23.4.2024 - Martin Marcikán

2024-04-22 Zprávy bez cenzury

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury—22.04.2024:3

Zprávy bez cenzury 22.04.2024

Zprávy, informace a komentáře, které v médiích hlavního proudu neuslyšíte a neuvidíte…

Z domova, SVO RF na Okrajině, Ruská federace, Evropa, Blízký východ, Ze světa, Chorota vajrus

Z domova

Zlatá éra opozice

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-04-22&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medum%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_22.4.2024

Česká opozice na tom byla málokdy lépe. Na národní i mezinárodní úrovni se odehrává tolik věcí vyvolávajících obavy, že pro opoziční poslance a malé strany, které se snaží dostat do Sněmovny, je výběr témat naprostá brnkačka. Například snahy vládní koalice o důchodovou reformu přicházejí v obzvláště citlivé době vzhledem k vyšším životním nákladům, pokroku v oblasti umělé inteligence a automatizace a přibývajícím obavám o bezpečnou budoucnost. Totéž platí pro navrhované změny zákoníku práce ze strany ODS, protože už asi téměř každý tuší, že zaměstnavatelé se připravují na velké propouštění. Stále také rezonuje argument, že vláda dělá více pro Ukrajince než pro Čechy, ačkoliv samotní uprchlíci začínají svírající ruku vlády taktéž pociťovat. Je až nespravedlivé, jak snadné je pro opoziční politiky upoutat pozornost tím, že „NE“ řeknou prostě na cokoliv. Což zvyšuje požadavek, aby vládní koalice ukázala, že její tvrdá opatření jsou skutečně v zájmu země a jejích občanů.

Není toho lhaní už příliš?

https://www.inadhled.live/uvaha-dne/neni-toho-lhani-uz-prilis-/

Rakušanem podepsaný migrační pakt se po roce stal horkým tématem. Je smutné, kolik lží kolem něj ministr vnitra a jeho kolegové z Pětikoalice vypustili a jak naivně k němu

přistupovala opozice. Problematika migrujících Afričanů a muslimů z Blízkého Východu je přitom mnohem podstatnější, než nebezpečí ,,vpádu“ ruských vojsk. Obavy z pronikající jiné kultury z jihu je reálnější, než hrozba příletu jedné jediné rakety z Ruska, a to i s přihlédnutím k nekonečným provokacím pána z Hradu a eurohujerského póvlu ze Strakovky.

  Rakušan zcela záměrně tají všechna zcela zjevná nebezpečí. Jeho ohýbání pravdy popřela samotná Evropská komise a zaměřili se na něj i kandidáti do Evropského parlamentu především z mimoparlamentních stran. Důvodů k ukončení ministrování Rakušana je už mnoho, což platí de facto i pro ostatní kolegy z vlády. Výborným učitelem ve vypouštění lží je profesionální pedagog z oblasti politologie Petr Fiala. Pozorujete li ho déle, musíte si položit otázku, jak kvalitní absolventi musí opouštět školu, kde on přednášel politické vědy a Danuše prodávala tituly. Holt Brno má asi nějaká privilegia a jde a ,,slušný“ oddíl. Mlčí se o tom. Danuše kandiduje a superlhář je premiérem.

  Fiala se po návratu z USA může pyšnit poznáním vedlejšího vchodu do Bílého domu určeného zaměstnancům. Možná už ho za svého dělníka berou, protože plní pracovní úkoly a možná i dostává nějakou mzdu. Ostatně to, že ho na letišti nevítal ani ředitel dopravního uzlu a jeho první  cesta mířila do kádrovacího oddělení CIA, to i včetně přiřazeného zpolitizovaného vedení tajných služeb, je důkazem ,,kvality“ vzájemných vztahů na ,,nejvyšší“ úrovni. Média a vládní mocenská klika samozřejmě tuto cestu za dalšími instrukcemi týkajícími se voleb do Europarlamentu a tažení proti Rusku prezentují jako Fialovu snahu přesvědčit americké partnery (čtěte pány) k větší podpoře zbrojení Zelenského. Přestože je ukrajinská armáda v rozkladu, zdecimovaná a zatlačovaná na všech místech, Západ ji chce nechat dále válčit. Míra velikosti prohry se zvyšuje a už zanedlouho bude možné jezdit na poznávací zájezdy do ruské Oděsy k památníku obětí pogromu ukrajinských nacistů na rusky hovořících občanech z roku 2012. Ten u nás není nijak připomínán. Nehodí se to.

