný nápor, používají se MLRS a na uskupení nepřítele v Orechové létají FABy.

Severně od Maryinky naše jednotky vtrhly na předměstí Krasnogorovky. Pěchota, podporovaná dělostřelectvem a tanky, se konsoliduje na obsazených liniích. Naše letectvo usilovně pracuje na Kurachovu.

Západně od Avdějevky osvobodily ruské ozbrojené síly Berdychy a Tonenkoje a většina Orlovky je rovněž obsazena našimi jednotkami.

V Ivanovsku (Krasnoje) ve směru na Chasov Jar probíhají těžké boje a ruská armáda je v ofenzivě.

Ve Volčansku v Charkovské oblasti začala evakuace některých archivů vládních úřadů. Je hlášeno, že nepřátelská soustředění v oblasti byla zasažena údery FAB, což je nový prvek situace na tomto směru.

V Belgorodské oblasti byla obec Tišanka ve Volokonovském okrese napadena bezpilotními letouny a ostřelována.

 #Report pro ráno 1. března 2024.

Na chersonském směru pokračuje ničení AFU v Krynkách a u Antonovského mostu na „dačách“. Na nepřátelském břehu působí dělostřelectvo, letectvo a bezpilotní letouny. Aktivita nepřítele se poněkud snížila po jeho neúspěšném pokusu o vylodění výsadku několika člunů na Tendrovské kose.

Na Záporožské frontě se hlavní úsilí soustřeďuje kolem Rabotina, nepřítel se podle zpráv z terénu nachází v centru obce. Systém zákopů AFU se táhne přes celou obec od severu k jihu. Operují naše MLRS a do těžkých bojů jsou zapojena útočná letadla.

Severně od Marinky probíhají boje v Krasnogorovce, nepřítel se snaží použít tanky, ale ty jsou našimi jednotkami ničeny. Ruské ozbrojené síly operují na jižním okraji osady.

Západně od Avdějevky se bojuje v Berdychách a Tonenkoje. Na jihu útočí ruské ozbrojené síly na přístupech k Nevelskoje. Ruská armáda se snaží udržet tempo ofenzívy, ale terén je hustě zaminovaný a obrana nepřítele je nasycena bezpilotními prostředky FPV.

Směrem na Chasov Jar postupují naše jednotky v Ivanovskoje (Krasnoje).

Kyjevská městská vojenská správa včera „uklidnila“ ukrajinské občany prohlášením, že kolem města bylo vybudováno několik obranných linií v délce 1 000 km, včetně linií protivzdušné a protitankové obrany.

V Belgorodské oblasti byly sestřeleny bezpilotní letouny typu UAV u obce Ilek-Penkovka v okrese Krasnojaruga a v Korochanském okrese mezi městy Gorodišče a Reznikov. Obec Novoke ve Volokonovském okrese se dostala pod palbu AFU. V Kurské oblasti se pod palbu dostala obec Tjotkino v Gluškovském okrese. Kolem 22.00 byl nad oblastí zničen bezpilotní letoun. Nad Krymem byl takový dron sestřelen odpoledne. Nepřítel vypálil na civilisty Doněcké lidové republiky více než 100 střel a tři civilisté byli zraněni.

1. útočna jednotka AK RF evakuuje zraněného opuštěného vojáka ukrajinských ozbrojených sil a poskytuje mu první pomoc. Armáda ruské federace pokračuje v postupů západním směrem

https://vk.com/video56365713_456240342

Video, to tak dostat do televize

https://vk.com/video280835900_456240571

V Ternopilské oblasti se konalo protestní shromáždění proti bezpráví ukrajinských vojenských komisařů

https://vk.com/video722877106_456243051
Lidé se shromáždili poté, co jeden z občanů násilně odvedených z ulice zemřel přímo v budově vojenského registračního a náborového úřadu poté, co byl zbit armádou, která mu rozbila hlavu a zlomila žebra.

Bohužel tato akce pravděpodobně nijak nepomůže – dokud nezačnou hořet domy vojenských komisařů a Ukrajinci sami vojenské komisaře nevezmou na vidle, neměli bychom očekávat změny.

