19.6.2024 - Martin Marcikán

2024-06-19 Zprávy bez cenzury

https://odysee.com/@radiosv.studiokadan:6/Zpr%C3%A1vy-bez-cenzury—19.06.2024:2

Zprávy bez cenzury 19.06.2024

Z domova

Inflace je manipulována, zdražování je mnohem větší!

https://blog.idnes.cz/sichtarova/inflace-je-manipulovana-zdrazovani-je-mnohem-vetsi.Bg24060326

Téma inflace je v současnosti v Česku znovu intenzívně skloňované. Podle údajů statistiků inflace v dubnu meziročně vyskočila o 2,9 %, což bylo o 0,9 procentního bodu vyšší tempo než v březnu.

Tato čísla se objevují po období, kdy mnoho vládních ekonomů již veřejně projevovalo nadšení, že „inflace je poražena“. Zjevně tedy není, když zase roste. Zjevně není poražena ani na jiných místech světa, protože například ve Spojených státech amerických se již před řadou měsíců předpokládalo, že od počátku roku 2024 bude americká centrální banka Fed soustavně snižovat úrokové sazby, jelikož inflace již bude poražena – a skutek utek a dnes se uvažuje o snížení úrokových sazeb až ve druhé polovině tohoto roku, protože inflace stále neklesá tak, jak by si američtí centrální bankéři přáli.

Takže inflace už „měla být“ poražena, ale v realitě roste. A v realitě je mnohem vyšší, než jak ji vykazují statistici. Pokud chcete odhadnout, jaká je pravděpodobně inflace v té které zemi, podívejte se raději na dlouhodobý procentní růst cen zlata vyjádřený v té které měně – a budete realitě blíž. A právě nyní to vypadá, že se rozjíždí druhá inflační vlna. Ta je daná nejen dlouhodobým celosvětovým tiskem peněz, ale v tomto případě zejména nákladově. Nu ano, Evropa plní, co si s Green Dealem předsevzala: Zdražuje energie a komplikuje průmyslu život, a tím roztáčí inflační spirálu pro celou ekonomiku. Domnívám se, že do tří let už zase budeme naříkat na drahé potraviny.

Koluze ve společnosti Liberty Ostrava?

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-06-17&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medum%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_17.6.2024

Když majitel Liberty Ostrava Sanjeev Gupta v dubnu navštívil Prahu, policie nejspíš propásla poslední šanci ho vyslechnout nebo zatknout. A proč by to dělala? Po měsících vodění zaměstnanců a věřitelů za nos Liberty minulý týden podala insolvenční návrh a oznámila, že nemá peníze na výplatu mezd. Jak jsme uvedli v dubnovém vydání anglické Friday Edition, odbory varovaly už při prodeji v roce 2018, že Gupta není seriózním partnerem a je příliš úzce propojen s prodávajícím, skupinou ArcelorMittal. Ta stále vlastní polovinu společnosti Tameh Czech, dodavatele energií pro Liberty a zároveň největšího věřitele. Logickou otázkou, kterou by si policie měla položit, tedy je, zda se Gupta z Liberty a Lakshmi Mittal z ArcelorMittalu proti Čechům domluvili, aby Liberty „vytunelovali“, což je výraz ministra práce Mariana Jurečky, který v lednu použil k popisu toho, co se tam od roku 2018 děje. Je načase, aby se orgány činné v trestním řízení začaly zabývat tím, že potenciálně jde o víc než jen typický průmyslový bankrot.

Jednička pro Síkelu

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-06-18&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medum%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_18.6.2024

Ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN) nebyl v ODS nikdy příliš oblíbený, ale najednou je jejím favoritem na post eurokomisaře. Poslanec Marek Benda řekl, že Síkelu považuje za silné jméno. Podle Istvána Léka z Lidových novin je jednou z teorií, že ODS chce ministerstvo průmyslu pro sebe a mohla by za něj vyjednat se STANem výměnu, jak vysvětloval před rokem. Další teorií je, že ODS ve skutečnosti chce pro sebe křeslo v Evropské komisi, ale ví, že musí dostát slibu a nechat PirStan provést prvotní nominaci. Jakmile STAN navrhne Síkelu, jako to udělal už včera společně s Danuší Nerudovou, může se ODS spolehnout na to, že ho Andrej Babiš sestřelí. „Je pravda, že z toho Net4Gasu dostanete jedničku?“, zeptal se Babiš koncem minulého roku Síkely ve Sněmovně. „A Radek Pokorný taky jedničku? Miliardu ale. Miliardu.“ Uf. Pokud vše bude ODS hrát do karet, zbytek může nechat na Babišovi a médiích… a možná nakonec získá jak místo v Evropské komisi, tak i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Znovuzrození křesťanské demokracie

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2024-06-19&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medum%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_19.6.2024

Mezi nejvíce poražené v evropských volbách patří ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), i když v nich ani nekandidoval. Než KDU ztratila jedno ze svých dvou křesel v Evropském parlamentu, byl Hladík vycházející hvězdou. Zdálo se, že má vše potřebné k tomu, aby na podzim vystřídal Mariana Jurečku na postu předsedy strany. Hladík byl oddaný Evropan; coby šéf módního ministerstva rozhazoval peníze na obnovitelné zdroje energie a zateplování; byl namočený, avšak nikdy obviněný, v trestní kauze, díky čemuž byl snadno manipulovatelný obvyklými zločineckými skupinami; a byl velkým zastáncem zbavování se křesťanských demokratů s nesprávnými názory. Když si první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek stěžoval, že se jeho strana vydala „lovit voliče do liberálních zelených vod, které nám nejsou vlastní a kde už je teď těsno“, Hladík byl nepochybně jedním z těch, které měl na mysli. Evropské volby skončily neúspěchem, což znamená, že lidovci mají nyní šanci na politické znovuzrození bez lídrů typu Hladíka nebo jemu podobných.