  Trochu odbočíme. Zelenskému dochází lidské zdroje. Ze Západu za něj bojují jen dobrovolní idealisté a šílenci (tedy mimo utajených vojenských misionářů). Pravidelnou armádu tam nikdo kvůli odporu svých občanů nepošle, i když Černochová by tak ráda. My naštěstí skoro žádnou nemáme, F-35 dorazí až po válce, takže ty jim je darovat také nemůže. A zbytek naší výzbroje už na Ukrajině shořel, takže maximálně mohou s Petrem Pavlem a Fialou nakupovat dělostřeleckou munici za naše vybrané daně a z úvěrů, které budou splácet naše děti a jejich potomci. K novému zákonu o mobilizaci se Ukrajinci u nás žijící staví s úsměvem a řada z nich už požádala o české občanství. A kdo je zaměstnává a zeptá se jich na Zelenského, uslyší převážně na jeho adresu hanlivá slova a na stavbách občas zahlédnete jeho karikatury. Plno lidem domov chybí, ale vrátí se tam jen tehdy, pokud se tamní situace rapidně změní. U nás si zvykají, zvyšují své hodinové sazby za práci a plno z nich se naučilo využívat sociální systém. Novému ukrajinskému mobilizačníhu zákonu se dotyční smějí a rozhodně a vcelku logicky nemají potřebu se kdekoliv hlásit. Nikdo to u nás veřejně z politiků a v médiích nepřizná.

  I u nás existuje snaha navýšit počet vojáků. Sice netušíme, kde na to chce vláda vzít, když nakupuje předražený letecký šrot, ale dokud se lidé nevzepřou, dají se různé daně zvyšovat donekonečna. A i když už nemá stát moc majetku, obrovský potenciál vidí Pětikoalice v zabavování našich domů, v různých poplatcích, pokutách a postizích. Zdá se, že i když Klaus Schwab asi svůj převoz do nemocnice přežil, tak jen proto, aby se dožil naplnění svého záměru, tedy že nic nebudete vlastnit a budete šťastní. Nicméně když vás bude méně, protože dost z vás zemře ve válce, může to ulehčit důchodovému systému. Ve skutečnosti je veškerá problematika kolem důchodů jen důsledkem špatného hospodaření státu a jeho správců. Generace, která se nedokáže postarat o své rodiče a prarodiče, je neschopná. Pokud sleduje jen vlastní progres, aniž by plnila své povinnosti vůči těm, kteří ji umožnili vzdělání a radosti mládí, je bezcenná. Zní to tvrdě, ale nebudeme si nalhávat, že jsme mladší ročníky dovedli k zodpovědnosti.

  Ze lhaní se stal zvyk. Především liberálové ji snad mají v programu. Týká se to nejen eurohujerů, k nimž řadíme i ANO, ale i médií. Ta doslova válcují jakýkoliv jiný názor, přičemž cokoliv příznivě se týkající Ruska je považováno za zradu národa. Úsměvné při uvědomění si, jací kolaboranti bez zájmu o prospěch ČR nám vládnou. Pravdou je, že na principu lží a manipulací je založena politika. A především to, co se nyní děje napříč Západem, je doslova odstrašující. Tím více, že ještě relativně nedávno jsme si mysleli, že právě Západ je vzorem svobody a jakési demokracie. Teď už víme, že demokracie je pouze smyšlený a prázdný pojem a právě liberálové nám to denně ukazují.

Na co jste šáhli, to jste pos*ali. Nechte si nahrabané, jen už zmizte co nejdál, prosí Vyskočil

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-co-jste-sahli-to-jste-pos-ali-Nechte-si-nahrabane-jen-uz-zmizte-co-nejdal-prosi-Vyskocil-754102

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM

„Náš pan ,slavný‘ premiér Nutella se kroutil před tím americkým dědečkem jak poslední lokajíček. Já byl studem propocenej až na zadku!“ komentuje návštěvu premiéra Fialy v Bílém domě herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil a ptá se. „Ach, kde jsou vzdělaní a noblesní pánové Klaus a Zeman?“ V souvislosti s migračním paktem pak na adresu ministra Rakušana podotýká. „Nic neslyšel o ,no go‘ zónách, o ničení křesťanských kostelů ve Francii, o stoupající kriminalitě s příchodem migrantů…“ Na závěr pak posílá velmi drsný vzkaz „těm nahoře“.

Návštěvu premiéra Fialy v Americe a tolik diskutovaný migrační pakt se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil. Nešetřil jak premiéra Fialu, tak ministra Rakušana.

Já byl studem propocenej až na zadku!

„Také pamatujete ty obrovské billboardy, které nás nabádaly: ,Volte premiéra, za kterého se nemusíte stydět‘?“ ptá se na úvod Nedělního rána Ivan Vyskočil a pokračuje.

„Tak mohu konstatovat, že tento spolek, který se podivným manévrem prodral k moci, opět nesplnil další ze svých volebních slibů. Náš pan ,slavný‘ premiér Nutella se kroutil před tím americkým dědečkem jak poslední lokajíček. Ano, jako učitýlek před zlým panem inspektorem a školometskou špatnou angličtinou mu servilně podával hlášení. Ten americký stařičký chudák se možná dokonce nemohl zorientovat, koho že to má před sebou? Nejspíš mu řekli jméno nějaké země, o které měl jisté povědomí, že bývala Československem, a najednou ten človíček stále něco mele hlavně o Ukrajině?“ chytá se Ivan Vyskočil za hlavu a podotýká.