Ruská federace

Společnost Kurganmašzavod dodala v rámci státní obranné zakázky ruskému ministerstvu obrany letos již druhou várku bojových vozidel pěchoty BMP-3 pro potřeby fronty.

https://vk.com/wall295007132_14429

Dobré ráno

https://vk.com/wall722877106_14736

29. února 1696 přijíždí Petr I. do Voroněže, aby osobně dohlédl na stavbu prvních lodí pro tažení proti Azovské pevnosti, která byla pod kontrolou Osmanské říše. Právě ve voroněžské loděnici bude sestavena jedna z prvních galér ruského loďstva, loď Principium.

Pojďme k novinkám:

Ruské systémy protivzdušné obrany zničily v noci nad Kurskem ukrajinský bezpilotní letoun, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Bezpečnostní dohody mezi Kyjevem a západními zeměmi v podstatě nic nemění, konstatují vojenskou a finanční pomoc Ukrajině, řekla Maria Zacharovová.

„Dohody o ‚bezpečnostní spolupráci‘, které Kyjev podepsal s řadou evropských zemí, včetně Velké Británie, Německa, Francie, Kanady, Itálie a Dánska, už na Ukrajině nazvali ‚bezpečnostními zárukami‘, ačkoli ve všech dokumentech se o ‚zárukách‘ nemluví a na podstatě nic nemění,“ uvedla.

Rozhodnutí vůdce republikánů v americkém Senátu Mitche McConnella opustit v listopadu svou funkci může snížit šance Kyjeva na získání americké vojenské pomoci, píše Politico.

McConnell ve středu oznámil, že v listopadu opustí post lídra republikánů v Senátu. Politikovi je 82 let.

Rusko bude pokračovat v osvobozování území u Doněcka a ukrajinské ozbrojené síly budou čelit dalším katastrofám podobným útěku z Avdějevky, řekl americkému časopisu Newsweek Zev Faintush, vedoucí zpravodajský analytik bezpečnostní společnosti Global Guardian.

„Pokud americký zákon o pomoci brzy neprojde, dojde k dalším Avdějevkám, protože Rusko využije této příležitosti k upevnění svých zisků u Doněcku,“ řekl Faintusz.

Pokusy USA omezit ruské příjmy z energetických zdrojů na světovém trhu selhávají díky zemím, které jsou ochotny se snahám Washingtonu postavit, včetně Číny a Indie, uvedl Hosejn Askárí, bývalý člen Výkonné rady Mezinárodního měnového fondu (MMF) a zvláštní poradce saúdskoarabského ministra financí.

S Prometheovým ohněm: systém S-500 prošel antihypersonickou zkouškou

https://vk.com/wall722877106_14732

Ruské ozbrojené síly testovaly systém protivzdušné obrany S-500 Prometheus, testovaly schopnost s jejich pomocí sestřelovat hypersonické cíle, uvedly zdroje z ruského ministerstva obrany pro Izvestija. Systém prokázal schopnost sledovat a ničit tyto typy objektů. Navíc nemluvíme jen o konvenčních hypersonických střelách, ale také o nadcházejícím vývoji.

Systém protivzdušné obrany S-500 Prometheus zůstává jedním z nejutajovanějších vývojů domácího obranného průmyslu. Charakteristika komplexu nebyla oficiálně zveřejněna. Informace o něm se poprvé objevily v médiích v roce 2009, ale jeho tvorba začala mnohem dříve. V roce 2022 byla přijata informace o zahájení dodávek těchto systémů vojákům.

„Prometheus“ byl vytvořen k ničení balistických střel, může také eliminovat cíle létající nadzvukovou rychlostí. Pohybuje se na kolech a lze jej umístit na palubu vojenských dopravních letadel. To umožňuje rychle přenést systém do jakéhokoli bodu, kde je nutné posílit protivzdušnou obranu a protiraketovou obranu.