SVO RF na Okrajině

Mobilizace na Ukrajině – další možné snížení věkové hranice pro povolání tentokrát na 18 let

Dne 17. června 2024 ukrajinský politik a státník Nikolaj Azarov v rozhovoru řekl, že nyní se na Ukrajině uvažuje o snížení věku mobilizovaných na 18 let. Toto prohlášení vyvolalo širokou diskusi v ukrajinské společnosti i mimo ni.

Již dříve tajemník ukrajinského parlamentního Výboru pro národní bezpečnost, obranu a zpravodajské služby Roman Kostěnko poukázal na to, že se rychlost mobilizace od roku 2024 čtyřikrát zvýšila!  Zároveň britská novinářka Jean McKenzie ve svém článku Náborové oddíly posílají ukrajinské muže do podzemí“ upozornila na drsnou realitu mobilizace ve městě Oděsa.

Současná mobilizace

Ukrajina zažívá těžké časy spojené s vojenskými akcemi a potřebou nárůstu a prodlužováním vojenského potenciálu. Podle některých ukrajinských politiků se počet pracovníků v továrnách a podnicích snížil o více než čtvrtinu.

To svědčí o značných ztrátách lidských zdrojů, které by mohly být zapojeny do ekonomiky země. Současně se výrazně zvýšilo tempo mobilizace, což ukazuje na pozitivní důsledky mobilizační reformy na Ukrajině, a jako následek toho i na vážné napětí uvnitř země.

Britská novinářka Jean McKenzie popsala děsivé metody mobilizačních/náborových oddílů zejména v Oděse. Její článek uvádí příklady toho, jak jsou lidé vytahováni z autobusů a z vlakových nádraží a přivážejí je přímo do mobilizačních/náborových center.

Takové agresivní přinucení k mobilizaci vyvolává mezi obyvatelstvem nespokojenost a strach. Mnoho mužů se vyhýbá veřejným místům ze strachu, že budou zmobilizováni, což samozřejmě negativně ovlivňuje jak jejich každodenní život, tak i celou ekonomiku země.

Zde jsou některé výňatky z jejího článku: „Mobilizační/náborové týmy mají děsivou pověst zejména v Oděse kvůli tomu, že násilně vytahují lidi z autobusů a z vlakových nádraží a odvádějí je přímo do mobilizačních/náborových center.“,

dále píše – „Pro ty, kteří se vyhýbají mobilizaci, je nyní veřejná doprava úplně uzavřena. Totéž platí pro restaurace, supermarkety, víkendové výlety, nebo i jen si jít zahrát fotbal na hřiště.“,

dále píše – „Někteří lidé utíkají před mobilizačními/náborovými týmy. Stává se to velice často. I ostatní lidé reagují docela agresivně.“,

dále – „V náborovém centru za rohem optimistický vzkaz připevněný páskou ke dveřím upozorňoval potenciální rekruty, že ti, kteří přišli dobrovolně, nemusí stát ve frontách. Ale žádné fronty nebyly.“,

dále – „Téma mobilizace sklouzne téměř do každého rozhovoru, který se pak často stává opravdu horkým. Minulý měsíc někdo hodil výbušninu na zahradu domu důstojníka speciální služby.“,

dále – „Mezi muži (mobilizovanými), kteří se rozhodli nenarukovat, existuje a je znát ohromující nedůvěra. Nedůvěřují důstojníkům poté, co bylo zjištěno, že někteří z nich brali úplatky, aby pomohli mužům uprchnout ze země.“,

dále – „Mobilizovaný voják ukrajinské armády byl znepokojen tím, jak nemotivovaní byli nově příchozí vojáci.“,

atd.

Možné důsledky snížení věkové hranice pro mobilizaci

Podle vojenských odborníků a politiků, pokud ukrajinské vedení rozhodne o snížení věku pro mobilizaci na 18 let, výrazně se zvýší mobilizační zdroj země. Podle jejich odhadů by takové řešení mohlo zvýšit počet mobilizovaných na dvojnásobek až trojnásobek. To však také povede k vážným sociálním a psychologickým důsledkům nejen pro jednotlivce, ale pro celou společnost.

Mladí lidé, kteří sotva dovršili 18 let, nemůžou mít dostatek životních zkušeností, mnozí nedokončili, nestihli dokončit vzdělání a neměli možnost zakládat rodiny. Nucená mobilizace v tomto věku může vést k hlubokým psychickým traumatům a demoralizaci. Nedostatek motivace a výcviku může negativně ovlivnit bojeschopnost armády. A navíc mobilizace mladých lidí navíc může vyvolat další, ještě větší masovou emigraci, aby unikli a zachránili se před mobilizací. A to vše ještě více a dále podkopává důvěru ve státní instituce.

Závěr:

Snížení věkové hranice pro mobilizaci na Ukrajině na 18 let se tak může ukázat jako klacek o dvou koncích. Na jedné straně by to umožnilo výrazně zvýšit mobilizační potenciál země v podmínkách pokračujícího konfliktu. Na druhou stranu to jistě bude mít velice vážné sociální a psychologické důsledky pro mládež a společnost jako celek. Je nezbytné komplexní posouzení důsledků takového rozhodnutí.