„Lidi, když jsem to viděl, já byl studem propocenej až na zadku! Tohle je reprezentant hrdého samostatného státu? Tohle je ten premiér, za kterého se nebudeme stydět?? Tak zase něco, co se nepovedlo! Navíc jsem měl ze všeho dojem, že tam nejel jednat ani tak za Českou republiku, jako hlavně za Ukrajinu. Přátelé já nevím jak vám, ale mně už to hlava nebere,“ žasne herec a dodává.

„(Mimochodem, nabádám mladé herce, aby se na to dobře podívali. Je to výborná ,študýrka‘. Takhle můžete hrát uťápnutého učitelského pomocníčka v Jiráskových hrách – a budete přesní!) Ach, kde jsou vzdělaní a noblesní pánové Klaus a Zeman?“ ptá se a jde na další téma.

Rakušan? Neslyšel o „no go“ zónách?

„Ddo toho všeho nás vytřeštěný Rakušan ujistil, jak to udělal báječně, abychom se jako Češi nemuseli stydět, že jsme snad nějací kverulanti Evropy. Ještě, že tak! Já už se bál další ostudy,“ pokyvuje s pořádnou dávkou ironie Ivan Vyskočil a pokračuje. „,Demokraticky a bez ptaní‘ rozhodl za lidi v této zemi a podepsal příšernou úmluvu o migraci. Je mu jedno, že tady žádné migranty nechceme. Asi nikdy neslyšel o fatálních problémech těch zemí, které nekontrolovaně přijímaly, ba dokonce zvaly migranty. Nic neslyšel o ,no go‘ zónách, kam se neodvažuje už ani policie, nic neslyšel o ničení křesťanských kostelů ve Francii, nic neslyšel o stoupající kriminalitě s příchodem migrantů a už vůbec nic neví o nemocech, které se za těch ,ošklivých a špatných‘ vlád podařilo skoro vymýtit a které se s migrací znovu objevují. Viz třeba ten černý kašel. Ten se tu nevzal jen tak z ničeho nic. (Ale co se divíme? On nic neví ani o Dozimetru ve vlastní straně, ve kterém vězí až po kolena: Tak jak by mohl vědět o tom, co se děje kolem něj?),“ krčí naštvaně rameny herec a dodává.

„Největší nebezpečí hrozící od této vlády jsou, že nás zatáhnou do cizí války a jako druhé je, že nám sem přivedou migraci!“

P.S. Ivana Vyskočila:

A samozřejmě nesmí chybět ani již tradiční P.S. Ivana Vyskočila. A tentokrát si tedy servítky rozhodně nebral. „Haló, vy tam nahoře. Na co jste šáhli, to jste posrali! Snad si i vezměte, co jste si nahrabali a běžte někam daleko, daleko, snad ještě dál – až do prdele! A už se proboha nevracejte!!“ vzkazuje Ivan Vyskočil.

„Demokratický“ válečný zločin jako odpověď na ruskou agresi? Tak hluboko jsme klesli?

Poslanec za SPD Radek Koten

https://www.dostojneslovensko.eu/sk/1157-vazena-ministerka-zdravotnictva-judr-dolinkova-holandsky-parlament-odmietol-reformu-who

SVO RF na Okrajině

V Žitomyru konal koncert skupiny „Dungeon“. Mají zajímavé rekvizity

https://vk.com/video722877106_456243398


Nevšímejte si toho, nacismus na Ukrajině samozřejmě není, pokračujte dále.

Speciální operace, 21. dubna. Hlavní věci od Ria Novosti:
https://vk.com/wall722877106_16265

Ruské jednotky zcela ovládly osadu Bogdanovka v DPR, informovalo ruské ministerstvo obrany;

Ruští vojáci zničili ukrajinský MiG-29 na letišti v Dněpru, informovalo ministerstvo obrany. Kromě toho byl zničen odpalovací systém komplexu S-300PS;

Podle ruského ministerstva obrany ztratily ozbrojené síly Ukrajiny 1000 vojáků za den ve všech směrech;

Na lodi v Sevastopolu byl odražen protilodní raketový útok, malý požár z padajících úlomků byl rychle zlikvidován, řekl guvernér;

Ruské systémy protivzdušné obrany zničily v noci nad Brjanskou oblastí dva ukrajinské drony, informovalo ministerstvo obrany;

Sněmovna reprezentantů USA v sobotu drtivou většinou schválila čtyři návrhy zákonů na poskytnutí další pomoci spojencům USA, včetně téměř 61 miliard dolarů pro Ukrajinu;

Zacharovová v komentáři k přidělení americké pomoci Kyjevu uvedla, že akce Washingtonu jako skutečné strany konfliktu obdrží bezpodmínečné a rozhodné odmítnutí;

Spojené státy zvažují vyslání dalších vojenských poradců na americkou ambasádu v Kyjevě, řekl mluvčí Pentagonu Ryder.

