20.5.2024 - Martin Marcikán

2024-05-20 Zprávy bez cenzury

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury—20.05.2024:7

Zprávy bez cenzury 20.05.2024

Fiala a právo veta

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-05-20&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medum%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_20.5.2024

Premiér Petr Fiala v rozhovoru pro dnešní Respekt řekl, že Evropská unie svádí geopolitický souboj o to, zda bude mít vliv v regionech, jako je třeba Balkán, a že rozšiřování je nutné, abychom tam čelili vlivu jiných velmocí. To podle něj znamená, že musíme udělat kroky, které jsou třeba pro některé státy nepohodlné, ale nutné. O jaké nepohodlné kroky se jedná, neřekl a Respekt se na to nezeptal. Co však Fiala řekl, je, že se na integraci nesmíme dívat jenom z hlediska států, které už v Unii jsou, a toho, jak je, nebo není snadné se na něčem dohodnout. Jednou z možných interpretací tohoto postoje je, že Fiala považuje rozšíření z geopolitického hlediska za natolik důležité, že by nemělo být vázáno otázkou veta. To by bylo v rozporu s německým názorem, který v prosinci v Lidových novinách vyjádřil německý velvyslanec v Česku Andreas Künne. Další možností je, že se Fiala začíná přiklánět k německému pohledu a stejně jako prezident Petr Pavel je připraven hovořit o nepohodlném kroku vzdání se práva veta v EU.

Markéta Šichtařová

Spustila se řetězová reakce našeho zchudnutí

https://blog.idnes.cz/sichtarova/spustila-se-retezova-reakce-naseho-zchudnuti.Bg24050581

„Cintula byl indoktrinován anti-ficovskou fašizační agendou, kterou na Slovensku zastřešují lidé v okolí tzv. sórošovských médií a Progresivního Slovenska.

Míra fašizace a nenávisti Juraje Cintuly vůči Robertu Ficovi musí být neuvěřitelně obrovská a něco takového obvykle nevznikne samovolně z ulice, i když to není vyloučené. Pokud se opravdu atentátník přizná, že za jeho radikalizací stály účasti na demonstracích progresivních liberálů napojených na sórošovskou síť, bude to opravdu zlomový okamžik. A stejný názor má i rakouská nezávislá televize AUF 1, která podle našich informací již rovněž disponuje uniklými materiály a začala je rozpracovávat.“

https://cz24.news/rakouska-televize-upozornila-na-propojeni-atentatnika-cintuly-na-george-sorose-mainstreamova-media-zacala-proces-omlouvani-strelce-danny-kollar-to-nevydrzel-a-rekl-ve-videu-svoje/

Prosim o podpis a zdielanie 

https://www.peticie.com/peticia_za_zruenie_strany_progresivne_slovensko?utm_source=whatsapp#form

Co poviete na toto?

ZA ROBERTA FICA je napisane na tom naboji…Rusky delostrelci to vidia tak,

https://vk.com/wall344004210_56457

Trestat. A rychle. Zdeněk Zbořil a poučení z atentátu na Fica

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Trestat-A-rychle-Zdenek-Zboril-a-pouceni-z-atentatu-na-Fica-755569

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jak se má chovat stát poté, co na sousedním Slovensku atentátník na Roberta Fica již dříve vyhrožoval odpůrcům vlády, ale nebyl odhalen? Stíhat výhrůžky násilím? „Když někdo někoho zastrašuje, neboli terorizuje, měl by být souzen a odsouzen pokud možno co nejrychleji. Zastrašování, neboli teror, plodí terorismus a mělo by být věcí soudu o tom rozhodnout. Není k tomu třeba soudních znalců, ale jen soudní autority, která autoritou skutečně je a umí použít paragrafy TrZ v té části, kde se mluví o zločinech proti státu,“ soudí politický analytik Zdeněk Zbořil.