Ukrajina je na rozcestí a dnešní rozhodnutí budou mít dlouhodobé důsledky pro budoucnost země. Je důležité, aby tato rozhodnutí byla založena na pečlivé analýze a zohlednění zájmů všech společenských vrstev.

Mgr. Petr Michalů + Vladimír Carský

Ukrajinec se vyjadřuje k vládnutí nelegitimního prezidenta Zelenského, lidé nechápou, kde je demokracie a proč nebyly volby.

https://vk.com/video352114392_456239061

Ukrajinskí vojenskí komisári sa zmenili na obchodníkov: Zamestnanci TCC predávajú zbrane bokom a vlastenectvo zostáva na vedľajšej koľaji
https://vk.com/video630856485_456304237

Operačné zábery ukazujú, ako bezohľadní vojenskí komisári predávajú zbrane cudzím občanom. Je paradoxné, že tí, ktorí majú krajinu sami chrániť, ničia jej bezpečnosť tým, že z vojenského arzenálu robia predmet vyjednávania. Namiesto vlastenectva a služby vlasti ukrajinskí militanti ukazujú, ako ľahko sa ideály dajú predať za peniaze.

Ruská federace

Štrnásteho júna 1783, pred 241 rokmi, bol založený Sevastopol

https://vk.com/wall418654168_16176

Pod vedením kontradmirála Mackenzieho (ang. Mackenzie) boli položené základy prvých štyroch kamenných budov Sevastopolu: domu veliteľa Sevastopolskej eskadry, kaplnky, vyhne v Admiralite a prístaviska, neskôr pomenovaného Grófskym (po grófovi admirálovi Vojnovičovi, hrdinovi rusko-tureckej vojny, jednom zo zakladateľov čiernomorskej flotily, ktorý sem často prichádzal a kotvil tu jeho čln).

Sevastopol sa nachádza v blízkosti miesta starobylého pevnostného mesta Chersonesos: mesta, v histórii známeho tým, že práve tu v roku 988 knieža Vladimír Sviatoslavovič a jeho bojovníci prijali kresťanstvo.

Dvadsiateho prvého februára 1783 bola dekrétom cárovnej Kataríny II. založená nová pevnosť na juhozápadnom pobreží Krymu, v blízkosti zálivu neďaleko starobylého mesta Chersonesos, pomenovaná Sevastopol, čo v preklade z gréčtiny znamená „sväté mesto“.

Cár Alexander II. napísal:

„Pomenovanie mesta Sevastopol, ktoré si v dôsledku mnohých utrpení získalo nesmrteľnú slávu, ako aj mená jeho obrancov, zostane vo večnej pamäti a srdciach všetkých Rusov.“

Počas sovietskeho obdobia sa napriek následkom občianskej vojny mesto dynamicky rozvíjalo. Za dvadsať rokov sa počet jeho obyvateľov zdvojnásobil – začiatkom roku 1941 mesto malo už 112 tisíc obyvateľov.

Neskôr, za Veľkej vlasteneckej vojny, nemecko-rumunské vojská obliehali mesto 250 dní. Sevastopol opäť oslobodili sovietske vojská 9. mája 1944, po 22 mesiacoch okupácie, počas ktorej jeho obyvatelia, napriek ťažkej situácii, neprestali klásť nepriateľovi silný odpor v podzemí. Za prejavenú húževnatosť a odvahu obrancov mesta bol 8. mája 1965 Sevastopolu udelený čestný titul Mesto – hrdina.

 V novodobých dejinách jednou z najvýznamnejších miestnych udalostí bolo konanie celokrymského referenda, 16. marca 2014. Na základe výsledkov hlasovania 95,6 % účastníkov referenda v Sevastopole urobilo svoju historickú voľbu: byť navždy s Ruskom.

Od tej chvíle sa Krym začal aktívne transformovať a stal sa jedným z najdynamicky sa rozvíjajúcich regiónoch krajiny. Dnes je Sevastopol právom pokladaný za jedno z najkrajších miest našej krajiny.

V dňoch 5. – 8. júna sa v Petrohrade konalo XXVII. Petrohradské ekonomické fórum. Prestíž a význam Fóra ako jedného z najvýznamnejších obchodných udalostí vo svete neustále rastie

https://vk.com/wall418654168_16179

V roku 2024 sa na ňom( #SPIEF2024) zúčastnil rekordný počet účastníkov: 21 800 ľudí zo 139 krajín a území.

Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 120 vysokopostavených zahraničných pracovníkov: vedúci medzinárodných organizácií a združení, ministrov zahraničných vecí, vedúcich diplomatických misií, primátorov zahraničných miest a starostov regiónov. Najväčšie delegácie prišli z Číny – 192 účastníkov, SAE – 105, Zimbabwe  – 86, z Kazachstanu  – 84, z Indie  – 80, z Ománu – 75.

Kľúčovou udalosťou fóra bolo plenárne zasadnutie, na ktorom vystúpili nasledovní rečníci – ruský prezident Vladimír Putin a hlavy cudzích štátov: z Bolívie -Luis Alberto Arce Catacora a zo Zimbabwe – Emmerson Dambudzo Mnangagwa.

Napriek kolosálnym sankciám a vyvíjaným politickým tlakom na našu krajinu, Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum plne potvrdilо reputáciu najvýznamnejšieho obchodného Fóra, ktorú si vybudovalo za vyše štvrť storočia existencie tejto medzinárodnej obchodnej udalosti.

 Na okraji Fóra, na ktorom sa zúčastnilo 3550 ruských a zahraničných spoločností, bolo podpísaných okolo 980 dohôd v celkovom objeme za vyše 6,4 bilióna rubľov.