#Reportpro ráno 22. dubna 2024

https://vk.com/video722877106_456243406

Během uplynulých 24 hodin pokračovaly ruské ozbrojené síly v úderech na cíle v týlových oblastech nepřítele. Další systém protivzdušné obrany byl zničen v Charkovské oblasti, zasaženy byly také cíle v Oděské oblasti, dlouho hořela komerční přístavní infrastruktura.

Na chersonském směru nedošlo k žádným změnám v charakteru bojových akcí: AFU je přítomna v Krynkách a u Antonovského mostu, dochází k vzájemným dělostřeleckým úderům a použití bezpilotních letounů, ruské ozbrojené síly věnují zvláštní pozornost ničení nepřátelských lodí.

Na záporožské frontě AFU již systematicky provádí protiútoky v centru Rabotina a severozápadně od Verbovoje. Ruské ozbrojené síly zasahují útočné jednotky nepřítele na postupu, zapojují těžké plamenometné systémy, dělostřelectvo a FAB, včetně ničení nepřátelské živé síly a techniky u Orechova. Bezpilotní letouny AFU kontrolují silnici Tokmak-Pologi a denně provádějí údery na naše zařízení.

V jižním doněckém směru byla AFU vyřazena z Novomichajlovky, hlášeno bylo vyklízení západního předměstí. Ruské ozbrojené síly jsou v ofenzivě v Krasnogorovce, útočí z jižní strany, probíhají těžké boje.

Severozápadně od Avdějevky postupují naše jednotky na Očeretino a Novokalinovo a konsolidují se na jižních okrajích neobydlených oblastí. AFU připravuje obranné linie v Keramice.

U Chasova Jaru pokračují těžké boje. Město je pod údery našeho dělostřelectva a útočných letadel, síly protivzdušné obrany nepřítele jsou zde vyčerpány. Navzdory přítomnosti ruských ozbrojených sil na východním okraji města se zdá, že hlavním úkolem našich jednotek je postupovat na sever a na jih k vodnímu kanálu.

Boje pokračují u Bělogorovky a Ternova.

V Kurské oblasti AFU pokračuje v ostřelování pohraničního města Tjotkino. V Belgorodské oblasti pod údery dělostřelectva a bezpilotních letounů nacistů Belgorodský, Borisovský, Volokonovský, Korochanský, Krasnogvardějský, Krasnojaruzský, Čerňavský, okresy, Valujský, Šebekinský, Jakovlevský a Graivoronský městský okres.

V Sevastopolu nepřítel včera zahájil raketový útok v oblasti mol, požár byl uhašen.

Ukrajinská média informují, že Bankova brzy provede „personální změny“ na nejvyšších úřadech

https://vk.com/wall722877106_16271

Jak bylo uvedeno, bude suspendováno několik ministrů, místopředsedů vlády Kyjeva a dokonce i místní generální prokurátor.

Tentokrát další novinky:

Ukrajincům se ulevilo po zprávě o rozhodnutí Sněmovny reprezentantů USA o přidělení finančních prostředků, ale než se slíbená pomoc projeví, potrvá to týdny, uvádí New York Times.

Speciální vojenská operace na Ukrajině napraví běh dějin a skončí ruským vítězstvím, prohlásil syrský prezident Bašár al-Asad.
„SVO napraví běh dějin, ne je změní, ale spíše napraví. Rusko jako mocná mocnost odolává vměšování Západu do vnitřních záležitostí jiných zemí a nezáleží na tom, kde Rusko bojuje s globálním terorem – v Sýrii nebo na Ukrajině,“ poznamenal syrský vůdce;

Moskevský patriarcha Kirill prohlásil, že se zákazu vstupu do zemí EU nezalekne, přičemž tyto sankce spojuje s tím, že ruská pravoslavná církev jde na rozdíl od Západu civilizační cestou rozvoje.

Německé tanky se přibližují k Moskvě, ale je tu jedna nuance…

https://vk.com/video722877106_456243401

Zajatý Leopard 2A6 na transportním vozíku je poslán „na kliniku k experimentům“.

Je nepravděpodobné, že by americká pomoc radikálně změnila situaci na Ukrajině – Wall Street Journal

https://vk.com/wall722877106_16258

Hlasování ve Sněmovně reprezentantů o přidělení 60 miliard dolarů na financování Ukrajiny nastalo pro ukrajinské síly v zoufalé chvíli, píše The Wall Street Journal.