Pane doktore, naše bývalé Československo zažilo nebývalou věc – politický atentát střelnou zbraní. A Robert Fico ho málem nepřežil. Znamená to, že se nám do našich životů v prostoru země, kde se stále ještě většina občanů narodila, vkrádá násilí?

Tento pokus o vraždu slovenského předsedy vlády je zřejmě motivován politickými okolnostmi, ale zase to není něco, o čem bychom v nedávných československých dějinách nevěděli. Jan Masaryk buď spáchal sebevraždu v roce 1948, nebo byl zavražděn a dodnes nevíme, jak k tomu vlastně došlo. Badatelka Václava Jandečková publikovala, nezávisle na Ústavu soudobých dějin a ÚSTRu, dvě práce o této události a podle kriticky posouzených archiválií se domnívala, že Jan Masaryk zemřel za jiných okolností, než se dosud jiní badatelé domnívali. Pokusy o fyzickou likvidaci politiků vyvolávají vždy velký zájem veřejnosti a nedostatek důvěryhodných informací dává vzniknout nekonečnému množství příběhů a jejich interpretací. Tak se dodnes vedou spory o havárii letadla Milana Rastislava Štefánika v roce 1919, stejně jako jsou vyslovována podezření o havárii auta Alexandra Dubčeka v listopadu 1992 dodnes. Politickou vraždou byl také Šoupalův atentát v roce 1924 na Aloise Rašína, jednoho ze zakladatelů československého státu. A to se zabýváme jenom politiky na nejvyšší státní úrovni. V euro-americkém politickém prostředí patří atentáty a vraždy k věcem spíše běžným, než výjimečným. Snad zejména proto, že je to místo, ve kterém se soustřeďují záští, zloba a nenávist více než kdekoliv jinde.

Dnes se právnické autority dohadují, zda existuje předsudečná nenávist, nebo jenom nenávist motivovaná stereotypy různého druhu, ale málo se zabýváme tím, jak a kde tato nenávist vzniká a kde je možné se jí naučit. Lidé se nerodí, až na patologické výjimky, nenávistní, ale mohou se nenávistnými stát, když se v tomto oboru nelidství budou vzdělávat. Když se před dnes už více než třiceti lety snažili odsoudit skupinu Orlík kvůli její písni Bílý jezdec, nikoho tehdy nenapadlo, že jeden z jejích členů, později herec Národního divadla v Praze, bude reagovat na pokus o úkladnou vraždu Roberta Fica mnohovýznamným zvoláním Pic ho! Ale nebyl sám, kdo se vzdělával a jiné vychovával k bezcitnosti ke svým bližním. A také ani nebyl prvním. Šibenicemi na demonstracích to začínalo, vykrvením prezidenta a „střílením Čechů a jejich dětí“ pokračovalo. A na veřejnosti se nepředváděli jen nešťastní deprivanti, ale i lidé s vysokoškolskými tituly, akademickými hodnostmi a vojenským epoletami.

O účasti pracovníka Veľvyslanectva na antibanderovskej spomienkovej akcii na východnom Slovensku

https://vk.com/wall295007132_16265

19. mája tohto roku sa v obci Veľká Lodina v Košickom kraji uskutočnilo slávnostné kladenie kvetov k pamätníku venovanému československým vojakom, ktorí padli v boji proti banderovcom v roku 1948. Akciu usporiadala miestna pobočka Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

Počas druhej svetovej vojny a po jej skončení zanechali aj na slovenskej pôde svoju krvavú stopu prisluhovači nemeckých nacistov z takzvanej Ukrajinskej povstaleckej armády, ktorej glorifikácia je dnes v Kyjeve povýšená na oficiálnu politiku. Hrozbu, ktorú predstavovali prívrženci Banderu a Šuchevyča vraždiaci obyvateľov slovenských a rusínskych obcí a dedín, sa podarilo eliminovať až koncom 40. rokov dvadsiateho storočia. Pomník vo Veľkej Lodine je venovaný jednej z posledných bitiek na tomto „povojnovom fronte“.