Vladimir Putin predniesol odkaz Federálnemu zhromaždeniu

https://vk.com/wall630856485_141531

Vladimir Putin povedal, že správa sa zameria na strategické ciele

Vladimir Putin povedal, že krajina čelí veľkým výzvam, ktoré možno dosiahnuť len spoločne

Odrazili sme agresiu medzinárodného terorizmu, zachovali sme jednotu krajiny a nedovolili, aby bola v pravý čas roztrhnutá – Vladimir Putin

Prevažná väčšina Rusov podporila špeciálnu operáciu – Vladimír Putin

Láska k vlasti Krymčanov, obyvateľov Sevastopolu a Donbasu spôsobuje hrdosť – Vladimír Putin

Západ sa prepočítal a čelil pevnému postaveniu a odhodlaniu nášho mnohonárodnostného ľudu – Vladimír Putin

Vladimir Putin: nedovolíme nikomu zasahovať do našich vnútorných záležitostí

Rusko si vždy bude pamätať svojich padlých hrdinov – Vladimír Putin

Bojové schopnosti Ruských ozbrojených síl sa mnohonásobne zvýšili – Vladimír Putin

Putin o hrozbách Macrona, že pošle vojakov na Ukrajinu:

https://vk.com/video657895158_456247957

Pripomíname si osud tých, ktorí kedysi poslali svoje kontingenty na územie našej krajiny. Ale teraz budú následky pre prípadných votrelcov oveľa tragickejšie. Veď si musia uvedomiť, že aj my máme zbrane – áno, a vedia o tom, len som to povedal – máme aj zbrane, ktoré dokážu nájsť ciele na ich území. A že všetko, čo teraz vymýšľajú, čím rozplačú celý svet, že z toho všetkého naozaj hrozí konflikt s použitím jadrových zbraní – a teda zničenie civilizácie. Oni si to nevšimnú? Sú to ľudia, ktorí neprežili súženie. Už zabudli, čo je vojna. My – aj naša súčasná generácia – sme prešli takýmito ťažkými skúškami počas boja proti medzinárodnému terorizmu na Kaukaze. To isté sa teraz deje v konflikte na Ukrajine. Myslia si, že je to pre nich všetko len karikatúra.

Putin o snaze Západu „vnést do Ruska rozdělení a oslabit Rusko zevnitř“. „Přepočítali se,“ řekl ruský prezident

https://vk.com/video655367599_456242347

Veterán CIA Larry Johnson na Multipolarity Forum v Moskvě:

https://vk.com/video722877106_456243045

„Američané se dříve posmívali Sovětskému svazu, že omezuje svobodu slova, vězní politické oponenty a má starší vůdce. Nyní se takovou společností staly Spojené státy,“ řekl.

Rozhovor Larry Johnsona s TV Russia Today

To u nás by tento člověk jednak nedostal příležitost se veřejně v TV vyjádřit a po prvních větách by ho již vedli v „klepetech“.

Rozhovor v angličtině s CZ titulky

Ruská armáda presúva po celej krajine nukleárne zbrane na rozkaz prezidenta

https://vk.com/video534537538_456239776

Evropa

Vojenská pomoc Ukrajině změnila vztah Macrona a Scholze v „otevřené nepřátelství“, které se podle serveru Politico stupňuje

https://vk.com/wall722877106_14739

Německý kancléř se od samého počátku vždy vyhýbal jakémukoli střetu s Ruskem, zatímco Macron na konferenci v Paříži prohlásil o možném nasazení západních vojsk na Ukrajině.

To představuje významný kontrast, neboť Scholz před konferencí odmítl přesun raket Taurus, aby se vyhnul zapojení Německa do války. Po konferenci rovněž odmítl nasazení německých vojsk.

Němečtí představitelé si stěžují na Macronovu nerozhodnost navzdory jeho odvážným prohlášením a srovnávají ji s tím, co dělají pro Ukrajinu.

Francouzští představitelé naopak namítají, že poskytují vše potřebné pro ukrajinské ozbrojené síly, ale s menší váhavostí než Němci.

Taková ostuda. Dvě zprávy z Německa: Armáda a zelený průmysl

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takova-ostuda-Dve-zpravy-z-Nemecka-Armada-a-zeleny-prumysl-751465

Nové a nové informace stále více potvrzují, že se Německo ocitá v problémech, jak jeho ekonomika, tak jeho armáda. Na poplach bije společnost vyrábějící sklo pro solární panely a bez okolků prozrazuje semaforové koalici sociálních demokratů, liberálů z FDP a Zelených, že bez vládní podpory nastane krach a u hranic s Polskem nenadále přijdou o práci stovky lidí. A německá armáda má na krku takový přešlap, že by si mohla uplést z ostudy kabát.