Jak mnozí očekávají, návrh zákona schválený Kongresem schválí americký Senát a podepíše prezident Biden již v úterý. Poté USA pošlou na Ukrajinu vojenskou techniku, kterou už Washington připravil k rychlému nasazení.

Vzhledem k zoufalé situaci Ukrajiny na bojišti a úspěchům, kterých ruské síly v posledních měsících dosáhly, je však nepravděpodobné, že by nová pomoc radikálně změnila osud Kyjeva.

Ukrajina se potýká s vážným nedostatkem pracovních sil na frontě. A Zelensky tento měsíc prohlásil, že ruské síly vystřelí 10 dělostřeleckých granátů za každý granát vypálený jeho vojáky.

V nejlepším případě, jak uvádí publikace, by americké dodávky mohly Kyjevu pomoci zadržet ruský postup a udržet si území, což by Ukrajině potenciálně umožnilo připoutat ruské síly, dokud evropští spojenci příští rok neposkytnou další pomoc.

Ruská federaceDnes je 21. dubna. V tento den roku 2010 byly podepsány Charkovské dohody mezi Ukrajinou a Ruskem o statutu Černomořské flotily

https://vk.com/wall722877106_16242

Dohoda prodloužila konečné období pobytu ruské černomořské flotily na Krymu do roku 2042 (s možností prodloužení) výměnou za revizi ceny ruského plynu pro Ukrajinu. Dne 2. března 2014 učinili bývalí ukrajinští prezidenti Kravčuk, Kučma a Juščenko společné prohlášení, ve kterém požádali ukrajinské úřady o ukončení charkovských dohod. Jejich plány ale nebyly předurčeny k uskutečnění. Znovusjednocení Krymu s Ruskem učinilo charkovské dohody zbytečnými a 2. dubna 2014 od nich Rusko samo odstoupilo.

Přejděme k novinkám:

V úterý začne americký Senát hlasovat o zákonech o přidělení peněz spojencům, včetně Ukrajiny, a o konfiskaci ruského majetku, řekl vůdce demokratické většiny v horní komoře;

Letní ofenziva ruské armády se pro ukrajinské ozbrojené síly změní v katastrofu, pokud Ukrajina nezmění svou strategii, píše magazín Forbes;

Ministerstvo spravedlnosti Ukrajiny navrhlo poslat ukrajinské zajatce kopat zákopy;

Evropští představitelé odmítají zabavit ruský majetek, protože takové rozhodnutí považují za potenciální porušení mezinárodního práva – Washington Post;

Zelensky řekl, že přímou účast západních jednotek v rusko-ukrajinském konfliktu v dohledné době nepovažuje za reálnou.

Novinky v Rusku 

https://vk.com/wall722877106_16239

Prezident Středoafrické republiky Fosten-Arkange Touadera během rozhovoru s novináři uvedl, že Středoafrická republika zvažuje východní oblast země pro umístění ruské vojenské základny, která tam umožní zajistit bezpečnost hranic republiky. Podle prezidenta takový krok pomůže posílit schopnost obrany republiky a přispěje k posílení schopností národních ozbrojených sil.

Ministerstvo obrany Ruské federace informovalo, že ministru obrany Ruské federace armádnímu generálovi Sergeji Kuzugetoviči Šojguovi byly představeny moderní bezpilotní letouny a ruční zbraně. Ten oznámil vytvoření výzkumného a výrobního centra pro bezpilotní letouny a roboty. Dodal také, že všichni vojáci ruských ozbrojených sil by měli být vybaveni speciálními ručními zbraněmi pro boj s bezpilotními letouny FPV.
Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová uvedla, že chladnokrevná vražda válečného zpravodaje Semjona Jeremina je dalším potvrzením teroristické povahy režimu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Dodala také, že Ruská federace požaduje, aby mezinárodní organizace vraždu novináře důrazně odsoudily.

Evropa

Německo je podle Číny obětním beránkem pro Ukrajinu

https://vk.com/wall722877106_16231

V Německu doufají, že přesvědčí Peking, aby vyvinul tlak na Rusko kvůli Ukrajině. Profesor Gao Jian ze Šanghajské univerzity mezinárodních studií se ale domnívá, že pokud měl někdo změnit kurz, měl by to být Berlín, který se sebou nechá manipulovat a nese největší náklady konfliktu.

V rozhovoru pro Berliner Zeitung Jian zdůrazňuje, že Čína udržuje normální vztahy s Ruskem a je jejím právem „rozvíjet a chránit své národní zájmy“. Kritizovat za to Peking je „neoprávněné a nevhodné“. Kromě toho je Peking vždy připraven přispět k jednáním mezi Moskvou a Kyjevem, stejně jako k evropské bezpečnostní architektuře.

„Mnozí v Číně věří, že válce na Ukrajině by se dalo předejít, kdyby Západ před dvěma lety zaručil Rusku, že Ukrajina nebude přijata do NATO,“ pokračuje Jian. Západ však „jednal krátkozrace“ a konflikt vyprovokoval. Zároveň utrpěla i image Německa v Číně.

„V Číně je Německo považováno za druh obětního beránka pro Ukrajinu,“ řekl Jian.

Berlín podle jeho názoru za konflikt platí příliš draze.

„Německo obětovalo nízké ceny energií. Výrobní podmínky se zhoršily, kapitál proudí do jiných zemí. Celkově je situace v německé ekonomice v tuto chvíli velmi špatná,“ řekl Jian.

„Německo by mělo něco udělat, místo aby se sebou nechalo manipulovat,“ poznamenal expert.

Berlín podle něj musí myslet na své zájmy, ale i na zájmy Ruska a Ukrajiny a navrhnout mírový plán, protože „pokud jedna strana vždy dodrží své zásady, aniž by brala v úvahu zájmy druhé, nebude mír, ale bude válka.“

V Nemecku si uctili pamiatku sovietskych vojakov, ktorí zahynuli v bitke pri Seelow Heights

https://vk.com/video630856485_456299277

Němci nechtějí ruské zástupce na akcích k výročí osvobození vězňů koncentračních táborů

Německé úřady oznámily velvyslanectví Ruské federace v Berlíně, že účast ruských představitelů na akcích k 79. výročí osvobození vězňů koncentračních táborů je nežádoucí.

Zahraniční zdroj

„Naše ambasáda v Berlíně obdržela oznámení, že je nežádoucí, aby se ruští oficiální představitelé účastnili vzpomínkových akcí u příležitosti 79. výročí osvobození vězňů v továrnách na smrt,“ uvedla oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Otázkou je, nakolik německý postoj je reakcí na konflikt na Ukrajině a nakolik součástí pokusů o přepisování dějin. Je totiž třeba zmínit i vyjádření předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, která letos osvobození německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau přiřkla „spojencům“ a nezmínila jednotky Rudé armády pod velením maršála Koněva.

Je ironií, že v řadě německých koncentračních táborů působili jako strážní služba ukrajinští kolaboranti a podle svědectví vězňů patřili mezi nejkrutější. Důkazem je i známý případ Johna Demjaňuka (Ivan Mykolajovyč Demjaňuk).

Berlín také nereagoval na nótu zaslanou v březnu ruskou stranou a požadující, aby byly zločiny spáchané nacisty během Velké vlastenecké války na území SSSR uznány jako akt genocidy.

Před řeckým ministerstvem národní obrany v Aténách, kde dnes večer skončil Maratonský pochod míru, se koná shromáždění proti vojenským plánům USA, NATO a EU

https://vk.com/video722877106_456243404

Začal v legendárním městě Marathon, odkud vyrazilo několik stovek lidí, a v místě konání už kolona čítala tisíce účastníků.

„Žádná země, žádná voda vrahům národů. Dejte peníze na zdravotnictví a školství, ne na velitelství NATO,“ skandovali lidé.

Blízký východ

Svetová väčšina uznala dôležitosť vytvorenia nezávislého štátu Palestína. Len USA sa vykrúcajú

Rusko vyzvalo všetky členské štáty Bezpečnostnej rady OSN, aby hlasovali za návrh rezolúcie o prijatí Palestíny za riadneho člena svetovej organizácie. Ako zdôraznil Vasilij Nebenzija, Palestína v tomto smere prešla dlhú a bolestivú cestu a od roku 2012 už má v OSN štatút nečlenského pozorovateľského štátu.

“K trvalému členstvu zostáva urobiť už len jeden krok,” dodal.

Historický moment

Bezpečnostná rada OSN hlasovala o členstve Palestíny v OSN:

12 – pre

2 – zdržali sa (Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko)

Jeden stály člen Bezpečnostnej rady OSN je proti: USA použili právo veta. Zmätene vysvetľovali, že nenastal správny čas a že najprv je potrebná normalizácia vzťahov Izraela s jeho arabskými susedmi. Vyzeralo to patetické.

Výsledky hlasovania v Bezpečnostnej rade OSN o rezolúcii uznávajúcej Palestínu za riadneho člena organizácie nám umožňujú vyvodiť dva dôležité závery, povedal senátor Andrej Klimov pre noviny VZGLYAD. Spojené štáty, ktoré vetovali , demonštrovali svoju neochotu riešiť situáciu na Blízkom východe. Svetová väčšina zaujala konsolidovanú pozíciu .

“Ak by Bezpečnostná rada OSN prijala návrh rezolúcie, situácia na Blízkom východe by sa začala vyvíjať právnym smerom. Totiž, museli by sme priznať počet obetí a určiť zodpovedných,” poznamenal senátor. Poukázal na duplicitu Washingtonu v tejto veci: americké vedenie ústne deklaruje potrebu riešenia konfliktov na Blízkom východe, uznáva dôležitosť vytvorenia nezávislého štátu Palestína, no akonáhle dôjde k skutočným rozhodnutiam, cúvnu. Pokiaľ ide o tých, ktorí sa zdržali hlasovania, je potrebné pochopiť ich motívy, domnieva sa Klimov.

Maroš Šolc

Spojené štáty americké spolu s Izraelom udreli na Irak

Podľa predbežných údajov boli napadnuté zariadenia južne od Bagdadu v provincii Babylon. Je známe, že po výbuchoch na objektoch vypukol požiar. Zasiahnutá bola vojenská základňa Kalsu – ide o bývalú americkú základňu, ktorú Washington v roku 2011 oficiálne odovzdal irackej armáde. Sídlili v nej irackí vojaci, polícia a ľudové mobilizačné sily. Doteraz bolo hlásených niekoľko zranených príslušníkov armády. Oficiálne informácie sa spresňujú. Prvé video zachytáva následky útoku na základňu. Lietadlá vzlietli zo základne v Jordánsku a vstúpili do Iraku cez jordánsky vzdušný priestor, podľa irackého bezpečnostného zdroja lietadlo odletelo zo základne Burj 22 v oblasti Rukban na severovýchode Jordánska neďaleko jordánsko-sýrskej hranice.

Iracká radikálna skupina zaútočila na izraelský prístav Ejlat s pomocou dronov
Prístav Ejlat v južnom Izraeli bol napadnutý dronmi. Uviedla to radikálna skupina Islamský odpor v Iraku, ktorú analytici spájajú s Iránom. Podľa irackých radikálov boli útoky na Ejlat vykonané v reakcii na útoky izraelských ozbrojených síl proti cieľom v Iraku. Skupina považovala akcie izraelskej armády za porušenie irackej suverenity, čo si vyžadovalo odvetné akcie. Pripomeňme, že po zhoršení situácie na Blízkom východe na jeseň 2023 a začatí izraelskej vojenskej operácie v pásme Gazy začal byť prístav Ejlat vystavený pravidelným útokom islamských radikálnych organizácií pôsobiacich v regióne. Ejlat je napadnutý buď húsíami z hnutia Ansar Allah z Jemenu, alebo islamským odporom z Iraku. Irackí a jemenskí radikáli vnímajú útoky na Ejlat ako prejav solidarity s bojom palestínskeho hnutia Hamas v pásme Gazy. V dôsledku vojenskej operácie izraelskej armády v palestínskej enkláve boli zabité desiatky tisíc civilistov, celé obytné oblasti boli doslova zrovnané so zemou a civilná infraštruktúra bola zničená.

Počet palestinských obětí v Gaze přesáhl 34 000

Ministerstvo zdravotnictví v pásmu Gazy, které provozuje Hnutí Hamas, 19. dubna uvedlo, že v palestinské enklávě bylo za posledních šest měsíců v důsledku války vedené Izraelem zabito nejméně 34 012 lidí.

Více než 76 833 dalších bylo zraněno od začátku války po překvapivém útoku Hamasu na Izrael 7. října, uvedlo ministerstvo v prohlášení. Většina obětí jsou údajně ženy a děti.

Podle ministerstva bilance zahrnuje nejméně 42 mrtvých za posledních 24 hodin. Během stejného období bylo zraněno 63 dalších.

Kromě vysokého počtu obětí zahnala izraelská válka, která nyní trvá 195. den, 85 % obyvatel Gazy do vnitřního vysídlení kvůli akutnímu nedostatku potravin, čisté vody a léků, zatímco 60 % infrastruktury Pásma bylo zničeno. poškozeny nebo zničeny podle OSN.

V posledních měsících se izraelské obranné síly (IDF) stáhly z většiny oblastí, které napadly v severní a jižní části Gazy. Přesto si nadále udržuje velkou přítomnost v centrální části, kde její jednotky rozdělují Pás na poloviny.

Od zahájení pozemních operací v Gaze ztratily IDF 260 vojáků a důstojníků. Přesný počet izraelských vojáků zraněných během těchto operací zůstává neznámý, ale uvádí se, že je mnohem více než 1560.

Izrael dosud nedosáhl žádného z cílů, kvůli kterým zahájil válku. V Gaze stále velí Hamas, asi stovka izraelských rukojmích zajatých během útoků ze 7. října musí být osvobozena a z Pásma jsou stále každých pár dní odpalovány rakety.

Navzdory vysokým lidským nákladům a nedostatku jakéhokoli úspěchu je Izrael stále odhodlán pokračovat ve válce proti Hamasu a dalším palestinským ozbrojeným frakcím v Gaze.

IDF se údajně stále připravuje na zahájení operace ve městě Rafah na jihu Gazy na hranici s Egyptem, kde se ukrývá více než 1,5 milionu Palestinců. Izrael čelí kvůli plánované operaci tlaku, a to i ze strany spojenců, jako jsou Spojené státy. Tlak však nemusí být dostatečný ke zrušení operace.