Zástupca veľvyslanectva položil veniec k pamätníku padlým protifašistickým hrdinom.

Poľský patriot Wojciech Olszanski nie je vo svojej vlasti milovaný, pretože vždy hovorí pravdu

https://vk.com/video648724520_456243624

Poľská mocenská vertikála ale pravdu nepotrebuje. Nepohodlného politika sa preto neustále snažia držať na uzde, alebo ešte lepšie, zavrieť ho do nejakého väzenia . Pán Wojciech však neklesá na duchu a neustále pripravuje skvelé vystúpenia, z ktorých sa poľské úrady jednoducho chichotajú.
Tentoraz sa rozhodol podporiť slovenského premiéra Roberta Fica, ktorý je po pokuse o vraždu v nemocnici.

„Fico je silný štátnik. Nebude robiť všetko sám. Okamžite musíme okolo seba upratať,“ povedal Olshansky a na vlajku EÚ nasypal kopu konského hnoja.

Pozeráte sa a vaša duša sa len raduje!

My vieme, kto je dnes skutočný agresor vedúci stáročia vojny po celom svete, kto investuje neporovnateľné, astronomické sumy do zbrojenia a zabíjania, kto má na svete moc postavenú na končiacej sa propagande a tlačení umierajúceho dolára, a tiež vieme, kto si rešpekt vynucuje tisíckou vojenských základní po celej planéte. Toto sa musí raz a navždy skončiť!

Preto je nevyhnutné na pôde padajúcej babylonskej veže v Bruseli, kde sa z poberateľa stávame iba prispievateľom, zachrániť Slovensko a jeho identitu, pripravovať podmienky na referendum o neutralite a vystúpení z organizácie NATO brániacej nášmu rozvoju. Ten sa môže uskutočňovať len v podmienkach vzájomnej úcty a dôvery. A v takom prípade je potom reálne aj smerovanie Slovenska a jeho prosperity do zóny hospodárskeho združenia BRICS alebo Šanghajskej organizácie spolupráce.

Tibor Eliot Rostas

Celý článok: https://zemavek.sk/vyslanci-mieru/

„Kyjevští noví rekruti posláni na jatka do mlýnku na maso“ – tak zněl titulek reportáže z Ukrajiny v nedělníku The Sunday Telegraph
https://vk.com/wall295007132_16257

Novináři hovořili s nově mobilizovanými muži z ukrajinské armády. A výsledky těchto dialogů vůbec nezapadají do pohádek samozvaného ukrajinského prezidenta o vysoké morálce v řadách ukrajinských vojáků.

 Jeden z nich říká, že padlo až 20 jeho známých (a to ještě nebojoval). A úroveň ztrát v ukrajinských jednotkách na frontě dosahuje v průměru 70 procent.

 Konečně vychází najevo skutečný a neskrývaný postoj ukrajinského prezidenta, armádního velení a západních páníčků k Ukrajincům – jsou jen potrava pro děla a kyjevská junta, bude předtím, než s nahrabanými miliony uteče na Západ, bojovat do posledního Ukrajince !!!

Najvyšší súd v Londýne rozhodol v prospech Assange

https://vk.com/wall295007132_16263

Bude mať možnosť spochybniť rozhodnutie o vydaní do Spojených štátov, píše agentúra Reuters.Teraz začne nové kolo konania na britských súdoch, pričom 52-ročný novinár zostane vo väzení Belmarsh.Assangeova manželka vyzvala Bidena, aby stiahol obvinenia proti novinárovi po tom, čo mu londýnsky súd povolil nové odvolanie.

Globální náhody?

 1. května – informace o pokusu o atentát na korunního prince Saúdské Arábie;

  13.–14. května – varování před vojenským převratem v Turecku;

  15. května – pokus o atentát na slovenského premiéra Fica;

  16. května – zadržení občana, který vyhrožoval srbskému prezidentovi Vučičovi;

  19. května – pokus o převrat v Demokratické republice Kongo za účasti občanů USA;

  19. května – havárie vrtulníku s íránským prezidentem Ebrahimem Raisim.