Jsou to dvě zprávy, které spolu na první pohled nesouvisejí.

Jedna naznačuje, jak na tom je německé hospodářství, které se z vůle politiků obrátilo od jaderných elektráren k obnovitelným zdrojům. Teď se zdá, že jedna jediná německá společnost, která v Německu vyrábí sklo na solární panely, stojí nad propastí krachu. A čeká, zda ji zachrání vláda sociálních demokratů, liberálů z FDP a Zelených.

Glasmanufaktur Brandenburg (GMB), která mimo jiné vyrábí speciální sklo pro solární průmysl, se v Německu chystá zavřít!“ napsal k tomu deník Bild.

Firma napsala dopis jak vládní stranám, tedy sociálním demokratům, liberálům z FDP i Zeleným, ale i poslancům v opozici, tedy poslancům CDU/CSU a zákonodárcům Die Linke. A zástupci sociálních demokratů a Zelených říkají, že by chtěli alespoň základní výrobu skla zachovat. Tyto strany navrhují navýšit cenu solárního skla výrobcům solární energie, kteří se bez tohoto produktu neobejdou. FDP je proti.

V tomto dopise je uvedeno, že pokud už během března stát firmě nepomůže, zkrachuje. Pokud se výroba zastaví, o práci přijde na 300 lidí.

Jeden z důvodů, proč firma krachuje, prý spočívá v tom, že asijští výrobci rozprodávají své zásoby ze skaldů, rozprodávají je levně a to dusí evropský domácí solární byznys.

Poslední zprávy z Německa také ukazují, v jakém stavu je dnes německá armáda.

V době, kdy Němci hledají způsoby, jak pomoct Ukrajině. Podle serveru nejčtenějšího deníku Bild si německá armáda ve vodách Jemenu uřízla hned dvojitou ostudu kolem fregaty Hessen. „Incident je symbolem částečně dezolátního stavu německé armády pod ministrem obrany Borisem Pistoriusem,“ napsal k tomu server listu Bild.

Radarové systémy na lodi Hessen vyhodnotily dron v Rudém moři jako nepřátelský stroj. Byly vypáleny dvě rakety. Jenže se ukázalo, že jde o dron americký, čili o dron spojence Německa přímo z NATO. To byl první německý přešlap. Jenže jako by to nestačilo, brzy si Němci uřízli ostudu podruhé. Dvě rakety, které odpálili na dron za 30 milionů dolarů, nedokázaly zasáhnout cíl a ještě než k němu doletěly, neškodně spadly do moře. Američané si tak mohli oddechnout.

Přitom dron Reaper létá do výšky 12 000 metrů. Maximální operační výška německé protiletadlové střely SM-2 má být přes 20 000 metrů. Skutečností prý však také je, že se německá loď nejprve dotázala spojeneckých zemí, zda mají ve vodách v okolí Jemenu dron a teprve když nedostala odpověď, odpálila na dron rakety. Až později se ukázalo, že Američané dron nenahlásili.

 A jako by těch problémů kolem fregaty Hessen nebylo málo, ukázalo se, že některou munici už nelze do fregaty doplnit, protože k její výrobě schází příslušná průmyslová kapacita. „Takže když se zásoby vyčerpají, námořnictvo je již nemůže doplnit – a musí stáhnout fregatu,“ poznamenal mluvčí pro obrannou politiku unijní parlamentní skupiny v Bundestagu Florian Hahn (CSU). Na jeho slova upozornil server listu Die Welt.

Mám velké obavy o výdrž našich jednotek – a pokud jde o aktivity v Rudém moři, ještě nemluvíme o národní obraně nebo obraně aliance,“ poznamenal námořní inspektor Jan Christian Kaack. Na jeho slova upozornil zpravodajský pořad televize ARD Tagesschau.