Ze světa

Čína vyrábí více nákladních lodí než všechny země světa dohromady, zatímco americký průmysl vyrábí méně než 1 % z celkového počtu celosvětově, uvádí Foreign Policy

https://vk.com/wall722877106_16266

https://foreignpolicy.com/2024/04/19/china-ships-ship..

Za poslední rok Peking vykázal 12% nárůst ve stavbě lodí. Časopis věří, že cílem Číny je vybudovat dodavatelské řetězce, které budou odolné vůči případným západním sankcím, protože 80 % celosvětového obchodu se uskutečňuje po moři.

Pro západní ekonomiky bude obtížné reagovat na dominanci Číny ve stavbě lodí, protože jejich loděnice si navzájem konkurují a nemohou dosáhnout takové koncentrace zdrojů, jaké má Čína, domnívá se Foreign Policy.

Nemějte z USA špatný pocit, pokud jde o počet pohlaví, předčí všechny.

India má svoju vlastnú ekologickú katastrofu –

https://vk.com/video630856485_456299279

legendárny „odpadkový Everest“ vzplanul: „Skládka Ghazipur, ktorá je považovaná za najväčšiu v Indii a možno aj na svete, zachvátil požiar v Naí Dillí. Hory odpadu, ktoré sa sústreďujú na skládke Gazipur, rastú o desať metrov ročne. Lekári a environmentalisti už roky varujú pred nebezpečenstvom tejto obrovskej skládky, ktorá už presahuje plochu 40 futbalových ihrísk.

Chorota vajrus, kočkování

Nový Zéland: Lékařka zjistila, že vláda věděla o vedlejších účincích genových injekcí ještě předtím, než se začaly podávat (video)

https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/novy-zeland-lekarka-zjistila-ze-vlada-vedela-o-vedlejsich-ucincich-genovych-injekci-jeste-predtim-nez-se-zacaly-podavat-video/

Je až neuvěřitelné, kolik lidí brání vlády, jejichž cílem bylo zlikvidovat ekonomiky zaváděním nesmyslných restrikcí, otestovat reakce společnosti a manipulovatelnost mas a nakonec i jejich důvěřivost a oddanost ve vztahu ke státu a korporátním médiím.

Dlouhodobé analýzy z různých zemí – zejména Evropy – mne již před Covidem dovedly k závěru, že se něco chystá a záhy bylo jasné i to, že vlády byly ve všech ohledech instruovány. Něco zřejmě věděly předem, něco až v průběhu času.

Jisté je, že nikde nedovolili vládnout těm politikům či stranám, u nichž nebyla jistota, že by se do celého podvodu zapojily. Proto několik evropských vlád padlo v letech 2018 – 19. Musely být vyměněny za oddané loutky.

Novozélandská lékařka, která již dlouho bojuje za pravdu stran restrikcí i genových injekcí, se nyní snažila zjistit, zda novozélandská vláda věděla, že výčet vedlejších účinků genových injekcí je rozsáhlý a to až tak, že by tyto přípravky neměly být klasifikovány jako „bezpečné a účinné.“

Její následné zjištění zřejmě udivilo mnoho „oddaně věřících.“

Dokumenty, které chtěla společnost Pfizer držet pod zámkem po dobu 75 let, ukázaly, že existuje devět listů formátu A4 s vedlejšími účinky injekce proti Covidu. Doktorka Lily Nightingaleová chtěla vědět, co o tom ví novozélandská vláda, a v březnu 2022 podala žádost o takzvaný OIA (Open Government Act).

Vláda tvrdila, že vakcína proti Covidu je „bezpečná a účinná.“  Nightingalová chtěla vědět, kdy vláda obdržela informace o vedlejších účincích a zda tyto informace měla před zavedením očkování.

Byla si vědoma vedlejších účinků, když se očkování stalo povinným pro různé profesní skupiny?

Nightingaleawd byla šokována odpovědí, kterou dostala. Rozhodně jí však nic neusnadňovali. Bylo jí řečeno, že otázky, které poslala, již byly zodpovězeny.

Prostřednictvím řady odkazů nakonec získala přístup k předchozím žádostem úřadu OIA v této oblasti.

K čemu to vedlo? Ještě předtím, než byla podána jediná dávka, vláda věděla o všech vedlejších účincích, které jsou uvedeny na devíti listech A4.

„To není nic menšího než ohromující,“ řekla Nightingaleové vůdkyně novozélandské Loajální strany Liz Gunnová.

„Byla jsem ohromena,“ odpověděla lékařka. „Nenazvala bych devět stránek vedlejších účinků ‚bezpečnými a účinnými‘.“

Vláda tedy předem věděla, že vakcína proti Covidu povede k mnoha případům závažných vedlejších účinků, ale přesto ji zavedla.

wda

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / informační svoboda / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..