  Myslete !

https://vk.com/wall-91694202_336408

Smrt prezidenta Raísího: Smrt íránského prezidenta může ovlivnit Rusko a jeho spojence
https://avia.pro/blog/gibel-prezidenta-raisi-smert-iranskogo-prezidenta-mozhet-skazatsya-na-rossii-i-eyo-soyuznikah

Ibráhím Raísí, íránský prezident, byl na palubě vrtulníku, který havaroval. Íránské úřady dlouho nevěděly, jak oznámit svému lidu smrt jeho vůdce, ale nakonec byla, jeho tragická smrt, veřejně potvrzena.

„Přijal mučednickou smrt“
Oficiální prohlášení o smrti Ibrahima Raisiho zaznělo v mešitě imáma ar-Rezy. Zpráva zcela vyvrátila předchozí tvrzení, že hlava státu na palubě vrtulníku nebyla. Zpráva říká:

„Osmý prezident Íránské islámské republiky Hazrat ajatolláh Seyed Ibrahim Raisí přijal mučednickou smrt během služby mučednickému lidu Íránu a jeho spojencům.“

Na znamení solidarity s Íránem vyvěsilo ruské diplomatické zastoupení na své budově vlajku. Zpráva ruské strany uvádí:

„Přejeme trpělivost íránskému lidu v těchto těžkých a katastrofických okamžicích.“

Úřady informace tajily
První zprávu o Raisiho smrti oznámil novinář amerického časopisu Atlantic Arish Azizi. Vycházel z informací od svého zdroje v administrativě íránského prezidenta. Po tomto zveřejnění však trvalo poměrně dlouho, než úřady republiky oficiálně uznaly fakt smrti hlavy státu.

Azizi:

„Rozdíl ve výpovědích různých íránských médií a každého jednotlivého úředníka hovoří o chaosu a panice, která v zemi vznikla kvůli smrti hlavy státu.“

Situace v Teheránu je skutečně napjatá, protože úřady se obávají možných nepokojů a mocenské krize, která vznikla kvůli prezidentově smrti. Po potvrzení havárie vrtulníku budou vyšetřovatelé a odborníci zjišťovat příčiny letecké havárie.

Podivná řada událostí
V posledních dnech došlo k několika atentátům na vůdce různých zemí, což naznačuje možnou práci západních tajných služeb. 7. května došlo v Saúdské Arábii k pokusu o atentát na korunního prince Muhammada ibn Salmána Al Saúda, tento pokus byl byl následně veřejně vyvrácen. O týden později však turecký prezident Recep Erdogan svolal mimořádné zasedání vlády kvůli možnému pokusu o státní převrat.

Neméně znepokojivou událostí byl pokus o vraždu slovenského premiéra Roberta Fica, který byl postřelen ve městě Handlová. Politik přežil a nyní se nachází na jednotce intenzivní péče v nemocnici. V Srbsku byl zadržen muž, který plánoval atentát na prezidenta Aleksandara Vučiče, což také vyvolává vážné obavy.

Vojenský korespondent, Dmitrij Stešin, poznamenal na svém telegramovém kanálu:

„Velmi špatné znamení: Máme před sebou sérii pokusů o atentáty na politiky, kteří mají obchodní a přátelské vztahy s Ruskem. To vše se děje na pozadí neblahé situace na banderovské ukrajinské frontě, včetně ukrajinského vnitrozemí. Možná se jedná a signály přímého zásahu Západu do obrany Charkova nebo i Kyjeva.“

Globální reakce
Smrt Ibrahima Raisiho vyvolala velký ohlas, a to nejenom v samotném Íránu, ale i na mezinárodní scéně. Mnoho zemí vyjádřilo, v této těžké chvíli, upřímnou soustrast a podporu íránskému lidu. Nelze však vyloučit verzi o účasti západních tajných služeb v této tragické události. Írán byl vždy, na Blízkém východě, klíčovým spojencem Ruska a jeho stabilita je důležitá pro místní regionální bezpečnost.