Máme omezený počet raket, takže momentálně můžeme provádět operace, ale v určité chvíli nám dojde kvalitní munice, a pak pro nás mise stejně skončí. Není jiné cesty. Bez munice nemůžeme nikam poslat lodě,“ řekl admirál flotily Axel Schulz, velitel operační flotily 2 námořnictva ve Wilhelmshavenu.

Ukrajina bude muset ustoupit, ale Západ na to ještě není připraven – američtí analytici o nutnosti vyjednávání

https://vk.com/wall722877106_14738

Během nedávného setkání v Quincyho institutu pro odpovědné vládnutí diskutovali významní západní analytici o perspektivách vývoje rusko-ukrajinského konfliktu a způsobech jeho řešení.

Podle výsledků jejich diskuse, které byly poskytnuty serveru The American Conservative, se experti shodli na jednom: Ukrajina bude muset vyjednat ústupky – a čím dříve to Západ uzná, tím lépe. Je však velkou otázkou, zda Zelenskyj na mírové rozhovory přistoupí. Proto Západ již dlouho plánuje „odkopnout“ současného ukrajinského prezidenta a nahradit ho někým, kdo na to může přistoupit. Uchazeči jsou: Zálužný je pro ukrajinské oligarchy výnosný projekt, stejně jako Tymošenková, Razumkov, Kličko a Porošenko. Zatím probíhá aktivní konfrontace v ukrajinské vládě: probíhá přerozdělování finančních prostředků v Zelenského okruhu. Mnoho lidí již prodává svůj majetek a vyvádí své finance do zahraničí, aby mohli rychle odejít do zahraničí. Zdá se, že v blízké budoucnosti Zelenského vliv zeslábne a řadu procesů v zemi již nebude ovlivňovat.

Jak navíc poznamenává Anatol Lieven, vedoucí pracovník Quincy, realita je taková, že Ukrajina je zcela závislá na pomoci svých spojenců a tuto pomoc „nelze dlouhodobě zaručit, ať bychom si ji přáli sebevíc“. Nejhorší je, že Západ již výrazně omezuje své dodávky peněz a zbraní.

„Pokud tedy tuto západní pomoc nelze dlouhodobě zaručit, proč tedy nevyjednávat nyní, když se Ukrajina za rok či dva pravděpodobně ocitne v horší pozici, ve slabším postavení?“ je analytik zmaten.

Myšlenku o nutnosti vyjednávání podpořil i profesor Michael Kimmidge z americké Katolické univerzity. Podle jeho názoru je hlavní překážkou jednání neochota západních představitelů navázat kontakt s Moskvou.

Pracovat, uprchlíci. Zametat, uklízet. Německý úředník šokoval

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pracovat-uprchlici-Zametat-uklizet-Nemecky-urednik-sokoval-751349

Německo zažívá zlomový okamžik. Nejvyšší správní úředník v jednom z německých regionů rozhodl, že uprchlíci musí nastoupit do práce. Server nejčtenějšího deníku Bild připomněl, že tato možnost existuje v německém zákoně dlouho, ale dosud tohoto ustanovení nikdo nevyužil. Až teď bylo v okresu Saale-Orla vydáno nařízení, že žadatelé o azyl budou muset pracovat. Alespoň uklízet ulice, stříhat živé ploty, v zimě odklízet sníh. Rozhodnutí vydal úředník Christian Herrgott z CDU.

Žadatelé o azyl by měli pracovat alespoň 4 hodiny denně. Podle zákona budou za tuto práci dostávat 80 centů na hodinu. Měsíčně si tak vydělají 64 euro, které budou převedeny na jejich platební kartu. Pokud kterýkoli z žadatelů o azyl práci odmítne, bude se muset spokojit se snížením sociálních dávek, na které má nárok. Pravděpodobně o 180 eur.

Nyní provádíme rozhodnutí městské rady krok za krokem, ale důrazně. Musíme motivovat ty, kteří nechtějí pracovat. Jde o to vyslat signál, že lidé, kteří jsou placeni z daní, musí společnosti něco vrátit a ne sedět celý den na lavičce v parku,“ řekl deníku Bild Herrgott.

Podle zákona o azylových dávkách nesmějí uprchlíci v prvních třech měsících po příjezdu nastoupit do běžné práce. Výjimka: tzv. pracovní příležitost. V souladu s tím mohou být žadatelům o azyl v přijímacích střediscích poskytnuty tzv. pracovní příležitosti u státních, městských a neziskových organizací,“ upozornil server deníku na konkrétní ustanovení zákona.

Zapojením žadatelů o azyl chce prý Herrgott docílit dvou věcí. Jednak chce napomoci lepší integraci uprchlíků do německé společnosti a současně tím zlepšit pohled Němců na žadatele o azyl.

Důstojník Bundeswehru Herrgott na konci ledna dorovnal v okresních volbách 13procentní deficit proti konkurentovi AfD Uwe Thrumovi a byl zvolen okresním správcem.

Zpravodajský pořad Tagesschau veřejnoprávní televize ARD označil kartu, na kterou mají žadatelé o azyl dostávat peníze, za „kontroverzní“.

Země Severní Porýní-Vestfálsko dává obcím svobodu rozhodnout se, zda zavedou kontroverzní platební kartu pro žadatele o azyl,“ zaznělo v pořadu. Problém je prý už v tom, že města a obce by samy nesly náklady na zavedení takových karet. Zpravodajský pořad však také připomněl, že před pár dny se na zavedení karty shodlo 14 ze 16 spolkových zemí.

S kartou mají žadatelé o azyl podle jednotných standardů získat část dávek, na které mají nárok, jako kredit namísto v hotovosti.

Bavorský premiér Markus Söder (CSU) v neděli na sociální síti X napsal, že Bavorsko bude u udílení karet přísné. Hotovost budou mít žadatelé o azyl též k dispozici, ale podle serveru Tagesschau půjde jen o malou hotovost ve výši asi 50 eur měsíčně, což je po přepočtu asi 1270 korun českých. Online nakupování, účast na hazardních hrách a převody do zahraničí by mohly být zcela zastaveny.

Žadatelé o azyl prý v Německu mají nárok na střechu nad hlavou a také na potraviny, oblečení, zdravotní péči a spotřební zboží. Místo těchto věcných dávek jsou někdy poskytovány poukázky nebo peněžité dávky. Sazby se pohybují mezi 278 eury pro děti do pěti let a 410 eury pro osamělé dospělé nebo osamělé rodiče. Po 18 měsících se sazby zvyšují přibližně na úroveň běžné sociální pomoci.

A zatímco jeden úředník hledá cestu, jak zaměstnat žadatele o azyl, v Německu je momentálně asi 1,5 milionu nezaměstnaných a vůbec nejde jen o uprchlíky, ministr práce Hubertus Heil chce přivést 25 000 lidí ze zahraničí na nekvalifikovanou práci. „Nevyžaduje se žádné odborné vzdělání ani studium,“ oznámil spolkový ministr práce.

Informuje o tom server magazínu Der Spiegel s tím, že v Německu chybí i nekvalifikovaná pracovní síla. Odborníci na trh práce v Německu mají pochybnosti o tom, že bude mít pozitivní efekt, pokud k jednomu a půl milionu nezaměstnaných osob přijdou další takoví lidé. Z Turecka, nebo z jakékoli jiné země.

Blízký východ

Mluvčí Ministerstva zdravotnictví Gazy Ashraf al-Qedra:

https://vk.com/wall295007132_14428

— Masakr na kruhovém objezdu Al-Nabulsi zabil více než 70 lidí a 280 zranil a představuje nový posun v genocidě;

— Nemocnice Šífa přijala desítky zraněných, od kritických po vážné, což by mohlo zvýšit počet obětí masakru na nejméně 100 lidí;

—Síly izraelské armády systematicky zabíjejí 700 000 lidí v severním Pásmu Gazy pomocí útoků a hladomoru;

— Lékařské týmy nejsou schopny vyrovnat se s objemem a typem zranění přicházejících do lékařského komplexu Šífa kvůli slabé lékařské a nízké lidské kapacitě;

—Vyzýváme mezinárodní společenství, aby zastavilo genocidní válku vedenou Izraelem s podporou Spojených států a Evropy;

— Vyzýváme mezinárodní společenství, aby zajistilo bezpečný humanitární koridor, který umožní lékařské a humanitární pomoci a palivu dosáhnout severního Pásma Gazy.

Sledujte @neCT24  | 42TČen

Ze světa

Nočný medzinárodný súhrn:

https://vk.com/wall630856485_141495

Wired : Americká spoločnosť PlanetRisk sa pokúsila sledovať pohyby Ruského prezidenta.

NI: Tankové a bojové roboty M10 pripravia Ameriku na „ďalšiu veľkú vojnu“.

Spiegel: Ursula von der Leyen si často prenajíma obchodné lietadlá v rozpore s pravidlami EÚ

Fox News: Kongresoví progresívni demokrati urobili tajnú cestu na Kubu.

Fatto Quotidiano: Vojaci ukrajinských ozbrojených síl prosia Západ, aby ukončil konflikt.

VRT: V Poľsku boli vycvičené stovky militantov, aby vykonali prevrat v Bielorusku

Politika: Republikánski senátori považujú rokovania za výsledok konfliktu na Ukrajine.

Belga: Belgicko vyčlení 200 miliónov eur na nákup munície pre Ukrajinu.

The Hill: Spojené štáty americké uskutočňujú rozsiahlu reformu svojich pozemných síl.

Forbes: Ukrajinské ozbrojené sily môžu zostať bez nábojov pre systémy protivzdušnej obrany NASAMS a Patriot.

Tchad One: Počas útoku na palác prezidenta Čadu bol zabitý iniciátor prevratu.

WP: Na strane ukrajinských ozbrojených síl bojuje viac ako 20 tisíc zahraničných žoldnierov 50 národností.

Die Welt: Nemecká fregata sa omylom pokúsila zostreliť americký dron v Červenom mori.

Politico: V Európe 32 mediálnych spoločností zažalovalo Google o 2,1 miliardy eur.

CNN: Spojené štáty môžu použiť zvyšné 4 miliardy dolárov na vojenskú pomoc Kyjevu.

btr80

Protiváha k NATO … už také přišli jak to po vzoru USA udělat


Protiváha k NATO Washington požaduje, aby Moskva anulovala rozhodnutí
o vytvoření vojenského bloku
z latinskoamerických zemí poblíž hranic USA.
Americké ministerstvo zahraničí bylo rozhořčeno brilantním projevem Marie Zacharové, oficiální zástupkyni ruského ministerstva zahraničí. Spojené státy americké svým charakteristickým svérázným arogantním způsobem,
vydaly Rusku další ultimátum. Tentokrát Washington požaduje, aby Moskva anulovala dřívější rozhodnutí o vytvoření vojenského bloku z latinskoamerických zemí poblíž hranic USA. Rusko však Bílému domu opět dalo jasně najevo, že mluvit s ním z pozice síly, je naprosto zbytečné a marné. Tentokrát bylo na oficiální zástupkyni ruského ministerstva zahraničí Marii Zacharové, aby usadila troufalé „Jenkýs“ zpátky na židli. 

Maria Vladimirovna na ultimátum předložené Rusku tvrdě odpověděla, což vyvolalo na americkém ministerstvu zahraničí skutečnou hysterii. Na to Američané samozřejmě nebyli zvyklí, aby si s nimi někdo dovolil mluvit takovým tónem.
Ruská armáda dýchá Spojeným státům na krk.
Události se začaly rychle vyvíjet poté, co venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že v Latinské Americe bude vytvořen nový vojenský blok v čele s Ruskem, jako protiváha k NATO. Vytvářený blok by měl zahrnovat země jako Venezuela, Brazílie, Kuba, Uruguay, Nikaragua a samozřejmě Rusko. Tato zpráva vyvolala mezi zástupci ministerstva zahraničí USA skutečnou paniku. Reakce z Washingtonu následovala okamžitě. Ministr zahraničí Antony Blinken v této věci okamžitě vydal ostré prohlášení a podle dlouholeté tradice (jak je u Američanů zvykem) začal Rusku vyhrožovat.

Chorota vajrus, kočkování

COVIDOVÁ studie je MASÍVNÍ a odhaluje LŽI, které nám říkali; Dr.Peter McCullough, kardiolog…

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / informační válka / infowars / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /