3.7.2025 - Martin Marcikán

2025-07-02 Zprávy bez cenzury

Zprávy bez cenzury 02.07.2025

Ničemu zde nevěřte, vše si ověřujte. Máte neomezený zdroj informací.“

Válka je vůl, a zabíjení lidí lidmi je svinstvo.“

Z domova

Dienstbierova pomsta

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2025-07-01&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medium%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_1.7.2025

Jiří Dienstbier, Martin Netolický, Petr Vícha, Václav Votava, Miroslav Poche a další současní či bývalí politici, kteří zabouchli dveře od SOCDEM kvůli její snaze spojit síly se Stačilo!, budou brzy stát před otázkou, koho v říjnu volit. Někteří z nich si nepochybně vyberou Piráty/Zelené nebo STAN a možná dokonce jednoho či druhého veřejně podpoří. Kolik voličů SOCDEM je bude následovat, je klíčovou otázkou nejen pro Stačilo! (pokud SOCDEM přijme na palubu), ale také pro hnutí ANO. Hlavním cílem Andreje Babiše při podpoře spojení obou levicových politických subjektů je, aby 2–4 % hlasů SOCDEM nepropadlo. Cílem jeho politických rivalů v původní vládní koalici vedené premiérem Fialou musí být totéž, jen s tím rozdílem, že se musí pokusit co nejvíce z těchto 2–4 % získat pro svoji stranu. Škodolibou pomstou Dienstbiera a ostatních odcházejících ze SOCDEM by bylo, kdyby se jejich bývalá strana po zopakování Fierlingerovské zrady z roku 1948 ani tak do Sněmovny nedostala.

Dýpfejk – Vidlákovy kydy

https://vk.com/wall425119000_43217

Převzato a 100% souhlasím – Na slovíčko přátelé


Projela a poslechla jsem si několik videí z cesty českého ,,nácka Rakušana do zahraničí, především do Velké Británie.
Jeho předvolební turné po evropských zemích s úmyslem oslovit co nejvíce českých emigrantů trvale žijících v zahraničí a jejich potomků, aby volili jeho stranu a když už ne jeho , tak české nacistické strany jako je ODS, Lidovci, TOP 09 a samozřejmě Piráti a STAN.
Pozornost jsem věnovala hlavně jeho diskuzi se slovenským občanem v Anglii, který se snažil obhájit postoj Slovenska směrem k Ruské federaci a návaznost na čerpání plynu a podobně a pak také vylíčil zvěrstva Banderovců na Slovensku a připomněl útok ukrajinských nacistů na Dům odborů v Oděsse a víte co mu ten český odporný nácek Rakušan odpověděl?

Začal se ohánět Vrběticemi, kde Rusové podle něj údajně zabili až dva občany České republiky a zcela zamítl úvahu o tom, že na tom mohly být účastny tajné služby Ukrajiny.
Rakušan se naprosto přestal ovládat a závěrem řekl, aby slovenský občan ponechal na našich občanech, kteří si sami rozhodli, ano čtete dobře, my jsme podle Rakušana rozhodli sami, na čí straně chceme stát či se chceme postavit.
Navíc se snažil toho diskutujícího zesměšnit tím, že on má přece státnice a že pochybuje, že pán vůbec ví, co je to fašismus.
Tak tedy za mne špinavý nacisto Rakušane:
Je naprosto jedno jestli někdo umí definovat fašismus nebo nacismus, ty v jedné své osobně si obojí.


Když si svého času na svých stránkách, kam už dnes nemám přístup, ač jsem vždy psala slušně, napsala, zda stejně jako je ti líto ukrajinských dětí, je ti líto také dětí ruských si mi odpověděl, že Rusové neznají cenu života.

Nepřímo si mi tak odpověděl, že ruský život je ti na prosto jedno, ano protože nacistům nebo fašistům jsou a byly životy Slovanů opravdu naprosto jedno, proto také stavěli koncentrační a vyhlazovací tábory a vypalovali vesnice nejen v bývalém SSSR, ale po celé Evropě.
Řekl si, že ve Vrběticích zabili Rusové dva naše občany a já se ptám, kolik těch mrtvých zůstalo za tebou Rakušane v tvých kauzách jako je například ,, Dozimetr“ nebo střelba na Filozofické fakultě a mohla bych pokračovat.


Může mít v naší zemi někdo ruce víc od krve než ty Rakušane? A nejen od té české, ale také od té ukrajinské, protože ty si takový zmetek, že tady se stavíš jako mecenáš Ukrajinců a přitom se zasazuješ o posílání zbraní a munice na Ukrajinu a tím i zabíjení jejich krajanů.
Budu se opakovat, ale musím znovu napsat a za tím si stojím a kdykoliv a kdekoliv si to obhájím: Rakušan je největší zlo na české politické scéně od listopadu 1989! Typický a zákeřný český uvozhřený nácek, který sice dokázal pověsit na budovu Ministerstva vnitra Putinovu hlavu v černém pytli na mrtvoly, ale při diskuzi s Rédovou přiznal, že se Ruska bojí a ano Rakušane máš proč se bát!


Obracím se na všechny slušné lidi naší republiky a je naprosto jedno zda jsou pravičáci či levičáci, při volbách, prosím, přemýšlejte.


Rakušan je totiž to největší zlo, které nás při jeho zvolení či volbě jeho strany zatáhne do války.

Není to Rusko, ale Rakušan, který je schopen obětovat celý národ pro svoje ambice a svoji předsudečnou nenávist ke všemu ruskému a k Rusku jako takovému a nechtějte vědět co si s jeho nenávistí spojujo.
RAKUŠAN JE ZLO, ZRŮDNÉ, ODPORNÉ, NENÁVISTNÉ A ZÁKEŘNÉ ZLO

Banderovci zabíjeli lidi na Slovensku!

https://vk.com/wall295007132_25894

Vít Rakušan se tvrdě pohádal se Slovákem v Londýně. Český ministr vnitra a předseda hnutí STAN na tzv. debatách bez cenzury v zahraničí narazil na nepohodlné dotazy o nátlaku na Slovensko a řádění banderovců proti civilistům.

Rakušan, který si vyrazil do Londýna s tím, aby lovil korespondenční hlasy v nadcházejících sněmovních volbách, byl konfrontován slovenským občanem momentálně žijícím ve Velké Británii.

Slovák poukázal na to, že Slovensko má těsné ekonomické vazby s Ruskem co se týče průmyslu a energetiky a nepovažuje za vhodné zavedení nekonečných sankcí, kvůli kterým Slováci budou muset nakupovat drahý plyn.

Padla řeč i o postoji české a slovenské vlády vůči konfliktu na Ukrajině a ukrajinským neonacistům. Slovák připomněl, že před ukončením druhé světové války banderovci utíkali před Rudou armádou na Západ a vraždili civilisty na Slovensku. Dodal, že současní ukrajinští nacionalisté jsou pohrobky tehdejších banderovců a že mohou za vypuknutí války na Ukrajině.

Jako příklad uvedl i požár v Domě odborů v Oděse v roce 2014, kde ukrajinští nacionalisté upálili ruskojazyčné civilisty.

Sledujte @neCT24  | 42TČen

Bitcoinová kauza je „zrcadlo nejenom pro ministerstvo spravedlnosti, ale obecně pro stát“, říká Decroix

https://www.epochtimes.cz/2025/07/01/bitcoinova-kauza-je-zrcadlo-nejenom-pro-ministerstvo-spravedlnosti-ale-obecne-pro-stat-rika-decroix/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Podle ministryně Decroix udělal v Jiřikovského kauze s bitcoiny chybu krajský soud.

Nově jmenovaná ministryně spravedlnosti říká, že do podzimních voleb je reálné zodpovědět pouze část otázek v takzvané bitcoinové kauze a podniknout kroky k tomu, aby se v oblasti justice a vlády podobné scénáře již do budoucna nemohly opakovat.

Celá věc se točí okolo osoby Tomáše Jiřikovského, který byl odsouzen na devět let za prodej drog, nelegální držení zbraní a krádeže bitcoinů. Byl propuštěn přibližně v polovině výkonu trestu a soudně se domohl navrácení zašifrované a policií zabavené elektroniky, kde měl pravděpodobně přístupová hesla k bitcoinovým účtům. Z nich daroval ministerstvu spravedlnosti bitcoiny v hodnotě jedné miliardy korun.

Otazníky nad původem bitcoinů a důvodná podezření, že mohou pocházet z trestné činnosti, stály post bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Nová ministryně si vzala za úkol objasnit veřejnosti detaily časové osy událostí souvisejících s kauzou.

Ta kauza ukazuje zrcadlo nejenom pro ministerstvo spravedlnosti, ale obecně pro stát… zjišťujeme, že s tím úplně neumíme nakládat jako stát obecně, nejenom jako jedna instituce,“ uvedla Decroix.

Chtěla bych, abychom znali původ těch bitcoinů, abychom měli odpověď na otázku, jestli jsou takzvaně ‚špinavé‘ nebo ‚čisté‘, jestli je to výnos z trestné činnosti nebo není,“ dodává ministryně.

Do voleb je podle Decroix reálné nalézt odpovědi na to „kdy a kdo si v rámci časové osy měl položit (a položil) otázku: ‚neměli bychom si ověřit původ toho daru?‘“. Skutečnost, že se toto ověření nestalo, je podle ministryně „alfa a omega celého případu“.

Dejte Ministerstvu obrany víc peněz, hospodařit přece umí …

https://vk.com/wall295007132_25892

Teď je to miliarda, ale Národní rozpočtová rada odhaduje, že v průběhu roku 2025 mohou dluhy pojišťovny narůst až na 2,9–3 miliardy korun. Jeden z důvodu je i to, že naše vojsko je kromě generálů plné taky důchodců nebo skoro důchodců a ty dva mladý vojáci to nestíhají platit. To se bude válčit s Rusem .
Ale nejen Vojenská pojišťovna. Celý systém veřejného zdravotního pojištění v ČR je v deficitu, který v roce 2024 dosáhl přibližně 8 miliard korun a v roce 2025 se schodek ještě zvýší!

Perlička je, že prý „pravicový“ premiér a ministr zdravotnictví dopustili, že pojišťovny musí platit více než přijímají na pojistném a už vyčerpaly rezervy!

A jestli měl Válek stejný přehled o výdajích na zdravotní péči Ukrajinců, jako měl u vyplácení jejich sociálních dávek Jurečka, no tak chápu, že jedinej, kdo chce být opravdu znovu zvolenej je Fiala, protože ten o ničem neví. Těm chytřejším z nich je jasný, že dát tohle do pořádku bude hodně nepopulární.
Nemůže někdo ministryni obrany darovat nějaký bitcoiny. Někdo potřebuje vyprat bitcoiny. Vyprat Bitcoiny.


Pavel Šik

Zadlužení České republiky je poloviční oproti průměru Evropské unie

https://www.epochtimes.cz/2025/07/01/zadluzeni-ceske-republiky-je-polovicni-oproti-prumeru-evropskeunie/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Míra zadlužení České republiky se pohybuje na přibližně poloviční úrovni oproti průměru Evropské unie. Hospodaříme přitom nejlépe ze všech zemí Visegrádské čtyřky. V roce 2024 jsme se zadlužovali třikrát pomaleji než Polsko a více než dvakrát pomaleji než Maďarsko a Slovensko.

Hospodaření sektoru vládních institucí v prvním čtvrtletí 2025 skončilo ve schodku 73,6 miliardy korun, což představuje meziroční zhoršení o 10,7 miliardy korun. S přebytkem 33,8 miliardy korun hospodařily místní vládní instituce. Naopak ústřední vládní instituce hospodařily se schodkem 105,7 miliardy korun.

Míra zadlužení veřejného sektoru v prvním čtvrtletí 2025 meziročně vzrostla o 0,3 procentního bodu na 43,4 procenta. Dosahuje přibližně poloviční úrovně oproti průměru zemí Evropské unie. Absolutní výše dluhu vládních institucí meziročně vzrostla o 202,0 miliardy korun na 3 539,1 miliardy korun.

Česká republika vytváří relativně nízké deficity ve srovnání s dalšími zeměmi Visegrádské čtyřky. Podle aktuálních údajů Eurostatu za rok 2024 činil vládní deficit naší země 2,2 procenta HDP. Maďarsko dosáhlo deficitu 4,9 procenta HDP, Slovensko 5,3 procenta HDP a Polsko 6,6 procenta HDP.

Chce být Babiš premiérem?

https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2025-07-02

Právníci a analytici vedou debaty o tom, zda má prezident Petr Pavel kvůli soudnímu rozhodnutí o Čapím hnízdě možnost nepožádat Andreje Babiše o sestavení příští vlády, i když ANO bude mít k dispozici dostatečný počet poslaneckých hlasů, ale méně pozornosti se věnuje tomu, zda Babiš o funkci předsedy vlády skutečně stojí. V prosinci pro Deník prohlásil (v 9. minutě), že premiérem samozřejmě být chce a že své majetkové záležitosti vyřeší podle zákonů České republiky. Od té doby ale ani v nejmenším nenaznačil, jak přesně to chce udělat, aby neporušoval zákon o střetu zájmů. Mohl by třeba prodat Agrofert nebo jeho části, které dostávají české a evropské dotace, převést holding na své děti, dohodnout se s budoucími koaličními partnery na změně zákona o střetu zájmů či vymyslet novou strukturu, u které by se vlk nažral a koza zůstala celá. Anebo by si Babiš mohl Agrofert prostě nechat a premiérské křeslo předat Karlu Havlíčkovi. Přesně to totiž v soukromých rozhovorech říká, že udělá. Ale to je pro Babiše typické. Jen on skutečně ví, co má za lubem.

Pacient se zase předvedl. Česko prý nekupuje předražené zbraně. F-35 dokonce kupujeme na 50 let dopředu…

https://vk.com/video56365713_456243588

SVO RF na Okrajině

Ruská bojová skupina Centr zlikvidovala za posledních 24 hodin až 500 ukrajinských vojáků.

https://vk.com/wall-159853076_35549

Další prohlášení ruského ministerstva obrany:

Ztráty ukrajinských vojáků dosáhly 500 vojáků, obrněného vozidla HMMWV a obrněného vozidla MaxxPro vyrobeného v USA a také 11 pick-upů.

Ruská skupina Západ zlikvidovala za dané období přes 220 ukrajinských vojáků a bojová skupina Vostok až 215 ukrajinských vojáků.

Ruské ozbrojené síly provedly letecké údery na ukrajinskou vojenskou infrastrukturu na 148 místech s použitím taktického letectva, dronů a raket.

Systémy protivzdušné obrany sestřelily tři britské letecké střely Storm Shadow, pět amerických naváděných leteckých pum JDAM, tři americké raketové systémy HIMARS MLRS a 173 bezpilotních letounů s pevnými křídly.

SputnikInt

Ukrajinský režim zahájil smrtící útok dronů na LLR, zranění civilisté

https://vk.com/wall-159853076_35551

Ukrajinské síly provedly rozsáhlý noční útok dronů na Luhanskou lidovou republiku (LLR), přičemž na obloze bylo detekováno až 40 bezpilotních letadel, uvedl vůdce LLR Leonid Pasečnik.

Systémy protivzdušné obrany zachytily a zničily 35 dronů.

V Luhansku zasáhly trosky sestřelených dronů ropný sklad a obytné oblasti. Zraněna byla civilistka, které je poskytována lékařská péče.

SputnikInt

Tohle v našich médiích nikdy neuvidíte!

https://vk.com/wall295007132_25899


rumble.com/v12w2th-to…

Margarita Simonjan ve videu hovoří o válce na Ukrajině od r. 2014 a o „Gorlovské madoně“, kterou ukrajinští nacisté zabili i s jejím malým dítětem- Článek o ní i s mnoha otřesnými fotografiemi zde:
xn—90aukhw.xn--p1ai/sk/mat-gor…


Matka Gorlovskej Madony napísala list matke Porošenkových detí. Prečo zomrela Gorlovská madona?

Ruská federace

Podľa predbežných údajov ozbrojené formácie Ukrajiny po prvýkrát použili proti civilným cieľom v DĽR rakety dlhého doletu Storm Shadow, oznámil TASS veľvyslanec pre osobitné úlohy MZV Ruska Rodion Mirošnik, keď komentoval ostreľovanie Donecka v pondelok.

https://vk.com/wall418654168_21065

„Podľa predbežných údajov je to prvý prípad použitia rakiet triedy vzduch-zem s dlhým doletom Storm Shadow zo strany ozbrojených formácií Ukrajiny proti civilným cieľom v DĽR,“ povedal Mirošnik.

Dodal, že vzhľadom na to, že územie republiky je permanentne ostreľované zo strany ozbrojených formácií Ukrajiny, „toto ostreľovanie nebolo ojedinelé z hľadiska počtu obetí alebo škôd.“

tass.ru/armiya-i-o…

Pri útokoch ukrajinských ozbrojených síl bolo za minulý týždeň zranených takmer 90 civilistov mnohých regiónov Ruskej federácie, vrátane troch detí, päť ľudí bolo zabitých. TASS o tom informoval veľvyslanec pre osobitné úlohy MZV Ruska Rodion Mirošnik.

https://vk.com/wall418654168_21063

V dôsledku ostreľovania nacistov bolo za posledný týždeň zranených 92 civilných obyvateľov: zranených bolo 87 ľudí vrátane 3 neplnoletých, 5 ľudí bolo zabitých,“ povedal.

Podľa neho bol najvyšší počet civilných obetí zaznamenaný v Doneckej ľudovej republike, Kurskej a Chersonskej oblasti.

Mirošnik upresnil, že minulý týždeň ukrajinské jednotky zaútočili na územie Ruskej federácie pomocou dronov, delostrelectva a salvových raketometov. Celkovo ukrajinské ozbrojené sily za týždeň vystrelili na ruské subjekty takmer 2,2 tisíc rôznych druhov munície, z ktorých väčšina bola západnej výroby, zdôraznil predstaviteľ ruského ministerstva zahraničných vecí.

Územie Luhanskej ľudovej republiky je úplne oslobodené, uviedla hlava LĽR Leonid Pasečnik vo vysielaní Prvého kanálu.

Doslova pred dvoma dňami prišla správa o tom, že územie Luhanskej ľudovej republiky je úplne oslobodené, [na] 100%,“ povedal Pasenčik.

tass.ru/armiya-i-o…


Rusko: ,,Pokud je rodičovství profesí, měl by existovat plat“:

https://vk.com/wall295007132_25904

ode dneška v Nižegorodské oblasti je matkapitál jeden milion rublů za každé narozené dítě, s přihlédnutím k federálním platbám. Částka z regionu závisí na pořadí dítěte. Základní příjem rodičů lze pobírat ve formě měsíčních „platů“ a počínaje druhým – ve formě cílených plateb.
Spolu s tím začal region vydávat novorozenci dar od gubernátora ve formě certifikátu v nominální hodnotě 20 tisíc rublů na nákup dětského zboží na Ozónu.
„Naše projekty se staly prvními v zemi, kde stát skutečně vyplácí všem rodičům mzdu, poskytuje skutečnou finanční podporu a svobodu volby při využití finančních prostředků – ať už jde o hypotéku, vzdělání nebo nákup zboží potřebného pro dítě,“ uvedl Jevgenij Žuravlev, ředitel Institutu demografického rozvoje.

Svetové spoločenstvo musí seriózne pristupovať k údajom Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva o zabíjaní a mučení neozbrojených ľudí a zajatých ruských vojakov príslušníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny a odsúdiť kyjevský režim. Uviedla to splnomocnenkyňa pre ľudské práva v Ruskej federácii Taťjana Moskaľkovová.

https://vk.com/wall418654168_21066

Vyzývame svetové spoločenstvo, aby so všetkou vážnosťou pristupovalo k faktom prezentovaným v správe, prijalo účinné opatrenia na odsúdenie kyjevského režimu, ktorý je vo svojich metódach otvorene teroristický a vo svojej podstate rasistický,“ napísala Moskaľkovová na svojom Telegram kanáli.

tass.ru/politika/2…

Čtyři z osmi Rusů zadržených v Baku byli místním soudem zatčeni na 4 měsíce

https://vk.com/wall295007132_25902

Soudní řízení proti dalším dvěma ruským občanům stále probíhá, uvedla ázerbájdžánská tisková agentura ARA;

Na fotografiích jsou záběry ze soudu v Baku, kam byli zadržení předvedeni. Muži jsou silně zbití, mají modřiny, podlitiny a stopy krve;

Mezi těmi, které v Ázerbájdžánu zadržely místní bezpečnostní složky, jsou zaměstnanci Sputniku Ázerbájdžán, a také ruští IT specialisté – vývojář Dmitrij Bezuglyj, a Anton Dračiov, jeden ze zakladatelů internetové čistírny Airo. Zadržen byl také 35letý turista Alexander Vaissero, který byl náhodou v Baku na dovolené;

Rusové jsou obviněni z „pašování drog“ a „kybernetického podvodu“.

Evropa

Ekonomický kolaps Ruska není v našem zájmu“ – český prezident Petr Pavel prozradil, jak požádal Trumpa, aby „jemně“ zatlačil na Rusko.

https://vk.com/wall295007132_25901

‚Mluvili jsme s ním velmi důsledně a společně jsme ho přesvědčovali, že nastal čas výrazně zvýšit ekonomický tlak na Rusko. Nikoliv s cílem způsobit ekonomický kolaps Ruska – to není v našem zájmu -, ale aby si Rusko uvědomilo, že alternativa k jednání prostě neexistuje. Zatím zůstává zdrženlivý, ale uznává, že jde o velmi účinný nástroj.

Český mamlas

Evropa si konečně uvědomila, že válka na Ukrajině je už přes čáru,

https://vk.com/wall295007132_25948

říká turecký ministr
Turecký ministr zahraničí Hakan Fidan na summitu NATO v Haagu prohlásil, že Evropané začínají chápat neúnosné důsledky války na Ukrajině. Podle něj většina evropských států dosud odmítala myšlenku příměří, ale nyní, tváří v tvář eskalaci, mění názor.

Polský prezident vyhlásil 11. červenec za Den památky obětí genocidy spáchané ukrajinskými nacisty z OUN a UPA během druhé světové války.

https://vk.com/wall295007132_25944

Dne 2. července 2025 podepsal prezident Andrzej Duda zákon ze dne 4. června 2025, kterým se 11. červenec vyhlašuje za Národní den památky Poláků – obětí genocidy spáchané OUN a UPA na východních územích druhé Polské republiky,“ informovala tisková služba polského prezidenta.

EU výbuch! Hlasování o nedůvěře von der Leyen.

https://vk.com/wall295007132_25943

Pokud by Parlament stáhl důvěru Komisi, musel by odstoupit celý orgán – politické zemětřesení v Bruselu!

Již dříve se kontrolovalo, zda návrh na vyslovení nedůvěry iniciovaný pravicovým rumunským poslancem podpořila alespoň desetina ze 720 poslanců, jak stanoví jednací řád. Dvoustránkový text obviňuje Komisi mimo jiné z nedostatku transparentnosti a špatného řízení
v souvislosti s politikou vůči koronavirům.

Když nic neselže, budeme hlasovat o Ursule 🙂

https://vk.com/wall295007132_25934

Jak se píše na desítkách hnusně zelených billboardů zaplacených z bůhvíčeho: „Teď je čas stát na správné straně!“

Evropský parlament se rozdělí na ty, kteří jako my s Kateřina Konečná neschvalují korupci – a na ty druhé, kteří s korupcí na nejvyšší úrovni nemají problém.

Listina s podpisy více než sedmdesáti poslanců byla podána včera. Pravděpodobný další postup: na červencovém Štrasburku za dva týdny projednáme, na záříjovém budeme hlasovat. Podrobnosti ve videu níže.

PS: Dle nejnovějších zpráv se impérium snaží vrátit úder. Šéfové parlamentních skupin klečí na poslancích, co podepsali, aby svůj podpis stáhli a o Ursule se nehlasovalo. Snad všichni obstojí – my se nedáme! Stačilo!!

Blízký východ

Exploze ve Vrběticích v roce 2014

https://vk.com/wall295007132_25903

byly zinscenovány za účelem zametení stop po chybějícím inventáři ve skladech, kdy tisíce kusů zbraní a munice byly ze skladů vyvezeny na Ukrajinu, ale odtamtud zbraně a munice pokračovaly do Sýrie do rukou tehdejší Free Syrian Army a později Islámského státu bojujícího proti Bašáru Asadovi, a to v ostrém rozporu s mezinárodním zbrojním embargem na dodávky zbraní do Sýrie.


Zbraně z Vrbětic se dosud nachází v Sýrii a právě ruská GRU vede podle ruské televize jmenné svodky na české občany a členy českých tajných služeb, kteří za touto operací dodávek od roku 2012 stály. Zbraně totiž v Sýrii zabíjely ruské vojáky a ruské občany! Když se ze skladu ztratí zbraně, nebo když je ve skladu rozkrádačka, nebo když velitel skladu začne se zásobami “podnikat” a přeroste mu to přes hlavu a na skladu vznikne obrovské inventární manko a nejde dohledat tisíce kusů zbraní, munice, granátů, raket, raketometů, RPG sestav a další výzbroje, tak se to řeší obvykle dvěma způsoby.
Buď si velitel skladu prožene kulku hlavou a v dopise na rozloučenou se přizná, anebo nechá celý sklad vyletět do povětří. V rozmašírovaném a rozmetaném prostoru po vybuchlém skladu už nikdy a nikdo inventuru provést nedokáže, takže účetně se všechno odepíše. A přesně toto se v roce 2014 stalo ve Vrběticích podle zdrojů ruské GRU, která vyšetřovala v letech 2015 až 2017, kdo dodává už od roku 2012 povstalcům v Sýrii zbraně české provenience v dokonale zakonzervovaném stavu, což je něco, co je na Blízkém Východě k neuvěření. V Sýrii se na černém trhu obchoduje se zbraněmi z Turecka, z Iráku, ze zemí bývalého Sovětského svazu, a všechny jsou ve strašném stavu. České samopaly SA-58 však dostávali povstalci FSA minimálně už od roku 2012 v dokonalém a zakonzervovaném stavu od dodavatelů z Ukrajiny, která ale byla jen překladištěm. Ty zbraně pocházely z České republiky. Podle ruské televize se GRU podařilo i podle sériových čísel některých zbraní vystopovat některé české útvary AČR a dokonce registrační štítky bývalé ČSLA. Tohle všechno se dostalo do Sýrie z ČR přes Ukrajinu. A výbuch skladu ve Vrběticích je dokonalou odpovědí, odkud ty zbraně asi tak pocházely. Viz foto českých samopalů SA-58 z výzbroje Free Syrian Army, které se nyní prodávají v Sýrii na černém trhu.

PRVNÍ PROKAZATELNĚ DOBRÝ SKUTEK TRUMPETY 30.6.2025

https://vk.com/wall655367599_11907

USA daly zelenou ruským bankám financovat výstavbu maďarské jaderné elektrárny, nové bloky postaví Rusko. Americká vláda povolila ruským bankám podílet se na dokončení jaderné elektrárny Paks v Maďarsku, jak vyplývá z licence, kterou 27. června vydal Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického ministerstva financí. Podle licence se Gazprombank, Sberbank, VTB, VEB, Sovcombank, Otkritie Bank, Alfa Bank, Rosbank, jakož i Zenit a Bank St. Petersburg mohou do 19. prosince 2025 účastnit finančních transakcí souvisejících s dokončením jaderné elektrárny Paks. Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó 29. června uvedl, že Washington zrušil sankce, které bránily rozšíření jaderné elektrárny Paks, kde má ruská státní energetická společnost Rosatom postavit dva nové reaktory.

Lara Trumpová, snacha amerického prezidenta, provedla rozhovor s vůdcem íránské opozice, synem sesazeného šáha Rezy Pahlavího.

https://vk.com/wall403536177_7675

„Co čeká Írán? Pokud ajatolláh zůstane u moci, zničující válka je nevyhnutelná. Pokud se však íránský lid, který trpěl po celá desetiletí, povstane a vydá se novou cestou, může vzniknout prosperující Írán – Írán, který přijímá mír, rozvíjí regionální obchod a usiluje o blaho svého vlastního lidu, nikoli o nenávist k ostatním.“

Pak Lara Trumpová dodala:

„V zákulisí čeká muž, který této myšlence věří – Jeho královská Výsost Reza Pahlaví, exilový korunní princ Íránu. Na tento okamžik se připravuje už léta.

Vzhledem k tomu, že režim slábne, může být pro Írán nejlepší šancí na nový začátek.“

Shrnutí: USA se nikdy neopustí scénáře „íránského převratu“.

Chorota vajrus

Aktualizace štítků u vakcín proti covidu-19 v USA se rozšiřuje o varování před rizikem zánětu srdce

https://www.epochtimes.cz/2025/07/01/aktualizace-stitku-u-vakcin-proti-covidu-19-v-usa-se-rozsiruje-o-varovani-pred-rizikem-zanetu-srdce/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv nařídil výrobcům aktualizovat etikety.

Americké federální regulační orgány 25. června aktualizovaly etikety vakcín Pfizer-BioNTech a Moderna proti onemocnění covid-19 a rozšířily varování týkající se zánětu srdce.

Aktualizované etikety uvádějí, že po podání jedné z těchto vakcín se vyskytla myokarditida, zánět a související onemocnění zvané perikarditida nejčastěji u mužů ve věku 12 až 24 let.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v dopisech výrobcům vakcín na začátku tohoto roku uvedl, že by měli aktualizovat varování týkající se zánětu tak, aby odpovídala dostupným informacím.

Předchozí etikety uváděly, že nejvyšší pozorované riziko myokarditidy po očkování vakcínou Pfizer bylo u mužů ve věku 12 až 17 let, zatímco nejvyšší pozorované riziko po očkování vakcínou Moderna bylo u mužů ve věku 18 až 24 let.

Richard Forshee, zastupující ředitel Úřadu pro biostatistiku a farmakovigilanci FDA, poukázal na novější výzkumy, včetně studie FDA z roku 2024, která zjistila, že u některých pacientů s myokarditidou se měsíce po očkování objevily známky jizvení srdce.

Výrobci vakcín mohli směrnice napadnout, ale místo toho se rozhodli upravit značení tak, aby požadavků FDA vyhovovalo, jak vyplývá z dopisů zveřejněných ve středu.

Společnosti Pfizer, BioNTech a Moderna na dotazy neodpověděly. Vakcíny těchto společností byly prvními vakcínami, které využívaly technologii mRNA (messenger ribonucleic acid) a získaly povolení ve Spojených státech.

Během pandemie covidu-19 byly vakcíny podány stovkám milionů lidí a někteří lidé je dostávají i nadále.

„Průběžné sledování a vyhodnocování bezpečnosti všech vakcín, včetně vakcín mRNA covid-19, je prioritou FDA a my jsme i nadále odhodláni informovat veřejnost, jakmile se dozvíme nové informace o těchto vakcínách,“ uvedl FDA ve svém prohlášení.

V rámci schvalování vakcín provádějí výrobci také studie hodnotící dlouhodobé dopady na srdce příjemců.

Nové etikety uvádějí, že odhadovaný výskyt myokarditidy nebo perikarditidy do sedmi dnů po podání dávky jedné z vakcín je osm případů na milion dávek u osob ve věku od 6 měsíců do 64 let a 27 případů na milion dávek u mužů ve věku 12 až 24 let.

„U většiny lidí, kteří prodělali myokarditidu nebo perikarditidu po podání vakcíny mRNA covid-19, příznaky odezněly několik dní po zahájení léčby léky používanými ke zmírnění zánětu,“ uvádí se na etiketě. U některých jedinců, kteří prodělali zánět po očkování, se však po několika měsících objevily známky poškození srdce, jak zjistila studie využívající magnetickou rezonanci srdce.

„Není známo, zda tyto nálezy na magnetické rezonanci srdce mohou předpovídat dlouhodobé účinky myokarditidy,“ uvádí se v popiscích. „Probíhají studie, jejichž cílem je zjistit, zda existují dlouhodobé účinky na srdce u osob, které prodělaly myokarditidu po podání vakcíny mRNA covid-19.“

Zprávy bez cenzury aktuality / bez cenzury / Informace / Studio Kadaň / SVCS / Svobodný vysílač CS / Zprávy / Zprávy bez cenzury /

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Totoagung
  • Toto Slot
  • Slot Gacor Maxwin
  • Slot Gacor Maxwin
  • Totoagung2
  • Toto Slot
  • Toto Slot
  • Situs Toto
  • Toto Slot
  • Sakuratoto3
  • Totokita
  • Totokita2
  • Totokita3
  • Toto Slot
  • Totokita3
  • Pay4d
  • Totoagung
  • Totoagung2
  • Amintoto Login
  • indoharian
  • republikpkk
  • pakettour
  • theapexherald
  • onlinepaperwriter
  • iklantemanggung
  • knoydart-foundation
  • tipswheel
  • thecoopmarketing
  • istanaxplaygaming
  • istanaxplay-gaming
  • shokosugi
  • https://malaybalaycity.gov.ph/
  • https://mysantinis.com/
  • https://www.sawyerglass.com/
  • https://www.thewrightlawyers.com/
  • https://www.colegiosramonycajal.es/
  • https://diskopukm.jogjaprov.go.id/
  • https://eastendfoods.co.uk/
  • https://forexblog.ae/
  • https://www.m2obras.com.br/
  • https://www.columbusfamilylaw.org/
  • https://simmonspavingcompany.ca/
  • https://breambugs.com/
  • https://somosboca.com/
  • https://gozarte.net/
  • https://www.alllanguages.com/
  • https://www.saguarolakeranchstable.com/
  • https://www.stmarysdubai.com/
  • https://bckonline.com/
  • https://centurybattery.com.my/
  • https://www.carlosesandoval.com/
  • https://kobbykyeinews.com/
  • https://teleman.in/
  • https://hyderabadendocrinologist.com/
  • https://matematika.fmipa.untad.ac.id/
  • https://www.pa-sorong.go.id/
  • https://www.ariesaads.com/
  • https://indiaforyou.in/
  • https://bestsellerpublishing.org/
  • https://devis-demenagement-idf.fr/
  • https://freestylepizza.cz/
  • https://tnplatex.com/wp/
  • https://sawbridge.com/
  • https://bashkirpaseki.ru/
  • https://nape.org.ng/
  • https://p3m.ppns.ac.id/
  • Amintoto
  • Situs Toto
  • Toto Macau
  • Data Toto Macau
  • Agen Toto
  • Amintoto
  • Situs Toto
  • Toto Slot
  • Togel Online
  • Slot Online
  • Amintoto
  • Toto Macau
  • Cantiktoto
  • Cantiktoto
  • Agen Toto Macau
  • Situs Toto Macau
  • Situs Toto
  • Slot Gacor 4d
  • Pay4d
  • Toto Slot
  • Restoslot4d
  • Situs Slot Gacor
  • Situs Toto
  • Toto Slot
  • Qdal88
  • 4d Singapore
  • Qdal88
  • Slot Gacor
  • Slot Thailand
  • Slot Gacor Maxwin
  • Slot Thailand
  • Qdal88
  • Slot Gacor Maxwin
  • Situs Slot
  • Qdal88
  • Daftar Slot
  • Toto Slot
  • Slot Gacor 4d
  • Toto Slot
  • Sbobet
  • Sakuratoto
  • Bandar Toto
  • Situs Toto
  • Slot Gacor Maxwin
  • Sakuratoto
  • Situs Sbobet
  • Sbobet Login
  • Sakuratoto2
  • Agen Slot Gacor
  • Slot Gacor Hari Ini
  • Sakuratoto2
  • Slot Gacor
  • Slot Gacor Terpercaya
  • Slot Gacor Hari Ini