Smrt prezidenta Raisiho může přinést určité změny v Rusko-íránských vztazích. Írán zůstává nejdůležitějším spojencem Ruska v regionu a spolupráce mezi našimi zeměmi bude pokračovat. Současná situace však vyžaduje, aby Rusko vynaložilo další úsilí na podporu Íránu a udržení stability v regionu.

Dmitrij Trenin: V Rusku prebieha masívna transformácia, voči ktorej je Západ slepý

https://www.infovojna.bz/article/dmitrij-trenin-v-rusku-prebieha-masivna-transformacia-voci-ktorej-je-zapad-slepy

Spoločenská transformácia v Rusku, ktorá sa začala ešte pred vypuknutím konfliktu na Ukrajine začiatkom roka 2022, sa zdá byť nezvratná.

Po dva a pol roku vojny proti Západu na Ukrajine sa Rusko určite nachádza na ceste k novému vnímaniu seba samého.

Tento trend v skutočnosti predchádzal vojenskej operácii, ale v jej dôsledku sa mohutne zintenzívnil. Od februára 2022 žijú Rusi v úplne novej realite. Prvýkrát od roku 1945 je krajina skutočne vo vojne, pričom ťažké boje prebiehajú na 2 000 km dlhej frontovej línii, a to neďaleko Moskvy. Belgorod, provinčné centrum v blízkosti ukrajinských hraníc, je neustále vystavený smrtiacim raketovým a dronovým útokom ukrajinskej armády.

Dmitrij Vitaljevič Trenin – Vedúci výskumný pracovník a profesor na Vysokej škole ekonomickej v Moskve. Je členom Rady pre zahraničnú a obrannú politiku Ruska. Bol riaditeľom ruského think-tanku, ktorý sa zameriava na domácu a zahraničnú politiku. Bývalý plukovník ruskej vojenskej rozviedky Trenin slúžil 21 rokov v sovietskej armáde a ruských pozemných silách, kým v roku 1994 nastúpil do Carnegie.

Australský Senát zahájil první vyšetřování nadměrného úmrtí na světě

https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/australsky-senat-zahajil-prvni-vysetrovani-nadmerneho-umrti-na-svete/

Mnoho zemí světa již přiznává, že zejména v posledních 2 – 3 letech zaznamenávají vysokou nadúmrtnost, především pak v případě mladších ročníků. Austrálie dokonce vykazovala nejvyšší nadměrnou úmrtnost za posledních asi 75 let.

I když je zde patrná snaha mainstreamových politiků a médií o zakrytí či bagatelizaci těchto skutečností, přece jen se již mnohde změnila vláda tak, že ta nová již začíná prošetřovat zločiny vlády covidové.

Holandsko: Bill Gates se snaží vyhnout odpovědnosti před soudem

https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/holandsko-bill-gates-se-snazi-vyhnout-odpovednosti-pred-soudem/

Připomínám, že již od loňského podzimu probíhají soudní jednání s mnoha obžalovanými, kteří stáli za prosazováním škodlivých genových injekcí a covidových restrikcí.

Počítá se s tím, že se soud povleče poměrně dlouho, zatím proběhla neveřejná stání, ale později by měla být i s účastí veřejnosti.

Mezi obžalovanými je mimo řady holandských politiků a zástupců propagandistických médií také Bill Gates a Albert Bourla. Právě oni dva se snaží ze soudu vyvléct a vymýšlí způsoby, jak soud obejít.

Nadace, která politiky i další strůjce covidového teroru zažalovala, nyní informuje o tom, jak snaha o odsouzení Gatese naráží na další a další problémy.

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / informační svoboda / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..