27.5.2024 - Martin Marcikán

2024-05-27 Zprávy bez cenzury

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury—27.05.2024:9

Z domova

Praha se eskalace neobává

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-05-27&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medum%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_27.5.2024

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v pátek pro The Economist prohlásil, že podle něj „nastal čas, aby spojenci zvážili, zda by neměli zrušit některá omezení, která zavedli pro použití zbraní darovaných Ukrajině“. Britský týdeník to pochopil jako útok na politiku amerického prezidenta Joea Bidena, která nedovoluje Ukrajině používat americké zbraně k úderům na vojenské cíle na území Ruska. Zmocněnec české vlády pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný minulé úterý Českému rozhlasu řekl, že tato omezení jsou jedním ze tří hlavních problémů Ukrajiny, spolu s nedostatečným množstvím zbraní a nedostatkem vojáků. Kopečný uvedl, že americkou pozici od prvních dnů provází obava z eskalace. Ve včerejším rozhovoru pro Český rozhlas dodal, že Česká republika nikdy žádná omezení pro použití dodávaných zbraní nekladla a že bude moc ráda, pokud USA a další velké země přehodnotí v tomto ohledu svou vlastní politiku. Vláda Petra Fialy se eskalace neobává.


Josef Skála o tom, že v české politice můžou být jen lidé se silným žaludkem a chabým svědomím

Pořad na Odysee – Petr Bureš TV

Co bychom zase mohli zdražit?

https://www.inadhled.live/uvaha-dne/co-bychom-zase-mohli-zdrazit-/

www.inadhled.live    Už dlouho se zdá, že politici nemají nic jiného na práci, než posezení nad úvahami, kde by se dalo ještě více přitlačit na obyvatelstvo a uzmout mu další část jeho výdělků. A protože je zezadu pošťuchují nadnárodní korporace, banky a obchodní řetězce a vybízejí je k ještě větší efektivitě okrádání občanů, přičemž jejich služby jsou ve státech s méně schopnými politiky mnohem méně kvalitní, ale o to dražší, daří se u nás hoblovat obyvatelstvo na skutečně nejvyšší úrovni.

Pokud bychom tedy porovnávali hladiny šikovnosti vládní kliky k míře loupeží předváděných například obchodními řetězci či dodavateli energií, je evidentní, že právě u nás vládnou největší lemplové světa. A nic na tom nemění skutečnost, kterou je neuvěřitelná drzost premiéra Fialy, který právě představil svou knihu vypovídající o umění vládnout v letech krize. Netušíme, o čem si dovoluje psát, protože pokud dílo není v kategorii horory, pak už může jít jen o karikaturu politiky a zařadí se do regálu s nápisem tragikomedie. Podíváme li se reálně na situaci u nás, je s podivem, že Fiala má čas napsat i jen sms manželce, natož knihu, protože ve skutečnosti by neměl ani spát, kolik práce tady pro opětovné nahození české ekonomiky před ním je. Nebo o to nemá zájem, jede podle předaných not a v podstatě jen podepisuje to, co mu je předloženo, a učí se své vše objasňující projevy čpící sebechválou.

Distributoři elektřiny chtějí kvůli fotovoltaice navýšit poplatky všem odběratelům. Kritici to považují za nespravedlivé

https://www.epochtimes.cz/2024/05/22/distributori-elektriny-chteji-kvuli-fotovoltaice-navysit-poplatky-vsem-odberatelum-kritici-to-povazuji-za-nespravedlive/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

S přibývajícím množstvím fotovoltaik stoupají náklady na modernizaci a obsluhu elektrické sítě. Distributoři elektřiny proto nyní volají po zavedení jednotného poplatku pro všechna odběrná místa, který by jim výdaje částečně kompenzoval. Poplatek by měl podle nich hradit každý bez ohledu na to, kolik elektřiny spotřebuje.

Distributoři by rádi viděli, aby se na rozvoji sítí podílel každý, bez ohledu na to, jaké nároky na síť vytváří. Energetický regulační úřad (ERÚ) a další odborníci však tento model považují za nespravedlivý.

Investice do rozšiřování a modernizace sítí mají narůst od letošního roku oproti minulosti o 38 procent, na zhruba 40 miliard korun ročně. Zajistit mají jednak větší kapacitu sítí, ale i bezpečnost při zapojování čím dál většího počtu „zelených“ zdrojů – v českém prostředí zejména fotovoltaik.

Těch přibývá nejvíce na střechách soukromých domů, kdy lidé využívají dotací na pořízení těchto zařízení. Český rozhlas uvádí, že loni bylo těchto zařízení připojeno kolem 170 tisíc s celkovým výkonem 4 tisíce megawatt, „což odpovídá zhruba čtyřem blokům jaderné elektrárny Temelín“.

Svět knihy Praha letos navštívilo stejně jako loni kolem 60 000 lidí

https://www.epochtimes.cz/2024/05/26/svet-knihy-praha-letos-navstivilo-stejne-jako-loni-kolem-60-000-lidi/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Mezinárodní knižní veletrh a festival Svět knihy Praha, který dnes skončil na Výstavišti v Holešovicích, od čtvrtka navštívilo přibližně 60.000 lidí. Návštěvnost tak zhruba vyrovnala loňský rekord. Příští 30. ročník se zaměří na Portugalsko. ČTK o tom dnes za organizátory informovala Jana Chalupová.

„S návštěvností jsme velmi spokojeni, je o málo větší nebo stejná jako v loňském roce a nebýt toho včerejšího hokeje, tak mohla být ještě vyšší. Nakonec jsme za ten zápas (Česko – Švédsko) rádi, protože jinak by u nás nebylo k hnutí,“ uvedl ředitel festivalu Radovan Auer.“Od té velké letošní přehlídky Das Buch – německojazyčná literatura jdeme příští do malého jazyka, kterým však hovoří spousta lidí, a to je portugalština,“ dodal.

Počty vystavovatelů, programů či účinkujících meziročně stouply o deset až patnáct procent. Osm stovek účinkujících se zapojilo do 482 programů. Představilo se 415 vystavovatelů. Oproti loňským třiceti zemím a regionům se jich letos na Světě knihy Praha prezentovalo čtyřicet. Vysoká návštěvnost se projevila v prodejích vystavujících nakladatelů.

Čestným hostem 29. ročníku přehlídky literatury byl projekt Das Buch – německojazyčná literatura, program také nabídl připomínky 100. výročí úmrtí Franze Kafky. Svět knihy Praha provázel Kafkův citát „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás“.

Majitelia začali robiť poriadky v televíziách
https://vk.com/wall295007132_16365

Konečne si majitelia súkromných médií uvedomili, že to prepískli s neobjektivitou a nevyváženosťou v spravodajstve, televíznych novinách a politických debatách, kde dochádzalo k presadzovaniu názoru, a to progresívno liberálne orientovaného k verejnosti.

Za každú cenu dávať jediný názor za správny, i keď to nie je pravda.

Kritika už aj od vlastných ľudí v médiách zaznieva smerom k novinárom a moderátorom relácii a televíznych novín.

Už zhruba 3 mesiace na Slovensku prebiehajú kuloárne debaty v útrobách súkromných televízii a to vedením, šéfredaktormi, novinármi a moderátormi ohľadom tvrdého progresivizmu, ktorý sa rozrástol do obrovských rozmerov ohľadom prinášaných informácií.

A na margo toho majitelia začali upratovať a postupne rušia diskusné politické relácie, čo má za následok odchod moderátorov z týchto televízii.

Majitelia si uvedomili jeden dôležitý fakt, a to ten, že im nestojí nijaký progresívny moderátor, či novinár za to, aby ďalej vnášali do verejnosti neobjektívne správy a informácie na úkor straty divákov.

Ak by stratili sledovanosť, tak prídu o peniaze z reklám, ktoré by sa mohli znížiť.

Neustále silnejúce tlaky liberálne ladených novinárov a moderátorov v priamych prenosoch začali v ľuďoch vyvolávať emócie, ktoré majú za následok ignorovanie týchto relácii v televíziách.

Diváci a verejnosť pochopili, že novinári a moderátori začali robiť propagandu a agendu Progresívnemu Slovensku, ktoré má svoju chobotnicu všade už niekoľko rokov, čo sa začalo verejne prejavovať až tak, že sa tieto osoby nebáli v priamych prenosoch útočiť na všetko, čo nie je progresívno liberálne ladené, či sú to politici a ich voliči.

Majiteľov ohrozujú práve títo neobjektívni novinári a moderátori, že sa zo slovenských médií vytratila pluralita, čo začalo ohrozovať aj našu demokraciu a najmä majiteľov tým, že stratia dôveru vo verejnosti a na mediálnom trhu.

Ak by sa majitelia nepostavili k tomu problému čelom, tak by ich tieto osoby strhli so sebou na samé dno v mediálnej brandži. – dôvera v médiá nula bodov.

Títo novinári a moderátori si mysleli, že sa voči nim z vedenia nikto nepostaví a budú naďalej zabetonovaní na svojich stoličkách v reláciách na ďalšie roky, ako tomu bolo doteraz.

Hold stal sa opak toho, čo nepredpokladali a teraz sú na vyhadzov, aj keď sa tvária, že odchádzajú sami dobrovoľne.

Všetci títo moderátori a novinári si zamieňali svoje vlastné liberálne názory za objektivitu, ktoré prezentovali v priamych prenosoch…

SVO RF na Okrajině

Ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij o přejmenovávání ulic a stavění pomníků nacistům na Ukrajině:

https://vk.com/video722877106_456243680

– Ukrajinská občanská společnost nejenže mlčí, ale naopak všechny tyto hrůzy podporuje.

Na Ukrajině nejsou žádní nacisté?

Svodka za ráno 26. května 2024
https://vk.com/wall295007132_16377

Uplynulý týden byl ve znamení dalšího demonstrativního zatýkání vysokých vojenských představitelů ruského ministerstva obrany. Tak došlo k zatčení hlavního komunikačního důstojníka ministerstva obrany – zástupce náčelníka generálního štábu generálporučíka Shamarina a vedoucího odboru ministerstva obrany pro poskytování rozkazů obrany státu Verteletského . Navíc byl k dispozici velitel 20. armády generálporučík Achmedov , který je zdroji charakterizován jako plýtvání personálem. Rozporuplné komentáře vyvolalo zatčení bývalého velitele 58. armády generála Popova , jeho setrvání ve vazbě, navzdory žádosti ruského vyšetřovacího výboru o zmírnění preventivního opatření, vypadalo ještě zvláštněji. I když princip „zásluhy – zvlášť, pochybení – zvlášť“ jasně ukazuje paradigma práce ve vztahu k dokonce zaslouženým osobám.

Akce jsou orientační a cílené, skeptici hovoří o spíše politickém efektu toho, co se děje, a poukazují na nutnost komplexního auditu celého ministerstva obrany, který by však mohl být zatížen paralýzou vojenské mašinérie; rozsah korupce byl intuitivně jasný ještě před zatčením.

Na frontě nadále vlastní iniciativu ruská armáda. Na Charkovském směru se boje přibližují pozičnímu: nepřítel stáhl posily z jiných sektorů fronty, což otevírá nové slibné směry pro ruské ozbrojené síly.

Ve směru Svatovo – Kupjanskij byly zintenzivněny útočné akce našich jednotek. Ivanovka severně od Kislovky byla osvobozena a bitvy probíhají u Berestovoy a Stelmakhovky .

V bitvě o Chasov Yar naše jednotky útočí na východní okraj města, mačkají kleště ze severu a jihu, záloha je obsazena a probíhají bitvy u Kalinovky . Na jihu obsadily ruské ozbrojené síly ruiny Kleshcheevka a Andreevka.

Ve směru Pokrovském bylo osvobozeno Archangelskoje na Očeretinském výběžku a na jihu – Umanskoje a Netailovo . Na Južnodoněckém směru probíhají bitvy v Krasnogorovce a Paraskovievce . Na Vremevského římse – ve Staromajorském a Urozhainy . Postupně je v těžkých bojích likvidován „Rabotinský klín“ na Záporožské frontě. Chersonský směr je charakterizován nepřátelskými prohlášeními o „výjezdu z Krynoki“ a akcích na ostrovech v nivě řeky. Dněpr.

Zároveň nepřítel aktivně používá zbraně NATO na Krymu a provádí teroristické útoky na oblasti Belgorod a Kursk . Používá mnoho bezpilotních letounů typu letadla na značné vzdálenosti: až do Tatarstánu . V Černém moři bylo zaznamenáno použití MBEC s naváděcími zařízeními pro projektily MLRS podél Kinburnské, což vytváří nové bezpečnostní hrozby pro ruské pobřeží Černého moře.

Ozbrojené síly Ukrajiny tak i přes velké ztráty na personálu a některé problémy se zbraněmi a vybavením (v médiích značně zveličené) vedou organizovanou obranu, jsou schopny udeřit do našeho týlu a neustále mobilizují obyvatelstvo. Je pravděpodobné, že ruské ozbrojené síly budou aktivovány v několika směrech: Cherson, Záporoží, Sumy, což dále roztáhne nepřátelské síly a bude pokračovat v ničení jeho vojenského stroje, čímž dojde k vyčerpání zdrojů doplňovaných NATO k prodloužení konfliktu.

Souhrn sestavili: Dva majori

Speciální operace, 27. května. Hlavní věci od Ria Novosti:

https://vk.com/wall722877106_17477

Ruská armáda převzala kontrolu nad osadami Ivanivka v Charkovské oblasti a Netailovo v Doněcké lidové republice, uvedlo ministerstvo obrany.

Skupina vojsk „Sever“ pokračuje v postupu do hloubky obrany AFU, živá síla a technika nepřítele byla zasažena v oblastech osad Konstantinovka a Graniv v Charkovské oblasti.

V důsledku masivního útoku spadl bezpilotní letoun na území čerpací stanice pohonných hmot v Orelské oblasti, řidič požární stanice zahynul a další 3 zaměstnanci byli zraněni, uvedl gubernátor Klyčkov.

EU považuje za důležité přejít od červnového summitu o Ukrajině ve Švýcarsku (kde Rusko nebude přítomno) k možnému podzimnímu setkání s Moskvou v Saúdské Arábii, uvedla agentura Bloomberg.

Nedostatek výbušnin brání Evropské unii zvýšit výrobu nábojů pro zásobování Kyjeva, píše týdeník Economist.

Starosta města Bolšoj Kamňa v Přímořském kraji Rustamij Abušajev, který odešel do zóny speciální operace po případu trestného činu podvodu, uvedl, že mu byl udělen Řád odvahy.

Zakázaná pravda nahlas! Řízená výměna obyvatelstva v Evropě (CZ DABING)

Pořad na Odysee – Otevři svou mysl

Blízký východ

Erdogan k izraelskému útoku na Rafáh:

https://vk.com/video722877106_456243694

Masakr, který přišel poté, co mezinárodní soud vyzval k zastavení útoků, opět odhalil krvavou a zrádnou tvář teroristického státu. Netanjahuovi se nepodaří zlomit hrdinný odpor palestinského lidu a nevyhne se nadávkám podobným Hitlerovým.

Seznamte se s Benjaminem Netanjahuem, neodsouzeným válečným zločincem (CZ DABING)

Pořad na Odysee – Otevři svou mysl

Egyptští vojáci zahájili palbu na izraelské jednotky

Novináři pro zpravodajský portál Roya News uvedli, že egyptské bezpečnostní síly zahájily palbu na izraelský nákladní vůz s vojáky IDF. Izraelská armáda palbu opětovala.

Egyptské zdroje uvádějí, že střelba na kontrolním stanovišti Rafah začala z izraelské strany. Stojí za zmínku, že informace poskytnuté oběma stranami jsou protichůdné. V tuto chvíli je známo, že při přestřelce zahynul jeden egyptský voják.

Roya News poznamenává, že izraelský vojenský cenzor zakázal svým sdělovacím prostředkům tyto informace šířit, protože k incidentu došlo v době vrcholícího napětí mezi konfliktními stranami. Tel Aviv se pravděpodobně obává vážných následků, říkají pozorovatelé.

Chorota vajrus

Dr. Cowan – Neexistují pádné důkazy o efektivnosti roušek & analýza studií

Dr. Thomas Cowan mluví o řadě studií z minulosti prokazující, že nošení roušek nesnižuje míru přenosu nákazy. Mezi tyto studie patří i ty, které zkoumaly nošení a nenošení roušek na operačních sálech. Verdikt je jasný – roušky nefungují.

Zprávy bez cenzury bez cenzury / Informace / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..