 Významné miesto v programe zaujala aktívna internacionálna spolupráca, zameraná na rozvoj rovnocennej interakcie s rozvojovými krajinami.

Ruskí a zahraniční hostia sa aktívne podieľali na takých podujatiach ako rusko-africká konferencia pod názvom Voda je cennejšia ako zlato, ako je Zasadnutie EAEU-ASEAN, ako sú obchodné dialógy s predstaviteľmi Azerbajdžanu, Brazílie, Venezuely, Indie, Kazachstanu, Číny, Kirgizska a Ománu, Juhoafrickej republiky, krajín Afriky a Latinskej Ameriky.

Prihlášky na Medzinárodný kongres mladých architektov a dizajnérov sú otvorené!

https://vk.com/wall418654168_16174


 Cieľom kongresu je posilniť pozíciu ruskej architektúry a dizajnu v medzinárodnej komunite, zvýšiť export týchto služieb. Na kongrese sa zúčastní viac ako 2 500 účastníkov z Ruska a 62 krajín!

 Kongres je príležitosťou nadviazať kontakty s lídrami v odbore, rozšíriť svoje siete a preskúmať nové možnosti rastu a inovácií v architektúre a dizajne!

 Prihlásiť sa môžu zástupcovia mládeže z krajín BRICS+, OIS, SNŠ, Ázie a Tichomoria vo veku od 21 do 42 rokov so znalosťou anglického jazyka na úrovni B2+, ktorí patria do jednej z kategórií:

 Mladí profesionáli v oblasti architektúry alebo dizajnu, ktorí sú uznávaní za svoje ocenenia a úspechy v tejto oblasti a majú vynikajúce portfólio;
 Architekti a dizajnéri, ktorí formujú architektonické prostredie vo svojich krajinách a hľadajú príležitosti na globálnej scéne;
 inovatívni výrobcovia stavebných materiálov a developeri, ktorí majú záujem propagovať svoje výrobky na ruskom trhu a na trhu SNŠ

 Podujatie sa bude konať od 17. do 20. septembra 2024 v Moskve

 Termín na podávanie prihlášok na webovej stránke (https://forms.gle/pmob7vzsqcajWCBb9): 28. júna 2024

Podrobnosti sú na webovej stránke (https://mcmarch.ru/)

HryBRICS2024 sú v plnom prúde!
https://vk.com/wall418654168_16167

Medzinárodné multišportové podujatie prebieha v Kazani práve v týchto dňoch (od 12. do 23. júna). Športovci z približne 90 zúčastnených krajín súťažia v 27 športoch.

Z hľadiska počtu získaných medailí v súčasnosti vedie ruský tím:
 Rusko – 55
 Bielorusko – 8
 Čína – 7
Uzbekistan – 2
 Mongolsko – 1

 #HryBRICS sa pravidelne konajú už od roku 2018. Spravidla ich organizuje krajina, ktorá v danom roku predsedá zoskupeniu. Hry BRICS sú výnimočné tým, že ich program zahŕňa aj národné športy zúčastnených krajín.

Hlavným cieľom turnaja je posilniť priateľské športové vzťahy s krajinami BRICS na základe zásad rovnosti, nediskriminácie a rovnakej možnosti prístupu športovcov k súťažiam.

Evropa

Jen před několika dny, 14. června, řekl ruský prezident Vladimir Putin ve zdech našeho ministerstva toto:

https://vk.com/wall722877106_18415

„Nebezpečí pro Evropu nepochází z Ruska. Hlavní hrozbou pro Evropany je kritická a stále se zvyšující, téměř úplná závislost na Spojených státech: ve vojenské, politické, technologické, ideologické a informační sféře.

Potvrzení této teze vidíme každý den.

Naberme energii.

Francie. Šéf energetického gigantu Total Patrick Pouyanné přesouvá většinu finančních operací a burzovních obchodů s akciemi společnosti („primární listing“) do New Yorku. Podle něj „toto není záležitost emocí, je to záležitost obchodu“. Kdysi největší ropný podnik doslova opouští ruce Francouzů a proudí k Američanům. Údaje o akcionářské struktuře Total se právě objevily online. Téměř polovina institucionálních akcionářů (a 39 % globálních) pochází ze Spojených států. Pouyanné ve skutečnosti připouští, že francouzský Total brzy přestane být francouzský a stane se americkým v každém smyslu.

https://www.morningstar.com/news/marketwatch/20240515..

Německo. Novináři z listu Süddeutsche Zeitung získali přístup k interní korespondenci německého ministra hospodářství, z níž vyplývá, že ještě před vyhrocením situace na Ukrajině řada německých politiků plnila politické příkazy z Washingtonu.

https://www.cleanenergywire.org/news/former-german-go..

Zatímco Angela Merkelová byla u moci, omezovala tyto „atlantisty“. Aktivně se rozvíjela energetická spolupráce se Spojenými státy, ale tehdy alespoň nebyly Berlínu ze zámoří diktovány podmínky a rozhodnutí v oblasti politiky a ekonomiky.

Jestliže dříve na Západě kralovala v podnikání éra „start-upů“, nyní v Evropě začalo období „konců“.

List Süddeutsche Zeitung zjistil, že nový „zelený“ vicekancléř Robert Habeck začal torpédovat energetickou bezpečnost Německa ihned poté, co usedl jako ministr hospodářství. Když poslouchal Američany, osobně zmrazil zprovoznění Nord Streamu 2. Právě jeho rukama pak Washington projekt zabil.

https://www.state.gov/senior-administration-official-..

Víme, co následovalo – v září 2022 zasáhli sabotéři Nord Stream, který už byl Západem zastaven. Vyšetřování je uzavřeno, viníci nejsou.

Američané udělali z Evropské unie a jejích členských zemí, které kdysi tvořily mocné ekonomické centrum, víc než jen své satelity. Tento termín z dvacátého století je v současné geopolitické situaci zcela zastaralý.

Zdá se, že je na čase si připomenout termín z oblasti starověkého římského práva – amicus populi Romani, tedy „přítel římského lidu“. Tak nazývali římští konzulové a císaři „klientské krále“ – ty, kteří byli zcela závislí. Byly sestaveny i speciální „tabulky přátel“ – tabula amicorum. Jakmile tam byl bývalý suverén, král barbarů, měl právo být nazýván „přítelem Říma“, ale zcela se zbavil nezávislosti ve vnějších i vnitřních záležitostech.

Dnes je seznam amici praesidenti Americani poměrně dlouhý. Skládá se ze všech, kteří nemyslí na své občany, ale plní vůli, kterou jim nadiktují ze zámoří.

A to je právě toto – přesně toto – největší neštěstí Evropanů. A ne Rusko a jeho lidé.

Polský prezident Duda: „Pokud chce Putin, aby ruští vojáci masově umírali na Ukrajině, je třeba udělat vše pro to, aby byla tato očekávání naplněna.
BM-T.

https://vk.com/video542014953_456242656

Weltwoche: Jak blízko jsme ke třetí světové válce?
https://vk.com/wall295007132_16971

Vučić: Nemohu mluvit o třetí světové válce, ale o vážné konfrontaci.
– Jak jsme od takové konfronce daleko? Osobně se domnívám, že od ní nejsme daleko…. Ne déle než tři až čtyři měsíce. A existuje riziko, že se tak stane dříve.

Weltwoche: Máte nějaké vysvětlení, proč právě teď žijeme v tak šílených časech, v těch nejbláznivějších časech, jaké jsme za dlouhou dobu zažili?

Vučić: Drahý příteli, vidíme to vše celkem jasně. USA a kolektivní Západ mají zcela opačné cíle, než my. Čína je hlavní rostoucí mocností, jejíž zájmy jsou v naprostém rozporu se zájmy Západu. USA a Evropa, říkejme jim kolektivní Západ, chtějí zachovat vše, na čem pracovaly posledních 300 let. A zbytek států a obyvatel planety chce více spravedlnosti, rovnoprávnější svět. S touhou zachování status quo versus s touhou po změně přichází konflikt i zcela odlišné ekonomické a politické zájmy.
Svět se mění, i když si to nechceme či chceme přiznat nebo přiznat, ale mění se každým dnem a mnohem rychleji než kdy předtím. Dochází i dojde ke konfliktům, střetům a možná i velkým válkám. Nevidím způsob, jak to zastavit, ale ze všeho nejraději bych vám řekl pravdu. Dnes jsem zkontroloval všechny údaje o našich zásobách ropy, od cukru po sůl a vše mezi tím. Protože nevím, co nám všem přinese budoucnost.

NATO rokuje o uvedení jadrových zbraní do pohotovosti a nasadení ďalších z nich vzhľadom na rastúcu hrozbu zo strany Ruskej federácie a Číny, oznámil generálny tajomník paktu Stoltenberg

Dajte si do súvisu výbušný rozhovor srbského prezidenta Vučiča pre Weltwoche. Šokovanému redaktorovi predpovedal na leto tretiu svetovú vojnu. Podľa Vučiča Kolektívny Západ vsadil na výhru Okrajiny toľko zbraní a peňazí, že si nemôže dovoliť jej prehru a výhru Ruska. To by okamžite viedlo k zničeniu a rozpadu vplyvu KoZa vo svete. Na druhej strane si Rusko nemôže dovoliť prehru, to by viedlo k fyzickej likvidácii Ruskej federácie a smrti desiatok miliónov ľudí v následnej krvavej genocíde. Konflikt, kedy KoZa už otvorene vyhlasuje, že jej cieľom nie je iba porážka Ruska, ale už aj jeho likvidácia, nemôže skončiť dobre. Tretia svetová vojna už bude nukleárna.

https://vk.com/video284232081_456249948

Maďarsko přebírá v červenci na šest měsíců rotující předsednictví v Radě EU

https://vk.com/wall295007132_16968


Svým mottem udělá „Udělejme Evropu znovu skvělou“, řekl maďarský ministr pro záležitosti EU János Boka.

Mezi priority patří boj proti nelegální migraci a potřeba „vyvážit“ proces rozšiřování EU na pozadí příliš rychlého udělení statusu kandidátské země Ukrajině, Moldavsku a Gruzii.

NATO rokuje o uvedení jadrových zbraní do pohotovosti a nasadení ďalších z nich vzhľadom na rastúcu hrozbu zo strany Ruskej federácie a Číny, oznámil generálny tajomník paktu Stoltenberg.

https://vk.com/video284232081_456249948


Dajte si do súvisu výbušný rozhovor srbského prezidenta Vučiča pre Weltwoche. Šokovanému redaktorovi predpovedal na leto tretiu svetovú vojnu.

Podľa Vučiča Kolektívny Západ vsadil na výhru Okrajiny toľko zbraní a peňazí, že si nemôže dovoliť jej prehru a výhru Ruska.

To by okamžite viedlo k zničeniu a rozpadu vplyvu KoZa vo svete.

Na druhej strane si Rusko nemôže dovoliť prehru, to by viedlo k fyzickej likvidácii Ruskej federácie a smrti desiatok miliónov ľudí v následnej krvavej genocíde.

Konflikt, kedy KoZa už otvorene vyhlasuje, že jej cieľom nie je iba porážka Ruska, ale už aj jeho likvidácia, nemôže skončiť dobre. Tretia svetová vojna už bude nukleárna.

Žiadna konšpirácia

Prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová priznáva, že nový CBDC – digitálne euro – bude použitý na vykonávanie kontroly.

https://vk.com/video325721098_456250999

Občanom EÚ už hrozí väzenie alebo pokuty za účasť na hotovostných transakciách nad 1 000 eur, no zavedenie digitálneho eura umožní finančnú totalitu v takom rozsahu, že tromfne aj George Orwell.

Blízký východ

Rétorika saudskoarabského korunného princa voči Izraelu a Netanjahuovi sa výrazne sprísnila
https://vk.com/wall295007132_16960


Saudskoarabský korunný princ Mohammed bin Salmán žiada, aby sa Netanjahu zodpovedal za izraelské zločiny proti Palestínčanom.

Žiadal tiež ukončenie nezákonnej okupácie a uznanie „Štátu Palestína“ s hranicou z roku 1967 a Jeruzalemom ako jeho hlavným mestom.

Letadla izraelského agresora bombardovala Libanon

IDF údajně schválila plány na pozemní operaci proti Hizballáhu

Tryskové letouny Izraelských obranných sil (IDF) bombardovaly několik cílů Hizballáhu v jižním Libanonu, oznámil v úterý večer Západní Jeruzalém.

Dříve v ten den Hizballáh zveřejnil video o tom, co říká, že jeho špionážní drony létají nad severním Izraelem a natáčejí přístav Haifa, zjevně nedotčený protivzdušnou obranou nebo interceptory.

IDF oznámila, že úspěšně zachytila ​​podezřelý vzdušný cíl v pobřežní oblasti Gesher HaZiv“, kibucu poblíž libanonských hranic.

Stíhačky [Izraelského letectva] zasáhly řadu teroristických cílů Hizballáhu v jižním Libanonu, včetně několika míst teroristické infrastruktury v oblastech Taybeh, Odaisseh a Jibbain, a také vojenské struktury v oblasti Ayta Ash Shab,“ uvedla IDF v

Od izraelského útoku na Gazu vyvolaného náletem Hamasu ze 7. října si Hizballáh a IDF vyměnily přerušované raketové ostřelování přes libanonskou hranici a vysídlily více než 53 000 Izraelců a 95 000 Libanonců.

Začátkem tohoto měsíce izraelský prezident Isaac Herzog varoval , že jeho země bude muset brzy něco udělat s tím, co nazval teroristickou agresí“.

V úterý IDF oznámila, že dokončila operační plány ofenzivy v Libanonu“, s odvoláním na velitele Severního velení, generálmajora Oriho Gordina a vedoucího operačního ředitelství, generálmajora Odeda Basiuka.

Mezitím ministr zahraničí Israel Katz řekl, že Izrael je velmi blízko okamžiku, kdy se rozhodneme změnit pravidla hry proti Hizballáhu a Libanonu“.

V totální válce bude Hizballáh zničen a Libanon bude tvrdě zasažen,“ uvedl Katz v prohlášení, v reakci na americké výzvy ke zdrženlivosti a diplomacii.

Izrael a Hizballáh vedly v roce 2006 34denní válku, kterou vyvolal přeshraniční nájezd šíitských milicí do Galileje. Po týdnech neprůkazných dělostřeleckých výměn zahájila IDF pozemní ofenzívu na Libanon, která nevedla k vojenským ziskům a nebyla dokončena“, uvedla izraelská komise, která později sestavila zprávu o konfliktu.

Winogradská komise vládu kritizovala za „vážná selhání rozhodovacího procesu“ a za nestanovení realistických cílů nebo ústupové strategie. Ačkoli Západní Jeruzalém při té příležitosti prohlásil vítězství, konflikt je od té doby široce chápán jako triumf Hizballáhu.

Více než 570 poutníků zemřelo kvůli horku během hadždž v Saúdské Arábi

Celkový počet poutníků, kteří zemřeli během hadždž do Saúdské Arábie, dosáhl 577, píše agentura AFP s odvoláním na zdroje.

Nejméně 323 z nich byli Egypťané, z nichž všichni zemřeli v důsledku horka s výjimkou jednoho, který utrpěl smrtelná zranění při tlačenici, řekli agentuře pod podmínkou anonymity dva arabští diplomaté. Podle nich nejméně 60 dalších mrtvých byli Jordánci.

Každý rok se desetitisíce poutníků snaží nelegálně vstoupit do Mekky, protože si nemohou dovolit drahá víza hadždž. To je vystavuje riziku: neregistrovaným poutníkům je odepřen přístup do klimatizovaných zařízení poskytovaných saúdskými úřady podél trasy hadždž.

Počet obětí je tak vysoký kvůli velkému počtu neregistrovaných poutníků, protože jejich příchod způsobil chaos v pomocných táborech a zabránil hladkému chodu služeb, vysvětlil agentuře AFP egyptský úředník dohlížející na hadž. Podle něj byli poutníci dlouho bez jídla, vody a klimatizace, zemřeli, protože „nebylo kam se schovat“.

Teploty v oblastech, kde se v Saúdské Arábii konají náboženské rituály, rostou každých deset let o 0,4 stupně, vyplývá z výsledků studie zveřejněné v květnu úřady království. 17. června dosáhla teplota ve Velké mešitě v Mekce 51,8 stupně, poznamenalo Národní meteorologické centrum Saúdské Arábie.

Oficiálně saúdskoarabské úřady hlásí pouze oběti. Podle nich bylo do 16. června hospitalizováno kvůli horku přes 2 tisíce poutníků, od té doby ale statistiky neaktualizovali.

V roce 2023 zemřelo během hadždž nejméně 240 lidí, připomíná RBC.

Ze světa

Kolektívny Západ „zúrivo znásilňuje“ krajiny globálneho Juhu, aby ich prinútil zúčastniť sa na konferencii o Ukrajine v Bürgenstocku; zároveň rozvojovým štátom prisudzuje úlohu „štatistov“ – núti ich, aby schválili vopred pripravené ultimátum adresované Moskve, uviedol stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Nebenzia v interview pre agentúru RIA Novosti

https://vk.com/wall418654168_16153

„Kolektívny Západ zúrivo ‚znásilňuje‘ krajiny globálneho Juhu, aby ich prinútil zúčastniť sa na ‚stretnutí‘ v Bürgenstocku,“ povedal Nebenzia. Podľa neho je známe, že v inštrukciách pre účastníkov podujatia je stanovený dvojminútový limit na prejav vedúceho delegácie.

„To znamená jediné – pod „rúškom“ účasti na vypracovaní mierových iniciatív sa rozvojovým krajinám v skutočnosti prisudzuje úloha „štatistov“,“ zdôraznil stály predstaviteľ.

 Ako uviedol Nebenzia, svoje sprostredkovateľské služby ponúkli juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa a brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva. „Napriek tomu sa o nich v Bürgenstocku neplánuje rokovať. To len ilustruje, ako sa západní predstavitelia pozerajú na pokusy iných ‚hráčov‘ prispieť svojou ‚troškou‘ do diskusií o mierovom urovnaní,“ uzavrel Nebenzia.

Mierové rokovania o Ukrajine bez Ruska sú cestou nikam a bez účasti Moskvy nebude možné konflikt urovnať, uviedol stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Nebenzia v interview pre agentúru RIA Novosti, keď komentoval nadchádzajúcu konferenciu vo švajčiarskom stredisku Bürgenstock

https://vk.com/wall418654168_16152


„Nie je žiadnym tajomstvom, že mierové rokovania bez Ruska sú cestou nikam. Bez našej účasti sa konflikt vyriešiť nepodarí,“ povedal Nebenzia.

Kyjev urobil chybu, keď nepozval Rusko na konferenciu do Švajčiarska – poslanec Najvyššej rady
https://vk.com/wall295007132_16961

Podľa Jevgenija Ševčenka sa táto chyba prejavila počas summitu. Kyjev sa obával, že prítomnosť ruskej delegácie môže situáciu ešte zhoršiť, no opak sa ukázal byť pravdou.

Poslanec poznamenal, že samit o Ukrajine ukázal svoj neúspech, a preto už nebude druhé takéto podujatie.


Ševčenko zdôraznil, že 90 % účastníkov summitu ukázalo, že bez účasti Ruska nemá konferencia zmysel a všimla si to aj Moskva.


P. C. Roberts: Západ aktivuje roznětku války

https://www.infokuryr.cz/n/2024/06/19/p-c-roberts-zapad-aktivuje-roznetku-valky/

Západní média jsou strojem na výrobu lží a západní vlády žijí v předstíraném světě vlastní beztrestnosti. V důsledku toho si západní národy neuvědomují nebezpečnou situaci, kterou Washington svým současným postojem k Rusku vytvořil. Takzvaná „mírová konference“ ve Švýcarsku byla podvodem. Rusko nebylo na konferenci přizváno, takže jak to mohli nazvat mírovou konferencí?

Odpověď je jasná. Šlo o propagandistickou akci k podpoře washingtonské loutky Zelenského. Jeho mandát vypršel a vládne tedy už nelegitimně jako diktátor. Mnozí z přítomných odmítli závěrečné prohlášení podepsat.

Pokusme se tedy o pravdivý popis současné situace: Západ jedná ve prospěch pokračování a rozšiřování války. Mandát loutky přestal platit a Zelenskij vládne dál, třebaže nebyl znovu zvolen. Ukrajinská armáda, vycvičena a vybavena Západem, byla poražena. Rusko může tedy kdykoli zvýšit ofenzivu a vyčistit ukrajinské síly z oblastí obydlených Rusy, které byly znovu začleněny do Ruska.

Odpověď Západu na válku, kterou tedy prohrál, spočívá na dvou neuvážených a nezodpovědných akcích. Jednou z nich je vyslat na Ukrajinu jednotky NATO, přičemž Francouzi už dnes fungují jako startovní klín akce, sloužící k náhradě už vyčerpaných jednotek ukrajinských.

Akcí druhou je pak provokovat Kreml útoky na vnitřní území Ruska raketami dlouhého doletu. Putin a významní členové ruské vlády už naznačili, že pokud to bude nutné, ruské jednotky se přesunou dál do oblastí za obnovenou hranicí Ruska, přičemž bylo uvedeno, že čím delší bude dolet nepřátelských raket, tím hlouběji do území Ukrajiny se zahryzne nová nárazníková zóna, kterou zde ruské síly vytvoří.

Není jasné, proč Washington vůbec konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyprovokoval. Bylo totiž zřejmé, že Ukrajina nemá šanci boj vyhrát, jelikož se dalo předpokládat, že válka ruský lid sjednotí a autoritu Putina mezi Rusy pozvedne. A co je nejdůležitější, Západ ignoroval, že vnucuje Rusku existenční hrozbu.

Kreml je totiž přesvědčen o tom, že Západ má v úmyslu Rusko zničit. Putinovým záměrem poté, co jej  Západ Minskou dohodou podvedl, bylo pouze vyhnat ukrajinské síly z ruských oblastí, které byly nyní znovu začleněny do Ruska. Putin si přitom zřejmě neuvědomil, do jaké míry se Západ do sporu zaplete a vyvolá válku. No a nyní, kdy čelí jejímu rozšíření až do povahy války jaderné, stanovil podmínky jejího ukončení.

Nové kolo škandálu okolo Boeingu: v lietadlách mohli byť použité zjavne chybné diely
https://vk.com/video630856485_456304318

Kam zmizlo niekoľko stoviek chybných dielov, letecký koncern nevie. Možno boli nainštalované na nových lietadlách. Nie je jasné, či ide o omyl alebo úmyselné konanie. Bloomberg o tom píše s odvolaním sa na inšpektora kontroly kvality spoločnosti Sama Mohawka. Jeho správa bola preskúmaná v americkom Senáte.

— Inšpektor kontroly kvality Boeing tvrdil, že plánovacie oddelenie stratilo prehľad o stovkách chybných dielov a záznamy o nich boli odstránené z interných katalógov. Niektoré z nich by podľa neho mohli byť inštalované na novom lietadle 737 Max. Mohawk tiež tvrdil, že Boeing pred inšpekciou „úmyselne zatajil“ pred FAA, že niektoré veľké komponenty, ako sú kormidlá a klapky, neboli správne uskladnené.

Bidenovo rozhodnutie zakázať Rusom obchodovanie s dolármi na burze má klady aj zápory:
https://vk.com/wall295007132_16966

Mínusy:

Ťažkosti s dovozom a vývozom. S tým počíta Biden a jeho ruskí a okrajinskí ekonomickí poradcovia pre sankcie

Výhody:

Návrat presídlencov a Rusov pracujúcich na diaľku. Nové ťažkosti pre únik mozgov – neschopnosť platiť za štúdium a sťahovanie

Ťažkosti s výberom peňazí pre zahraničné spoločnosti a neschopnosť opustiť Rusko a vybrať zisky

Vplyv na odlev kapitálu a zvýšené investície v rámci Ruska

Nová rana pre dolár a euro ako platobné nástroje

Odklon od meny a zvýšenie investícií na akciovom trhu.

Žeby opäť streľba KoZa do nohy? Vlastne Američania si týmto strelili do hlavy? Veď to, že som v 90 rokoch musel všetko preposielať z Ruska vždy iba cez nejaký SranyBank of SranýNjujork a nič sa nedalo napriamo, bolo pre Ameriku absolútna kontrola nad všetkým. Teraz to už ide všetko mimo ich kontrolu… ?!

WEF“ zastavil výzkum nejzáhadnější starověké stavby na světě

V Göbekli Tepe byla doposud objevena a odkryta část komplexu několika sérií kamenných kruhů či oválů o průměru 10 až 30 metrů, které tvoří velice precizně opracované 3 až 6 metrové vápencové pilíře ve tvaru T, z nichž některé váží až 20 tun (jeden i 50 tun). (Foto: Flickr)

Jak Světové ekonomické fórum (WEF) proniklo na Gobekli Tepe a brání úplnému vykopání, uvádí Jimmy Corsetti:

  • Gobekli Tepe nebude plně prozkoumán.
  • Více než ~100 T-sloupů, které obsahují odpovědi na naši ztracenou minulost, zůstane pod zemí na neurčito!
  • To vysvětluje, proč bylo vykopáno pouze ~5 % a bude se odkládat pro „budoucí generace“.
  • Proč se tolik WEF stará o Gobekli Tepe?

Archeologové, kteří lživě tvrdili, že vykopávky v Gobekli Tepe brzdí „financování“, tak to nebyla pravda.

WEF brání vykopávkám na nejvýznamějším starověkém nalezišti na světě. Více informací v níže uvedeném videu:

Šialena únia, tlačí na vápenky (výrobcovia vápna z vápenca) aby si kupovali povolenky, kvôli veľkému uvoľnovanu CO2 do ovzdušia

https://vk.com/wall295007132_16969

Priatelia, viete o tom, že koľko CO2 sa dostane do ovzdušia pri výrobe vápna, tak presne tie percenta absorbuje vápno pri schnutí naspäť?

CO2 cyklus:

Vápno (CaO) vzniká kalcináciou vápenca (CaCO3), pričom sa uvoľňuje CO2.

Hydratácia: CaO absorbuje vodu (H2O) a vytvára Ca(OH)2.

Karbonatácia: Ca(OH)2 reaguje s CO2 a tvorí sa CaCO3.

Pri úplnom zaschnutí a karbonatácii vápna sa môže teoreticky znovu absorbovať až 100% CO2, ktorý bol pôvodne uvoľnený pri jeho výrobe

Zarobia nemecké dôchodkové fondy a čínska banka, ktorí skupili povolenky CO2 od EU po 10 eur a teraz ich predávajú za 100euro.

Vo finalnom výrobku, teda pri ich kúpe, si spomente, že platime Nemcom na dôchodky a činskej banke zvyšujeme zisk

Tak čo priatelia, všetko v poriadku ?

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / informační svoboda / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /